Entonijs Blinkens: no Klintona runu autora līdz valsts sekretāra postenim

12
(atjaunots 21:26 09.02.2021)
Tonijs Blinkens, amerikāņu vadošo izdevumu reportieris, Bila Klintona runu autors, ieņem vienu no svarīgākajiem posteņiem Džo Baidena valdībā. Stāsts par valsts sekretāra karjeru – Sputnik video.

ASV jaunais valsts sekretārs Entonijs Džons Blinkens, kurš šajā postenī nomainījis Maiku Pompeo, ir dzimis Ņujorkā.

Viņš būvējia iespaidīgu karjeru žurnālistikā – vispirms reportieris The New Republic,vēlāk rakstīja par ārpolitiku virknei izdeumu, ieskaitot New York Times un Foreign Affairs.

Četrs gadus viņš bija ASV prezidenta Bila Klintona galvenais runu autors ārpolitikas jautājumos, pēc tam vēl četrus – galvenais prezidenta padomnieks attiecībās ar Eiropas, ES un NATO valstīm.

Pēc tam Blinkens uz īsu laiku pārtrauca darbu zinātniskās darbīas labad, un politikā atgriezās jau Džo Baidena komandas sastāvā. Vispirms viņš strādāja ar Baidena komandu Senātā, vēlāk, kad politiķis ieņema viceprezidenta posteni, kļuva par viņa padomnieku nacionālās drošības jautājumos.

Divus gadus Blinkens bija ASV valsts sekretāra vietnieks.

Baidena prezidenta kampaņas laikā Blinkens bija viņa galvenais padomnieks ārpolitikas jautājumos un tagad ieņēmis valsts sekretāra posteni.

Blinkenam bieži vien atgādina periodu, kad viņš ieņēma Senāta Starptautisko lietu komitejas aparāta vadītājs no Demokrātiskās partijas.

Komitejas vadītājs – pats Džo Baidens – 2002. gadā atbalstīja iebrukumu Irākā, pēc tam – militāro operāciju Lībijā, kā arī agresīvāku ASV politiku Sīrijā. Avīze Washington Post apgalvo, ka tamlīdzīgu pozīciju ieteicis ieņemt Blinkens.

Šī iemesla dēļ vairāki senatori nobalsoja pret Blinkena kandidatūru valsts sekretāra amatam. Tomēr atbalstītāju skaits bija trīskārt lielāks.

Blinkens jau ir informējis, ko uzskata par savu galveno uzdevumu jaunajā postenī – viņš vēlas atkal apsēdināt ASV pie pārrunu galda. Izskanējuši vairāki miermīlīgi izteikumi. Piemēram, neskatoties uz ASV sarežģītajām attiecībām ar Ķīnu, pēc Blinkena domām, vairākās jomās valstis var sadarboties.

"Pasaule mūs vēro, šajā pašā brīdī. Tā vēlas zināt, vai mums izdosies izārstēt mūsu nāciju. Viņi vēlas redzēt, vai mums izdosies vest līdzi ar sava piemēra spēku," Blinkens teica īsi pēc stāšanās amatā.

Iepazīstieties ar Blinkenu Sputnik Baltkrievija piedāvātajā video ierakstā.

12

Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19

12
(atjaunots 10:23 25.02.2021)
Kā darbojas populārākas vakcīnas pret koronavīrusu, kam preparāti ir kontrindicēti un kāda ir to efektivitāte – par to plašāk Sputnik video.

Gandrīz pirms gada Pasaules Veselības organizācija (PVO) atzinusi jaunu koronavīrusu par pandēmiju. Šajā laikā konstatēto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pārsniedz 100 miljonus. Līdz 2021. gada sākumam pasaule kļuva tuvāk pandēmijas apkarošanai, pateicoties zinātniekiem, kuri nodarbojas ar vakcīnu izstrādi. "Sputnik V", "EpiVakKorona', "KoviVak", "Pfizer", "Moderna" un "Sinopharm" – par šīm koronavīrusa vakcīnām tagad ļoti daudz runā. Kā tās darbojas, kam tās ir kontrindicētas un kāda ir to efektivitāte - par to plašāk Sputnik video.

12
(0:31 / 3.34Mb / просмотров видео: 2849)

Lavrovs pastāstīja par krievvalodīgo cilvēku tiesību pārkāpumiem Baltijā un Ukrainā

14
(atjaunots 08:58 25.02.2021)
Tas nav pieļaujams, ka valsts valodas aizsardzībai izmantotas represijas attiecībā uz mazākumtautībām, uzsvēra Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.

14
Rīga

Tūrisms: ja gribat mūs izputināt, tad vismaz brīdiniet

0
(atjaunots 16:45 25.02.2021)
Lai gan Latvijas tūrisma bizness veido 10% no valsts IKP, pēdējā laikā tas jūt, ka nerūp valdībai.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Tūrisma biznesa pārstāvji ir sašutuši par valdības attieksmi pret vienu no valsts galvenajām nozarēm, pastāstīja tūrisma operatora Tez Tour Latvia vadītājs Konstantīns Paļgovs radio Baltkom ēterā.

Saskaņā ar MK rīkojuma Nr.655 grozījumiem, no 11. līdz 25. februārim iebraukt valstī var tikai būtisku un neatliekamu iemeslu dēļ, tas attiecās uz visām Eiropas Savienības valstīm, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveici un Apvienoti Karalisti.

Otrdien, 23. februārī, Latvijas parlamenta valdības sēdes laikā tika apspriests jautājums par pilnvērtīgu satiksmes atjaunošanu ar visām valstīm.

Latvijas Satiksmes ministrijas vadītājs Tālis Linkaits piedāvāja izveidot "ceļošanas burbuli" starp Baltijas valstīm, Zviedriju un Somiju, kad beigsies masveida vakcinācija, kā arī apspriest digitālās "vakcinācijas pases" ieviešanu.

Latvijas premjers Krišjānis Kariņš piekrita tam, ka pienācis laiks domāt par to, kā Latvija sāks noņemt ierobežojumus un atklāties citām valstīm. Pie tam viņš atzīmēja, ka šo problēmu valsts nevar atrisināt patstāvīgi.

Pēc Paļgova domām, tūristi Latvijā vienkārši ir pamesti likteņa varā.

"Katra valsts, kas uzņem tūristus – Spānija, Ēģipte, Kanārijas salas, Grieķija, Bulgārija – ievieš pasākumus, lai ar tūristu nekas nenotiktu. Tāpat kā mūsu valstī tiek darīts viss, lai ceļotāji justos drošībā. 12 mēnešus kāds to visu izstrādā, raksta, pastumjot malā savu pamatdarbu. Bet kāds vienkārši iekāpj lidmašīnā un vienkārši lido. Un tā ir varas attieksme pret cilvēkiem, pret biznesu, kas būtībā rada līdz 10% darba vietu un veido 4% no valsts IKP. Ja neesam tik svarīgi, sakiet tad, kādi ir jūsu mērķi. Vai vēlaties slēgt šo biznesu? Vai nu sakiet vismaz, ka mēs nestrādāsim 6 mēnešus, jo jums ir tādas sajūtas," skaidroja Paļgovs.

Tāpat viņš piebilda, ka nesaprot, ko iegūst varas iestādes, pieņemot lēmumus par ierobežojumiem tūrisma biznesā.

"Mēs nevaram dzīvot piekārtā stāvoklī. Kādas ir jūsu prognozes? Ko jūs gribat sagaidīt? Lai sāktos paralēlais bankrots? Lai uzņēmēji neizturētu? Lai notiktu nelaimes gadījumi ar cilvēkiem, kuri neiztur spriedzi? Kāda ir jūsu argumentācija tam, ka jūs nevarat ļaut mums strādāt tāpat, kā strādā kaimiņi?" vaicāja Paļgovs.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidents Vladislavs Korjagins paziņoja, ka valdība velti neatceļ aviopārvadājumu ierobežojumus un ka vienīgais lidojumu aizliegumu mērķis ir "piesegt sevi" pandēmijas apstākļos.

0
Tagi:
tūrisms
Pēc temata
Beigas tūrismam? Viensēta Krāslavas novadā demonstrē, ka tā nav
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES
Latvijā atļauts neievērot pašizolāciju, ieceļojot no Islandes