S-400 "Triumf" darbībā: interesants ieraksts no izmēģinājumiem

26
(atjaunots 18:26 05.12.2020)
Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi efektīgu ierakstu: zenītraķešu sistēmu S-400 "Triumf" izmēģinājumus.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi zenītraķešu sistēmu S-400 "Triumf" kaujas izmēģinājumus. Pirmos izmēģinājumus pēc bruņojuma nomaiņas resors organizēja Kapustin Jar poligonā Astrahaņas apgabalā. S-400 komandas sekmīgi likvidēja mērķa raķeti "Kaban" vairāk nekā 15 kilometru augstumā. Šie izmēģinājumi veidoja noslēguma posmu pirms sistēmu uzņemšanas bruņojumā. Tagad S-400 tiks pārdislocēti un sāks kaujas dežūras Samaras atbildības zonā. 

26

Unikāls gadījums: Nikaragvas zooloģiskajā dārzā dzimuši divi tapiri

7
(atjaunots 10:05 16.05.2021)
Tikai ar dažu stundu starpību pasaulē nākuši divi tapiru mazuļi. Lieta tāda, ka nebrīvē šie dzīvnieki nevairojas. Gadījums Nikaragvas zooloģiskajā dārzā ir ļoti rets.

Tapiri ir nepārnadžu kārtas zālēdāji. Tie ir Sarkanajā grāmatā – šiem zīdītājiem asi draud izmiršana.

Tāpēc, kad pasaulē nākuši vēl divi izmirstošas dzīvnieku pasaules pārstāvji, zoologi ir ļoti priecīgi. Jaundzimušie ir pavisam mazi. Zēnam un meitenei vēl nav pat doti vārdi.

Starp citu, 2000. gadu sākumā Nikaragvā dzīvoja aptuveni divi tūkstoši tapiru, bet tagad valstī sastopami vien daži simti šo zīdītāju.

Dzīvnieku dabiskie ienaidnieki ir jaguāri, lāči, krokodili un anakondas. Tomēr lielāko ļaunumu nodara cilvēks. Iznīcinot tropiskos mežus, cilvēki atņem tapiriem dzīves vietu. Piedevām gaļas un ādas labad tos ķer malumednieki.

7

Ķīnā robotus māca spēlēt mūzikas instrumentus

8
(atjaunots 08:59 16.05.2021)
Iznācis īsts orķestris, tas saņēmis nosaukumu "MOJA". Roboti jau vairākas reizes uzstājušies uz animētas skatuves.

Tehniķi kalibrē un noskaņo instrumentus, ar ko roboti pēc tam iznāk uz skatuves. Robomūziķi apguvuši bambusa fleitas, ķīniešu arfas, paigu spēli, kā arī sit bungas.

Neparasto muzikālo kolektīvu radījuši Pekinas Xinhua universitātes studenti un pasniedzēji. Autori paši stāsta, ka viņu mērķis bija parādīt saikni starp vēsturi un tehnoloģijām. Izrādās, tas ir savienojams.

Agrāk robotu orķestris kopā ar universitātes studentiem iestudēja izrādes. Arī šim projektam bija lieli panākumi.

8

Piemaskavā par video latviešu valodā ierosināta lieta par nacisma reabilitēšanu

0
(atjaunots 17:10 16.05.2021)
Krievijas Izmeklēšanas komitejas Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes Volokolamskas izmeklēsanas nodaļa ierosinājusi krimināllietu par sociālajā tīklā publicētu video ierakstu, kas sagroza PSRS lomu Lielajā Tēvijas karā.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Maskavas apgabala Volokolamskā ierosinata krimināllieta par nacisma reabilitāciju. Interneta lietotājs vienā no sociālajiem tīkliem publicējis video ierakstu latviešu valodā, kas satur fašisma propagandu, liecina informācija Krievijas Izmeklēšanas komitejas (IK) Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes (GIP) vietnē.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, ieraksts publicēts sociālajā tīklā pērnā gada 16. martā. ieraksts sagroza faktus par Otro pasaules karu un satur fašisma propagandu – to apstiprinājusi psiholoģiskā un lingvistiskā tiesu ekspertīze.

"Tādējādi izplatītas nepārprotami melīgas ziņas par PSRS darbību Otrā pasaules kara gados. Pie tam lietotājs precīzi zināja, ka šo video brīvā piekļuvē var noskatīties sociālā tīka lietotāji," teikts paziņojumā.

Par šo faktu ierosināta krimināllieta par nacisma reabilitāciju saskaņā ar Krievijas Kriminālkodeksa 354.1 panta 1. daļu.

Patlavan izmeklētāji veic nopratināšanas un citas darbības ar mērķi identificēt lietotāju, kas publicējis video ierakstu.

0
Tagi:
nacisma glorifikācija, Vēsture, Lielais Tēvijas karš, PSRS, Krievija
Pēc temata
"Putins brīdinājis sāncenšus". Ko citu valstu mediji rakstīja par Uzvaras parādi
Karens Šahnazarovs: nacisms varēja izvērsties no Atlantijas līdz Urāliem
Savienotajās Valstīs pūlas pierādīt, ka visus pasaules karus sākuši krievi
The Guardian: nacistu mednieks pastāstīja, kā Baltijā izkropļo vēsturi