"Zaļie draudi": telekanāls RT svin 15 gadu jubileju

18
(atjaunots 12:21 10.12.2020)
Ironisks video ieraksts "Zaļie draudi", sagatavots aukstā kara laiku amerikāņu civilās aizsardzības mācību filmu stilā, stāsta, kā pasargāties no RT viļņiem.

Telekanāls RT pirmo reizi nāca ēterā 2005. gada 10. decembrī no studijas Maskavā. Šodien tas pieejams televīzijā un tīmeklī sešās valodās. 15 darba gadu laikā tas kļuvis par vienu no populārākajiem starptautiskajiem informācijas telekanāliem pasailē. RT sekmes atzinusi starptautiskās prēmijas International Emmy žūrija un dažādas slavenības, kuru vidū ir Emirs Kusturica, Rodžets Voterss un Olivers Stouns.

"Mums ir 15 gadi. Specdienesti visā pasaulē, uzelpojiet. Dzimšanas dienā apsolām nekur neiejaukties," teica RT galvenā redaktore Margarita Simoņana.

Savā dzimšanas dienā RT publicēja video ierakstu "Zaļie draudi", kas tapis aukstā kara laiku amerikāņu civilās aizsardzības mācību filmu stilā. Ironiskais ieraksts stāsta, kā pasargāties no RT viļņiem. Jubilejas priekšvakarā RT laida klajā ierakstu, kurā ar tehnoloģijas "deepfake" palīdzību parādīja, kā Krievijas telekanāls pārņēmis pasaules valstu līderu prātus.

Ik nedēļu telekanālu RT skatās simt miljoni cilvēku 47 pasaules valstīs (starptautiskās kompānijas IPSOS pētījums). RT bija pirmais ziņu telekanāls pasaulē, kas pārvarēja robežu YouTube – to noskatījās vairāk nekā 10 miljardus reižu, un RT apsteidza BBC, CNN, Al Jazeera, Euronews, FOX News.

15 darba gadu laikā RT ierakstījis simtiem interviju ar prezidentiem un augstākajām amatpersonām. Intervijas kanālam devuši Krievijas, Serbijas, Slovēnijas, Sīrijas, Bolīvijas, Venecuēlas, Argentīnas, Ekvadoras un citu valstu vadītāji. Tas veido ekskluzīvus šovus ar teležurnālistikas zvaigzni Lariju Kingu, Pulicera prēmijas laureātu Krisu Hedžesu, bijušo Ekvadoras prezidentu Rafaelu Korrea un bijušo Skotijas pirmo ministru Alekss Salmonds.

RT ir deviņkārtējs prestižākās TV prēmijas Emmy finālists, zelta medaļas ieguvējs Televīzijas festivālā Montekarlo kategorijā "Labākā 24 stundu ziņu programma". Telekanāls saņēmis simtiem starptautisko prēmiju mediju un televīzijas jomā.

Leģendārais teležurnālists Larijs Kings: "RT skatās visā pasaulē, tātad mēs esam piemēroti viens otram."

Serbu režisors Emirs Kusturica: "Krievijas telekanāls RT lieliski demonstrē, kādai ir jābūt televīzijai atšķirībā no BBC un CNN, kur demonstrē vienpousīgu informāciju."

Pink Floyd dibinātājs Rodžers Voterss: "Visā pasaulē ir neiedomājami aizspriedumaini telekanāli – dažādos aspektos un dažādu iemeslu dēļ. Ar prieku varu teikt, ka daudzus jaunumus uzzinu no RT."

Amerikāņu režisors Olivers Stouns: "Skatos tikai Krievijas telekanāla RT ziņas. Tam es ticu vairāk nekā Ziemeļamerikas medijiem, kuri kļuvuši par tīrāko propagandu."

Skotu rakstnieks Irvins Velšs: "RT (pamatoti) aizrāda BBC par aizspriedumiem. Skaidrs, ka mūsu "sabiedriskā televīzija" līdz ausīm iegrimusi korupcijā, tāpēc ir neobjektīva. Kāda, pie velna, izglītība, ziņas un izklaide?! Par tām muļķībām jūs maksājat savas licences nodevas."

18

Demokrātijas standartiem ASV pārvilkušas pāri krustu: Trampa bloķēšana sociālajos tīklos

12
(atjaunots 09:40 20.01.2021)
ASV aizejošā prezidenta Donalda Trampa bloķēšana sociālajos tīklos apdraud fundamentālās tiesības un brīvības, uzskata Krievijas Domes spīkers Vjačeslavs Volodins.

Valsts domes plenārsēdē tās priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins izskatīja virkni iekšpolitikas un ārpolitikas jautājumu, tai skaitā tika apspriesta situācija ar vārda brīvību ASV.

Sociālo tīklu lēmumu bloķēt aizejošā amerikāņu prezidenta Donalda Trampa kontus Volodins uzskata par patvaļu. Viņš atzīmēja, ka agrāk ASV ir mācījuši demokrātijas standartus visai pasaulei, bet tagad pašas pārvilkušas tiem pāri krustu.

"Esošajam prezidentam, par kuru nobalsojuši gandrīz septiņdesmit pieci miljoni amerikāņu, viņa atbalstītāji, atņēma fundamentālās tiesības - vārda brīvību," atgādināja spīkers.

Viņš atzīmēja, ka dažām amerikāņu informācijas platformām piemīt monopola raksturs, un, ja tās tā uzvedas savā valstī, tad var tikai minēt, kā tās uzvedīsies citās valstīs.

Donaldu Trampu nobloķēja sociālajos tīklos pēc viņa paziņojumiem par 6. janvāra nekārtībām Vašingtonā. Tolaik pēc Trampa uzstāšanās viņa atbalstītāji ieņēma Kapitoliju. Pieci cilvēki gāja bojā.

Pats aizejošais ASV prezidents noraidīja apsūdzības kūdīšanā uz dumpi.

12

Noslēpumainā zaļā blāzma: Krievijas kosmonauts no SKS klāja nobildējis unikālus kadrus

14
(atjaunots 08:06 20.01.2021)
Krievijas kosmonauts no SKS klāja ar telefonu nobildējis neticami skaistu dabas parādību - ziemeļblāzmu.

Krievijas kosmonauts Sergejs Kud-Sverčkovs, kurš šobrīd piedalās 63. īslaicīgā ekspedīcijā Starptautiskajā kosmiskajā stacijā (SKS), sagādājis pārsteigumu tiem, kuri palikuši uz Zemes.

No SKS klāja ar telefonu time-lapse režīmā viņš nobildējis, kā izskatās ziemeļblāzma no kosmosa.

Paskatieties uz šiem lieliskajiem kadriem.

14
CSN

Sarežģīts krustojums, retākā mašīna un roku veiklība: krāpnieki Rīgas ielās

0
(atjaunots 17:07 20.01.2021)
Ik gadu Latvijas apdrošināšanas kompānijām Latvijā izkrāp desmitiem tūkstošu eiro par tīšām izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Rīgā ir daži krustojumi, ko krāpnieki izmanto, lai sarīkotu tīšu CSN un pēc tam piepelnītos, izkrāpjot naudu no apdrošināšanas kompānijām, informē Latvijas Televīzija.

Viena no tādām vietām atrodas Brīvības pieminekļa pakājē. Ik gadu, izskatot ceļu satiksmes negadījumus šajā krustojumā, ir pamatotas bažas par krāpniecības gadījumiem.

"Tie, kuri brauc no Brīvības ielas, var veikt šeit tikai pagriezienu pa kreisi: no kreisās malējās un vidējās joslas principā var tēmēt jebkurā no trim joslām, kas ir uz Raiņa bulvāra. Šī situācija parasti izraisa konfliktu par vidējās joslas ieņemšanu," satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis.

Autovadītāji, kas brauc pa Brīvības bulvāra vidējo joslu, veicot pagriezienu uz Raiņa bulvāri, bieži ieņem vidējo joslu, arī visi autovadītāji, kas brauc pa kreiso joslu un vēlas doties uz stacijas pusi, tāpat ieņem vidējo joslu, un sākas problēmas.

"Krustojuma vidū, kad sākas manevri, sāk strādāt labās rokas princips, un principā, tas, kurš nāk no vidējās joslas, tam ir priekšroka – viņš var ieņemt jebkuru joslu, it kā gar degunu nobraucot tam, kurš atrodas kreisajā malējā joslā uz Brīvības ielas. Tā ir viena no vietām, kas ir ļoti piemērota krāpšanas gadījumu īstenošanai," stāsta Irbītis.

Rīgā ir autovadītāji, kuri dodas ielās "kā uz darbu", lai izraisītu sadursmes un vēlāk piedzītu naudu no apdrošinātājiem. Uzņēmumi katru gadu saskaras ar desmitiem šādu gadījumu, tomēr pierādīt, ka tā bija krāpniecība ir sarežģīti. No likuma viedokļa pret krāpniekiem nav jābrauc.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētāja Jāņa Abāšina vārdiem, līdzīgas vietas, ko izmanto krāpnieki, izmanto krāpnieki, ir Deglava un Stirnu ielas pagrieziens un Mūkusalas aplis.

"Parasti šīs krāpšanas notiek ar retākām mašīnām, sauksim tā – mašīnām, kādu uz mūsu ielām ir ļoti maz. Lai šādas mašīnas saremontētu, ir ļoti ilgi jāgaida rezerves daļas vai šo rezerves daļu nav, un tad apdrošinātājs ir sagatavojis tāmi – tāme ir gatava, un ir jāgaida mēnesis vai divi šīs rezerves daļas. Un klients saka – maksājiet man naudā! Tad apdrošinātājs izmaksā naudā, un tad šo automašīnu salabo nevis solīdi servisā, bet auto saremontē kaut kur garāžā pilnīgi pa lēto," paskaidroja Abāšins.

Pēc viņa vārdiem, izķert tādus krāpniekus var, kad tiek piefiksēts, ka tie ar apskaužamu regularitāti nonāk līdzīgā satiksmes negadījumā.

"Zinot to, ka tagad ļoti daudziem mašīnās ir kameras, zinot to, ka daudziem telefoni filmē mašīnās, un zinot to, ka šis cilvēks reizi trīs mēnešos parādās kā cietušais apdrošinātāju datu bāzēs, tad paiet laiciņš un šādus cilvēkus izķer," viņš teica.

Neskatoties uz to, ka Brīvības bulvāra un Raiņa bulvāra krustojums jau sen sevi ir pierādījis kā pateicīgu vietu krāpniecībai, nekādi satiksmes uzlabojumi joprojām nebija veikti.

0
Tagi:
CSN
Pēc temata
Autovadītājiem pastāstīja, kā izvairīties no dubulta soda
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem