Kara kuģi un lielgabalu dārdi NATO lidmašīnu un PSRS helikopteru vietā

28
(atjaunots 17:22 18.11.2020)
Latvijas Neatkarības dienā rīdziniekus iepriecināja salūts un kara kuģi Daugavā.

Lai arī plaši pasākumi Latvijas Neatkarības dienā bija atcelti un ieplānotie Nacionālo bruņoto spēku un NATO lidmašīnu svētku lidojumi virs Rīgas un lielākajām pilsētām Latvijā nenotika nepiemēroto laikapstākļu dēļ, rīdziniekiem tomēr bija iespēja izjust svētkus.

Latvijas 102. gadskārtā uz dambja AB Rīgā salutēja armijas lielgabali un dunēja kara kuģu dzinēji – tie ienāca Daugavā un noenkurojās abās Vanšu tilta pusēs.

Atgādināsim, ka 18. novembrī bija plānots, ka Rīgā virs Daugavas lidos divi armijas helikopteri Mi-17 divas lidmašīnas An-12, divi Robežsardzes helikopteri Agusta 109E Power, divi helikopteri Agusta Bell 119, kā arī divi vācu un divi itāļu iznīcinātāji Eurofighter un amerikāņu degvielas uzpildes lidmašīna КС-135. Turku iznīcinātājam F-16 vajadzēja lidot gar Rīgas līča piekrasti Jūrmalas virzienā.

Plānus nācās atcelt nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ.

28

Paldies Krievijai: Karabahā darbu atsāk skolas un slimnīcas

1
(atjaunots 17:48 02.12.2020)
Kalnu Karabahas iedzīvotāji tiecas pēc iespējas ātrāk atgriezties pie mierīgas dzīves, Krievija aktīvi piedalās neatzītās republikas atjaunošanā.

Stepanakertā skolās atsākas mācību process, tāpat darbu atsācis vietējais dzemdību nams, kurā pēc kara uzņemtas pirmās dzemdētājas. Neatzītās Kalnu Karabahas rebulikas galvaspilsētā jau pilnā ritmā notiek mierīga dzīve. Cilvēki atgriežas savās mājās, strādā veikali, kursē sabiedriskais transports, var staigāt pa pilsētas ielām, nebaidoties par savu drošību. Arī citās apdzīvotās vietās tiek strādāts pie civilās infrastruktūras atjaunošanas. Lielā mērā tas notiek pateicoties Krievijas miernešiem, kuri dara visu, kas ir viņu spēkos, lai vietējie iedzīvotāji spētu pēc iespējas drīzāk atgriezties pie ierastās dzīves.

1
Tagi:
Kalnu Karabaha, Krievija

Ūdens plūsmas, atkritumu kalni un transporta haoss: plūdi Sardīnijā

8
(atjaunots 15:14 02.12.2020)
Upes izgājušas no krastiem, un spēcīga ūdens plūsma pārņēma ielas: postošais ciklons Sardīnijā pārvērtis salas mierīgo dzīvi haosā

Sardīnijas sala applūdusi. Spēcīgā ciklona dēļ, kurš kopš 27. novembra nes nokrišņus salai, upes izgājušas no krastiem un spēcīga ūdens plūsma pārņēma ielas.

Stihijas sekas postošas. Vismaz trīs cilvēki ir gājuši bojā, divi – bezvēsts pazuduši. Infrastruktūra ir stipri cietusi – bojāti ceļi, automobiļi, telekomunikācijas līnijas un EPL.

Plašāk skatieties šajā YouTube kanāla RT Russian video.

8
Tagi:
plūdi, Itālija
Pēc temata
"Augstā ūdens" parādība: applūdusi lielākā daļa Venēcijas
Ledus uz ielām un ūdens līdz jostasvietai: iespaidīgi kadri no Romas
Spēcīgs šļūdonis sasniedzis ciemu uz Šveices un Itālijas robežas
Itālijā pamodusies Etna