Krievijas Aizsardzības ministrija demonstrēja raķešu "Uran" palaišanu no fregates

22
(atjaunots 21:39 29.12.2020)
Nesen modernizētā Krievijas fregate "Marshal Shaposhnikov" organizējusi pretkuģu raķešu "Uran" izmēģinājuma startus. Paskatieties video ierakstā, kā noritēja izmēģinājumi.

Kara kuģis pierakstīts Klusā okeāna flotei un patlaban notiek tā izmēģinājumi pēc modernizācijas. Tās gaitā kuģis aprīkots ar pretkuģu raķetēm "Uran" pastāstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

"No fregates pirmo reisi sekmīgi palaista kompleksa "Uran" pretkuģu spārnotā raķete," ziņoja AM pārstāvji.

Iepriekš fregate "Marshal Shaposhnikov" iemēģināja arī kuģa artilērijas darbu pret mērķiem gaisā un jūrā. Šiem nolūkiem ekipāža izmantoja universālo artilērijas iekārtu A-190.

Fregate uzņemta Jūras kara flotē 1986. gadā. Tās remonts un modernizācija notika rūpnīcā Vladivostokā. Kuģi apbruņoja ar modernajiem raķešu kompleksiem "Kalibr NK", "Uran", uzstādīja jaunāko artilēriju. Līdz gada beigām fregate atgriezīsies Klusā okeāna flotes spēku sastāvā.

22
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Krievijas Aizsardzības ministrija, krievu ierocis
Pēc temata
Popular Mechanics nosaucis "Bulava" palaišanu par civilizācijas beigu mēģinājumu
"Liels solis uz priekšu": Krievija iemēģina jaunu tanku kaujas taktiku
Krievijas mācības Baltijas jūrā: Raķešu palaišana – drauds, nepalaišana – provokācija
Gada mācības: kā darbojas Krievijas Stratēģisko kodolspēku raķetes

NATO lidmašīnas tuvojas Krievijas robežām. Kas tām meklējams Kamčatkas un Donbasa apkaimē?

24
(atjaunots 13:38 20.04.2021)
Pēdējā nedēļā NATO lidmašīnas pārspējušas savu rekordu - tās 58 reizes tuvojušās Krievijas robežām.

Pēc Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas datiem, ārvalstu izlūki rīko tīšas provokācijas. Pielidoja tik tuvu, ka bija jāpaceļ iznīcinātāji un jāpadzen alianses aviācija. Ko NATO lidmašīnas izlūko pie Kamčatkas un Melnās jūras? Un kāpēc tās apseko norobežošanas līniju starp Ukrainu un Donbasa neatzītajām republikām?

24
Tagi:
izlūklidmašīnas, Krievija, NATO

"Kura izlūkdienesta labā strādājat?": Krimas vadītājs pajokoja par jaunajām ASV sankcijām

15
(atjaunots 08:13 20.04.2021)
"Kura izlūkdienesta labā" strādā tie, kuri netika iekļauti ASV sankciju sarakstā? Krimas Republikas prezidents Sergejs Aksjonovs ironiski izteicās par kārtējiem amerikāņu ierobežojumiem.

ASV pret Krieviju vērstās sankcijas Ķīnā nosauca par "hegemona pasākumiem". Pekinā atzīmēja, ka tas nav tikai Ķīnas, bet arī pasaules kopienas viedoklis. Tāpat aicināja Krieviju un Ameriku sarunāties, nevis apmainīties ar ierobežojumiem. Tomēr Krievijas Ārlietu ministrija jau ir atbildējusi Vašingtonai. "Kuras izlūkdienesta labā" ir jāstrādā, lai netiktu iekļautam ASV sankciju sarakstā? Un ko Baidens piedāvāja Putinam apspriest šovasar?

15

Pierādi, ka esi latvietis: cīņas par valsts valodu negaidīti rezultāti

0
(atjaunots 17:45 20.04.2021)
Latvieši ir spiesti iet uz arhīviem un maksāt par izziņām, lai apliecinātu, ka viņi mācījušies latviešu valodā.

RĪGA, 20. aрrīlis - Sputnik. Latviešu sūdzības par taksometru vadītājiem, kuri slikti prot valsts valodu, ir nospēlēja ļaunu joku ar pašiem latviešiem. Tagad taksometru vadītājiem ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas, par ko reizēm jāmaksā. Situācija diez vai mainīsies tuvākajos trijos gados, ziņo TV3 raidījums Bez Tabu.

Jaunā prasība — pierādīt latviešu valodas prasmes — tika ieviesta pagājušajā vasarā, jo taksometru klienti sūdzējās, ka daudzi autovadītāji pienācīgā līmenī neprot valsts valodu un ar tiem ir grūti komunicēt. Bija gadījumi, kad ziņoja par to, ka vadītājs pat nevar sasveicināties latviešu valodā. Tagad licences saņemšanai taksistiem jābūt latviešu valodas B1 līmenim.

Licence jāatjauno ik pēc trim gadiem, Autotransporta direkcija pārbauda, vai vadītājam nav soda punktu un vai viņam ir vismaz trīs gadu braukšanas stāžs. Šogad taksisti saskārās ar jaunām prasībām, no kurām cieš arī latvieši.

Daiga, taksometra vadītāja no Ventspils, pastāstīja televīzijas raidījumam, ka viņai ir dokumenti par izglītību, taču tie nav pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Lai gan latviešu valoda viņai ir dzimtā. 1981. gadā viņa absolvējusi Ventspils skolas 8. klasi, taču dokumentos nav nekāda apliecinājuma tam, ka mācības notika valsts valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," stāsta Dagnija.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone, komentējot situāciju, atzīmēja, ka šī procedūra nebūšot jāatkārto pēc trim gadiem.

"Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā mums ir reģistrēti vairāk nekā 8000 autovadītāju. Un līdz šim esam izslēguši 22 par latviešu valodas nezināšanu, bet sūdzību ir bijis krietni vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka šoferi atradīs šo izziņu un iesniegs to mums. Un tad vēl pēc trim gadiem šādu problēmu vairs nebūs autovadītājiem," stāsta Plone.

0
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
"Nacionālisms aprij apgaismību": grozījumi Augstskolu likumā
Krievu valoda "iegāž": Wargaming IT speciālisti nevēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc visus krievus Latvijā tur aizdomās? Viņi runā krieviski un skatās Krievijas TV!