Otrā pasaules kara veterāns savācis mediķiem vairāk nekā 30 miljonus mārciņu

9
(atjaunots 10:19 06.02.2021)
Anglis Toms Mūrs savas dzīves pēdējā gadā pārdzīvojis daudz neticamu notikumu, pat ticies ar karalieni. Taču viss sākās ar labdarības akciju, kuras laikā viņš plānoja savākt 1000 mārciņu, lai palīdzētu mediķiem.

Šajā video iemūžināts sers Toms Mūrs, Otrā pasaules kara veterāns, kuram 30. aprīlī apritētu 101 gads. Diemžēl 2. februārī Mūrs aizgāja viņsaulē, bet pirms tam paspēja paveikt ļoti labu darbu.

2020. gada 6. aprīlī, kad Tomam Muram bija 99 gadi un viņš vēl nebija sers, viņš uzsāka labdarības akciju Tom's 100 th Birthday Walk For The NHS.

Mūrs ar staigāšanas rāmja palīdzību apņemies izstaigāt 100 apļus apkārt savam dārzam, lai līdz savai simtgades jubilejai savāktu 1000 sterliņu mārciņas Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta atbalstam.

Veterāns pat nevarēja iedomāties, ka viņa akcija kļūs virāla. Rezultātā 1000 mārciņu vietā viņš savācis 33 miljonus ar vairāk nekā miljonu cilvēku atbalstu.

2020. gada 20. aprīlī vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku parakstīja petīciju par bruņinieka titula piešķiršanu Mūram, un 2020. gada 20. maijā viņš kļuva par seru.

Šajā video skatieties veterāna neticamā varoņdarba stāstu.

9

"Padzīt krievus": Lindermans par pieminekļa zādzību un krievu mediju iznīcināšanu

3
(atjaunots 19:58 28.02.2021)
Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda vandālismu Jēkabpilī un krievvalodīgo mediju vajāšanu Latvijā, kā arī spriedumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins savā iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija apsprieda skaļākos un aktuālākos notikumus valstī.

3
Tagi:
Aivars Lembergs, krievvalodīgie, Mihails Gubins, Vladimirs Lindermans

Baltijas flotes raķešu mācības uzņemtas video

14
(atjaunots 22:25 27.02.2021)
Raķetes palaistas no kuģa zenītraķešu-lielgabalu kompleksa "Kortik", komandieri konstatēja, ka mācību uzdevums sekmīgi izpildīts.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi video ierakstu, kurā redzamas Baltijas flotes kuģa "Yaroslav Mudriy" raķešu mācības. Ieraksts publicēts resora kanālā YouTube.

Ekipāža apšaudīja gaisa mērķus – video ierakstā redzama gatavošanās apšaudei un raķešu palaišana.

Pasākums notika kuģa plānota reisa laikā. Nosacītā pretinieka lomā bija flotes jūras aviācijas frontes bumbvedēji Su-24M un pretzemūdeņu helikopteri Ka-27, kas imitēja lielā ātrumā un zemu lidojošus objektus.

Aizsardzības ministrijas pārstāvji pastāstīja, ka "Yaroslav Mudriy" ekipāža aktivizēja radioelektroniskās cīņas līdzekļus, ieslēdza aktīvos un pasīvos traucējumus. Raķetes palaistas no kuģa zenītraķešu-lielgabalu kompleksa "Kortik".

Nosacītā pretinieka objektu "likvidācija" sekmīgi izpildīta.

14
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Krievija