Maskas šogad atstāja neizdzēšamu iespaidu

15
(atjaunots 21:38 29.12.2020)
Sputnik nolēma atsaukt atmiņā pašas neparastākās maskas, ko mēs nēsājām (vai varējām nēsāt) šogad. Interesantākās no tām – mūsu video.

Pat Covid var dāvāt iemeslu paspīdēt. Domājams, tāds princips ienācis prātā turku meistaram, kurš izgatavojis maskas no zelta un sudraba.

Viņš pats apliecina, ka tādā maskā elpot ir komfortabli. No iekšpuses tā apšūta ar zīdu. Maska sver tikai 25 gramus, toties cena gan ir krietni vien lielāka. Par sudraba masku pārdevējs prasīs gandrīz 200 eiro, par zelta – vairāk nekā divus tūkstošus!

Nevaram spriest, cik lielā mērā maska pasargā no koronavīrusa, toties no ieinteresētiem skatieniem tā noteikti neglābs!

Savukārt kādas Japānas universitātes studenti tā iemīļojuši anime, ka izstrādājuši masku, kas pārvērš valkātāja seju par anime avataru. Sejas izteiksme mainās reālā laika režīmā. Ja jūs smaidāt, pasmaidīs arī anime seja uz maksas. Starp citu, to var izmantot ne tikai izklaidei. Piemēram, lai bērns neizbītos no ārsta medicīnas maskā, var piedāvāt ārstam "anime seju". Iespējams, bērns vairs neraudās, ja ieraudzīs – viņu ārstēs iemīļotais personāžs.

Savukārt itāļu modes dizainere mēģināja panākt, lai mēs nejustu pārmaiņas pasaulē. Viņa izstrādājusi apmetni ar caurspīdīgu pretvīrusu kapuci-vairogu. Paskat – atkal var nolasīt vārdus no lūpām, gluži kā vecajos labajos laikos!

Apmetnis izstrādāts no trim auduma slāņiem, kuru mērķis ir pasargāt no vīrusa daļiņām. Uzvelkam apmetni, jūtamies drošībā un iztēlojamies, ka pandēmija mūs nemaz nav mainījusi.

15
Tagi:
maska
Pēc temata
Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur
Pietiek, kaut kā jau izdzīvosim: Raimonds Pauls iebilst pret masku nēsāšanu
Kariņš: Latvijā derētu ieviest obligātu masku nēsāšanu

Krievijas AM video ierakstā redzama ASV izlūkošanas lidmašīnas pārtveršana

17
(atjaunots 10:00 16.04.2021)
Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja video ierakstu, kurā redzams, kā Krievijas iznīcinātājs MiG-31 pavada amerikāņu izlūkošanas lidmašīnu RC-135 virs Klusā okeāna ūdeņiem.

Video ierakstīts no pilota kabīnes. Tā kadros redzams, kā MiG-31 panāk amerikāņu izlūku.

Iepriekš Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Kad ASV stratēģiskā lidmašīna pagriezās, MiG-31 ekipāža atgriezās aerodromā. Iznīcinātājs lidoja saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, uzsvēra resors. RC-135 nepārkāpa Krievijas valsts robežu.

Aktivitāte gaisa telpā pie Krievijas robežām pastāvīgi aug. Piemēram, 2020. gadā Radiotehnisko spēku speciālisti konstatēja, ka ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu skaits valsts robežu tuvumā pieaudzis par 40%. Pērn RTS fiksēja un pavadīja vairāk nekā divus miljonus gaisa objektu.

17

Atbilde uz NATO draudiem: KF pārvieto bruņotos spēkus uz rietumu robežām

22
(atjaunots 08:48 16.04.2021)
Trīs gaisa desanta vienības un divas armijas pārvietotas pie Krievijas rietumu robežām Bruņoto spēku cīņasspējas negaidītās pārbaudes ietvaros.

Krievijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu pastāstīja par Rietumu un Dienvidu kara apgabalu bruņoto spēku cīņasspējas pēkšņo pārbaudi. Šoigu informēja, ka tā saistīta ar NATO draudīgajām darbībām. Atbildes pasākumu ietvaros pie Krievijas rietumu robežām pārvietotas trīs gaisa desanta vienības un divas armijas. Karavīri turpina mācības. Trīs nedēļu laikā vienības demonstrējušas pilnu cīņas gatavību un spēju parūpēties par valsts drošību. Priekšā – vēl divas mācību nedēļas. Video ierakstā – daļa aizsardzības ministra runas sapulcē Severomorskā.

22
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

0
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
0
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu