Maskavā sākusies masveida vakcinācija no Covid-19

18
(atjaunots 11:07 07.12.2020)
Maskavā sākusies bezmaksas brīvprātīgā vakcinācija koronavīrusa profilaksei. Kas pirmie saņem vakcīnas?

Pagājušās nedēļas nogalē Maskavā sākās bezmaksas masveida vakcinācija no Covid-19.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins deva rīkojumu sākt riska grupās iekļauto maskaviešu vakcināciju. Viņu vidū ir veselības aprūpes un izglītības iestāžu darbinieki, kā arī pilsētas sociālo iestāžu darbinieki.

Elektroniskā pieteikšanās vakcinācijai iespējama no 4. decembra. Pirmajās stundās vakcīnai pieteicās vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēku.

Sīkāka informācija – mūsu video.

18
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Maskava
Pēc temata
Atklāts Covid-19 vakcīnas "Spunik V" zemās cenas iemesls
Ungārijai drīkst, pārējiem – nē: Brisele paziņoja lēmumu par vakcīnu Sputnik V
ANO notiks Krievijas vakcīnas Sputnik V prezentācija
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

Unikāls gadījums: Nikaragvas zooloģiskajā dārzā dzimuši divi tapiri

7
(atjaunots 10:05 16.05.2021)
Tikai ar dažu stundu starpību pasaulē nākuši divi tapiru mazuļi. Lieta tāda, ka nebrīvē šie dzīvnieki nevairojas. Gadījums Nikaragvas zooloģiskajā dārzā ir ļoti rets.

Tapiri ir nepārnadžu kārtas zālēdāji. Tie ir Sarkanajā grāmatā – šiem zīdītājiem asi draud izmiršana.

Tāpēc, kad pasaulē nākuši vēl divi izmirstošas dzīvnieku pasaules pārstāvji, zoologi ir ļoti priecīgi. Jaundzimušie ir pavisam mazi. Zēnam un meitenei vēl nav pat doti vārdi.

Starp citu, 2000. gadu sākumā Nikaragvā dzīvoja aptuveni divi tūkstoši tapiru, bet tagad valstī sastopami vien daži simti šo zīdītāju.

Dzīvnieku dabiskie ienaidnieki ir jaguāri, lāči, krokodili un anakondas. Tomēr lielāko ļaunumu nodara cilvēks. Iznīcinot tropiskos mežus, cilvēki atņem tapiriem dzīves vietu. Piedevām gaļas un ādas labad tos ķer malumednieki.

7

Ķīnā robotus māca spēlēt mūzikas instrumentus

8
(atjaunots 08:59 16.05.2021)
Iznācis īsts orķestris, tas saņēmis nosaukumu "MOJA". Roboti jau vairākas reizes uzstājušies uz animētas skatuves.

Tehniķi kalibrē un noskaņo instrumentus, ar ko roboti pēc tam iznāk uz skatuves. Robomūziķi apguvuši bambusa fleitas, ķīniešu arfas, paigu spēli, kā arī sit bungas.

Neparasto muzikālo kolektīvu radījuši Pekinas Xinhua universitātes studenti un pasniedzēji. Autori paši stāsta, ka viņu mērķis bija parādīt saikni starp vēsturi un tehnoloģijām. Izrādās, tas ir savienojams.

Agrāk robotu orķestris kopā ar universitātes studentiem iestudēja izrādes. Arī šim projektam bija lieli panākumi.

8

Vasarā Latvijā valdīs cikloni: tveice atcelta

0
(atjaunots 17:09 16.05.2021)
Vasarā Baltijas valstis nemocīs nogurdinosā tveice, kas, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, klās Dienvideiropu. Latviju, Lietuvu un Igauniju gaida vēsums un lietus.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Amerikāņu kompānijas "AccuWeather" meteorologu prognozes liecina, ka vasarā Baltijas valstis, Skandināvija un Polija nonāks ciklonu varā, tāpēc karstums nav sagaidāms, vēsta Mixnews.lv.

Laikā, kad Dienvideiropa cietīs no sausuma, cikloni ziemeļos bloķēs siltā gaisa plūsmas no dienvidiem un nesīs lielu daudzumu nokrišņu.

Meitenes bauda silto laiku Kopenhāgenā
© REUTERS / Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centrs Latvijā maijā un jūnijā sola nepavisam ne vasarīgas temperatūras, bieži vien – zem šiem mēnešiem atbilstošās normas. Tuvāko divu nedēļu laikā sagaidāms bagātīgs lietus. Jūlijā nokrišņu daudzums atbildīs ilggadējam vidējam rādītājam.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs nesniedz nekādas optimistiskās prognozes. Tā speciālisti uzskata, ka jūnijs būs daudz vēsāks nekā pērn, toties jūlijs, iespējams, būs siltāks.

Atgādinasim, ka no šīsdienas Latvijā sākas peldsezona. Tomēr iedzīvotājus brīdina: būtu vērts pagaidīt, līdz ūdens temperatūra tilpēs pacelsies vismaz līdz +18 grādiem.

0
Tagi:
laiks, klimats
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Meteoroloģe: ziema Latvijā kļūs īsāka
Katastrofāls megacunami: pie kā novedīs ledāju kušana Aļaskā
Sasilšanai beigas? Zinātnieks pastāstīja, kas notiek ar Golfa straumi