Pirmo reizi ASV vēsturē: Tramps izpelnījies otru impīčmentu

14
(atjaunots 11:33 16.01.2021)
Atkārtota impīčmenta rezultātā Donaldam Trampam varētu aizliegt ieņemt ASV prezidenta posteni līdz mūža galam.

ASV Pārstāvju palāta nobalsojusi par impīčmentu ASV prezidentam Donaldam Trampam. Balsojums noticis nedēļu pēc uzbrukuma Kapitolijam – pašreizējo valsts prezidentu apsūdz par cilvēku musināšanu uzbrukumam. Par prezidenta atstādināšanu nobalsojuši 232 Kongresa apakšpalātqas locekļi, arī desmit Trampa partijas locekļi, pret – 197. Demokrāti vēlas ne tikai atņemt Trampam prezidentūru, bet arī iespēju pretendēt uz Baltā nama saimnieka posteni nākotnē. Par to stāsta mūsu video.

14
(0:31 / 3.34Mb / просмотров видео: 1759)

Lavrovs pastāstīja par krievvalodīgo cilvēku tiesību pārkāpumiem Baltijā un Ukrainā

4
(atjaunots 08:58 25.02.2021)
Tas nav pieļaujams, ka valsts valodas aizsardzībai izmantotas represijas attiecībā uz mazākumtautībām, uzsvēra Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.

4

139 gadu vecā Viktorijas laika savrupmāja pārcēlās uz jaunu vietu

11
(atjaunots 10:30 24.02.2021)
Īpašnieks pārdeva būvkompānijai dārgo zemes gabalu, tomēr nolēma saglabāt Viktorijas laika arhitektūras pērli un organizēja savrupmājas transportēšanu pa Sanfrancisko ielām.

Lai novietotu savrupmāju jaunajā adresē sešu kvartālu attālumā, nācās transportēt to ar speciālu tehniku uz speciālas platformas.

Šis neparastais pasūtījums izmaksāja saimniekam 400 000 dolāru.

Pa ceļam neparastam ceļotājam nācās saskarties ar tādiem šķēršļiem, kā ceļa zīmes un koki.

Galu galā, pateicoties speciālistu pūliņiem, māju izdevās transportēt bez bojājumiem. Sīkāk par to skatieties kanāla 360 video.

11