Negaidot izvirdumu sācis augstākais aktīvais vulkāns Eiropā Etna, vēsta Nacionālais ģeofizikas un vulkanoloģijas institūts Sicīlijas galvaspilsētā Katānijā.
Vulkāns sarosījās 18. janvāra naktī: vienā no krāteriem dažādos virzienos izplūda divas lavas straumes. Izvirdumu pavadīja pelnu un dūmu izmeši, pazemes grūdieni un infraskaņas tremors.
Otrdien, saskaņā ar speciālistu datiem, Etnas aktivitāte samazinājās. Eksperti atzīmēja, ka vulkāna aprises nav mainījušās, grūdieni kļuvuši vājāki, izplūdusī lava pakāpeniski atdziest. Pamanīts pelnu mākonis vairāku kilometru augstumā, kas virzās uz dienvidiem.
Etna periodiski sarosās, tāpēc ANO to iedēvējusi par desmitgades vulkānu. 1996. gadā Starptautiskā vulkanoloģijas un Zemes dzīļu ķīmijas asociācija minēja 16 vulkānus, ko vajadzētu izpētīt īpaši, jo tie rada potenciālu apdraudējumu cilvēkiem. Minētie vulkāni atrodas netālu no apdzīvotām vietām, vēsturē fiksēti lieli izvirdumi, kas nodarījuši lielu postu.
Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.
Lai novietotu savrupmāju jaunajā adresē sešu kvartālu attālumā, nācās transportēt to ar speciālu tehniku uz speciālas platformas.
Šis neparastais pasūtījums izmaksāja saimniekam 400 000 dolāru.
Pa ceļam neparastam ceļotājam nācās saskarties ar tādiem šķēršļiem, kā ceļa zīmes un koki.
Galu galā, pateicoties speciālistu pūliņiem, māju izdevās transportēt bez bojājumiem. Sīkāk par to skatieties kanāla 360 video.