Sirmgalvis Kanādā padarījis par mākslu pastaigas sniegā

11
(atjaunots 08:47 09.02.2021)
Pastaigas ar īsajām slēpēm pensionārs parvērtis par īstu mākslu. Tagad viņš filmē fantastiskos rakstus, kas paliek sniegā pēc pastaigas. Paskatieties, cik skaists ir rezultāts, un neskumstiet vairs!

Lai pandēmijas laikā nebūtu jāskumst, sirmgalvis no Kanādas dodas pastaigās pa sniegotajām ārēm.

Pastaigām viņš izmanto īsās slēpes, šķiet, pašu senāko instrumentu, ko cilvēks izdomājis, lai pārvietotos pa sniega seku. Pateicoties plarajai "pazolei, kājas radītais spiediens samazinās, un cilvēks pastaigājas, nevis iebrūk sniegā. Un vēl var radīt īstus mākslas darbus!

Pirms zīmēt rakstu sniegā, kanādietis izstrādā projektu ar datorprogrammas palīdzību. Galu galā iznāk patiešām vērienīgi zīmējumi. Pats lielākais raksts diametrā sasniedz 400 metrus!

Mākslas darbi ātri kūst, tāpēc pensionārs tos filmē no augšas, lai visiem būtu iespējams papriecāties par to skaistumu. Paskatieties Sputnik Baltkrievija video un dodieties pastaigās – sniega ir daudz.

11

Kara kinohronika vairs nav melnbalta, neirotīkli to padarījuši krāsainu

0
(atjaunots 08:48 15.05.2021)
Parāde Berlīnē, mājupceļš, tikšanās uz sliekšņa – Lielā Tēvijas kara beigu vēsturiskie kadri tagad ir krāsaini.

Svinīgais maršs pie Reihstāga un Brandenburgas vārtiem ir pilnveidots ar kolorizācijas tehnoloģijas palīdzību. Telekanāls RT publicējis ekskluzīvu video ierakstu par godu Uzvaras svētkiem.

Marša solī un bruņutehnikas kolonnās Sarkanās armijas spēki tūlīt pēc kapitulācijas nosoļoja pa Berlīnes ielām 1945. gada 4. maijā. Ilgu laiku kadri palika melnbalti, taču elektroniskās iekārtas un programmas ļauj paskatīties uz tālaika notikumiem no jaunas puses. Redzams, ka karavīri nēsā lauka formu, to pašu, kurā pirms dažām nedēļām uzbruka Vācijas galvaspilsētai. Un viņi maršē pa ielām, ko vēl nesen bloķēja iznīcinātā tehnika un barikādes.

Tagad, pateicoties mūsdienu iekārtām un mākslīgajam intelektam, mēs redzam, kā tas notika. Interesanti, ka neirotīkli nav paredzēti kinohroniku restaurēšanai. Eksperti skaidro, ka mašīnas paredzētas, lai parādītu, "kā  varēja būt". Realitāte atkarīga no robotiem-analītiķiem.

Ļoti satraucošs bija arī uzvarētāju mājupceļš. Tas lasāms viņu sejās. Daudziem nākotne nav zināma. No kara nekad neatgriezās vairāk nekā 26 miljoni karavīru. Izdzīvojušie nezina, vai kāds tuvinieks viņus vēl gaida. Tāpēc pat iestudētajos kadros redzams neliekuļotais priekš.

Pavēle par 1945. gada 9. maija svētkiem saņēma 369. numuru. Pēc Staļina rīkojuma tika apstiprināts apbalvojums "Par Uzvaru pār Vāciju". Maskavā bija salūts – 30 artilērijas zalves no tūkstoš lielgabaliem. Dārdus un uzliesmojumus pavadīja 160 prožektoru stari un daudzkrāsainas raķetes.

0

Dabas katastrofa Tadžikistānā: ir upuri

0
(atjaunots 08:53 14.05.2021)
Stipras lietavas izraisīja dubļu lavīnas vairākās Tadžikistānas rajonos, nekontrolēta stihija izpostīja visu savā ceļā.

Tadžikistānā aug dubļu lavīnās bojāgājušo skaits. Pēc pēdējiem datiem, stihiskas nelaimes rezultātā gāja bojā deviņi cilvēki. Dažos valsts reģionos plūdi un lietusgāzes sākās jau pagājušajā nedēļā. Applūdinātas daudzas dzīvojamās mājas, izpostīti ceļi. Negaiss sasniedza arī Tadžikistānas galvaspilsētu. Skatieties kadrus no notikuma vietas.

0