Sputnik Igaunija bijušie žurnālisti nodibinājuši neatkarīgu izdevumu

22
(atjaunots 15:31 03.02.2021)
Jaunais Sputnik Meedia paliks uzticīgs vektoram, kādā strādāja Sputnik Igaunija, - tas strādās alternatīva ziņu satura piegādātāja nišā.

Otrdien Igaunijā sāka darbu jaunā neatkarīgā informatīvā vietne Sputnik Meedia. Tās žurnālistu kolektīva kodolu veido Sputnik Igaunija redakcijas bijušie darbinieki, kas pārtrauca darbu 2020. gada 1. janvārī valsts varasiestāžu spiediena rezultātā.

"Pavadījuši gadu bez darba Sputnik, bez darba, kam bija veltīti četri gadi, mēs nolēmām, ka laiks atgriezties. Sputnik Meedia paliks uzticīgs vektoram, kādā strādāja un attīstījās Sputnik Igaunija, - tas ieņems alternatīva ziņu satura piegādātāja nišu," pastāstīja jaunā resursa vadītāja, Sputnik Igaunija bijusī galvenā redaktore Jeļena Čeriševa.

Viņa uzsvēra, ka jaunā vietne joprojām centīsies atbalstīt siltas kaimiņattiecības Igaunijas un Krievijas starpā un novērst austrumu kaimiņa demonizāciju.

"Mēs esam apņēmušies stingri aizstāvēt vēsturisko patiesību, it īpaši Otrā pasaules kara kontekstā. Cīnīsimies ar meliem, pretī liekot faktus," piebilda Čeriševa.

Sputnik Meedia nav mediju holdinga "Rossija segodņa" struktūrā, nav saistīts ar to ar jebkādām līgumattiecībām. Tas saņem finansējumu no neatkarīgiem avotiem.

Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs atgādināja: portāls Sputnik Igaunija slēgts, piedraudot attiecināt pret pret visu viņa vadīto mediju holdingu individuālās sankcijas, ko ieviesa Eiropas Savienība – "it kā valsts organizācias budžets piederētu man personīgi".

"Vispār jau tā ir mežonība, tomēr, paldies Dievam, represētie žurnālisti spēja saglabāt vīrišķību, un viņiem izdevies sameklēt investoru, lai turpinātu darbu Igaunijā. Mēs ļoti labi saprotam, ka Tallina var ar mazāko ieganstu apsūdzēt Sputnik Meedia komandu sadarbībā ar mums, tāpēc esam izslēguši jebkādus oficiālus kontaktus ar jauno vietni. Pie tam uzmanīgi un ar simpātijām sekosim jaunā medija darbam," paziņoja Kiseļovs.

Mediju grupas "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana novēlēja sekmes Sputnik Meedia.

"Jeļena Čeriševa un viņas kolēģi ir pārcietuši smagus pārbaudījumus. Viņu vīrišķība, apņēmība, gatavība, neskatoties ne uz ko, atzstāvēt vārda brīvību, ir sajūsmas vērti. Tieši Baltijā tagad ir vitāli svarīgi stāstīt patiesību," uzsvēra Simoņana.

Sputnik Igaunija darbinieki bija spiesti pamest darbu, jo valsts Policijas un robežsardzes departaments izvirzīja ultimātu: ja žurnālisti turpinās sadarbību ar "Rossija segodņa", viņiem draud krimināllieta pēc panta "Eiropas sankciju neievērošana". Igaunijas varasiestādes, ka parkāpums saistīts ar ierobežojumiem, kuri 2014. gadā vērsti pret holding ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu. Tomēr pati aģentūra vēl joprojām nav iekļauta nekādos sankciju sarakstos.

22

Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19

12
(atjaunots 10:23 25.02.2021)
Kā darbojas populārākas vakcīnas pret koronavīrusu, kam preparāti ir kontrindicēti un kāda ir to efektivitāte – par to plašāk Sputnik video.

Gandrīz pirms gada Pasaules Veselības organizācija (PVO) atzinusi jaunu koronavīrusu par pandēmiju. Šajā laikā konstatēto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pārsniedz 100 miljonus. Līdz 2021. gada sākumam pasaule kļuva tuvāk pandēmijas apkarošanai, pateicoties zinātniekiem, kuri nodarbojas ar vakcīnu izstrādi. "Sputnik V", "EpiVakKorona', "KoviVak", "Pfizer", "Moderna" un "Sinopharm" – par šīm koronavīrusa vakcīnām tagad ļoti daudz runā. Kā tās darbojas, kam tās ir kontrindicētas un kāda ir to efektivitāte - par to plašāk Sputnik video.

12
(0:31 / 3.34Mb / просмотров видео: 2838)

Lavrovs pastāstīja par krievvalodīgo cilvēku tiesību pārkāpumiem Baltijā un Ukrainā

14
(atjaunots 08:58 25.02.2021)
Tas nav pieļaujams, ka valsts valodas aizsardzībai izmantotas represijas attiecībā uz mazākumtautībām, uzsvēra Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.

14
Rīga

Tūrisms: ja gribat mūs izputināt, tad vismaz brīdiniet

0
(atjaunots 16:45 25.02.2021)
Lai gan Latvijas tūrisma bizness veido 10% no valsts IKP, pēdējā laikā tas jūt, ka nerūp valdībai.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Tūrisma biznesa pārstāvji ir sašutuši par valdības attieksmi pret vienu no valsts galvenajām nozarēm, pastāstīja tūrisma operatora Tez Tour Latvia vadītājs Konstantīns Paļgovs radio Baltkom ēterā.

Saskaņā ar MK rīkojuma Nr.655 grozījumiem, no 11. līdz 25. februārim iebraukt valstī var tikai būtisku un neatliekamu iemeslu dēļ, tas attiecās uz visām Eiropas Savienības valstīm, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveici un Apvienoti Karalisti.

Otrdien, 23. februārī, Latvijas parlamenta valdības sēdes laikā tika apspriests jautājums par pilnvērtīgu satiksmes atjaunošanu ar visām valstīm.

Latvijas Satiksmes ministrijas vadītājs Tālis Linkaits piedāvāja izveidot "ceļošanas burbuli" starp Baltijas valstīm, Zviedriju un Somiju, kad beigsies masveida vakcinācija, kā arī apspriest digitālās "vakcinācijas pases" ieviešanu.

Latvijas premjers Krišjānis Kariņš piekrita tam, ka pienācis laiks domāt par to, kā Latvija sāks noņemt ierobežojumus un atklāties citām valstīm. Pie tam viņš atzīmēja, ka šo problēmu valsts nevar atrisināt patstāvīgi.

Pēc Paļgova domām, tūristi Latvijā vienkārši ir pamesti likteņa varā.

"Katra valsts, kas uzņem tūristus – Spānija, Ēģipte, Kanārijas salas, Grieķija, Bulgārija – ievieš pasākumus, lai ar tūristu nekas nenotiktu. Tāpat kā mūsu valstī tiek darīts viss, lai ceļotāji justos drošībā. 12 mēnešus kāds to visu izstrādā, raksta, pastumjot malā savu pamatdarbu. Bet kāds vienkārši iekāpj lidmašīnā un vienkārši lido. Un tā ir varas attieksme pret cilvēkiem, pret biznesu, kas būtībā rada līdz 10% darba vietu un veido 4% no valsts IKP. Ja neesam tik svarīgi, sakiet tad, kādi ir jūsu mērķi. Vai vēlaties slēgt šo biznesu? Vai nu sakiet vismaz, ka mēs nestrādāsim 6 mēnešus, jo jums ir tādas sajūtas," skaidroja Paļgovs.

Tāpat viņš piebilda, ka nesaprot, ko iegūst varas iestādes, pieņemot lēmumus par ierobežojumiem tūrisma biznesā.

"Mēs nevaram dzīvot piekārtā stāvoklī. Kādas ir jūsu prognozes? Ko jūs gribat sagaidīt? Lai sāktos paralēlais bankrots? Lai uzņēmēji neizturētu? Lai notiktu nelaimes gadījumi ar cilvēkiem, kuri neiztur spriedzi? Kāda ir jūsu argumentācija tam, ka jūs nevarat ļaut mums strādāt tāpat, kā strādā kaimiņi?" vaicāja Paļgovs.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidents Vladislavs Korjagins paziņoja, ka valdība velti neatceļ aviopārvadājumu ierobežojumus un ka vienīgais lidojumu aizliegumu mērķis ir "piesegt sevi" pandēmijas apstākļos.

0
Tagi:
tūrisms
Pēc temata
Beigas tūrismam? Viensēta Krāslavas novadā demonstrē, ka tā nav
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES
Latvijā atļauts neievērot pašizolāciju, ieceļojot no Islandes