Mūsu Arktika: "Akademik Fedorov" atgriezās no tālās ekspedīcijas

31
(atjaunots 10:32 14.11.2020)
Zinātniskās pētniecības kuģis "Akademik Fedorov", kurš trīs mēnešus vāca ziņas par okeāna dzelmes reljefu Arktikā, ieradās Sanktpēterburgā.

Sanktpēterburgā sagaidīja no arktiskās ekspedīcijas atgriezušos zinātniskas pētniecības kuģi "Akademik Fedorov". Pētnieciskie darbi Ziemeļu Ledus okeānā ilga trīs mēnešus. Kuģis izpētīja Vidusokeāniskās un Lomonosova grēdas rajonu, Čukotkas plato dienviddaļu. Ekspedīcija noritēja sarežģītos ledus apstākļos: cauri arktiskajiem ledājiem "Akademik Fedorov" izveda atomledlauzis "50 let Pobedi".

31
Tagi:
Arktika, Krievija
Pēc temata
Mediji vēsta: ASV tiecas panākt Krieviju un sūta uz Arktiku vecu ledlauzi
Igaunija vēlas saņemt novērotāja statusu Arktikas padomē
"Rietumi ir sašutuši": Die Welt novērtēja Krievijas stratēģiju Arktikā
National Interest pastāstīja par ASV "ļaunāko murgu" Arktikā

Dabas katastrofa Tadžikistānā: ir upuri

19
(atjaunots 08:53 14.05.2021)
Stipras lietavas izraisīja dubļu lavīnas vairākās Tadžikistānas rajonos, nekontrolēta stihija izpostīja visu savā ceļā.

Tadžikistānā aug dubļu lavīnās bojāgājušo skaits. Pēc pēdējiem datiem, stihiskas nelaimes rezultātā gāja bojā deviņi cilvēki. Dažos valsts reģionos plūdi un lietusgāzes sākās jau pagājušajā nedēļā. Applūdinātas daudzas dzīvojamās mājas, izpostīti ceļi. Negaiss sasniedza arī Tadžikistānas galvaspilsētu. Skatieties kadrus no notikuma vietas.

19

Vairāk nekā tūkstotis raķešu un desmitiem bojāgājušo: kas notiek Izraēlā un Palestīnā

24
(atjaunots 08:51 14.05.2021)
Desmitiem cilvēku gāja bojā Izraēlā un Gazas sektorā raķešu triecienu un sadursmju rezultātā.

Pēdējās dienās Gazas josla "Hamas" kaujinieki Izraēlas virzienā izšāvuši vairāk nekā 1600 raķešu. Saasināšanās notika pēc Izraēlas varas iestāžu mēģinājuma izlikt no mājām dažas palestīniešu ģimenes Austrumu Jeruzalemē. Triecienu un sadursmju rezultātā gājuši bojā jau desmitiem cilvēku, simtiem ievainoti. Pēdējie dati liecina, ka izraēlieši plāno izvērst sauszemes operāciju Gazas joslā. Skatieties baismīgus kadrus no notikuma vietas.

24
Redžeps Tajips Erdogans

Erdogans paziņoja, ka Turcija nesamierināsies ar Izraēlas agresiju

0
(atjaunots 08:46 15.05.2021)
Turcijas prezidents uzsvēra, ka Izraēlas un Gazas sektora konfliktu nav iespējams noregulēt bez ANO starpniecības.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Turcija atbalstīs palestīniešus Jeruzalemē tikpat apņēmīgi kā Azerbaidžānas cīņu par "Kalnu Karabahas okupēto zemju atbrīvošanu", paziņoja valsts prezidents Redžeps Tajips Erdogans, vēsta RIA Novosti.

"Mūs sadusmojuši Izraēlas teroristiskās valsts spaidi. Viņi ir pārkāpuši visas robežas. (..) Apturēt viņus – cilvēces goda pienākums," paziņoja Turcijas līderis uzrunā par godu musulmaņu svētkiem – Uraza-bairamam.

Erdogans uzsvēra, ka Izraēlas un Gazas sektora konfliktu nav iespējams noregulēt bez ANO starpniecības, un piebilda, ka viņam notikušas pārrunas ar 19 valstu prezidentiem un valdību vadītājiem.

Pēc viņa vārdiem, Turcija nesamierināsies ar Izraēlas agresiju pat tad, ja visa pasaule pievērs uz to acis.

Situācija uz Izraēlas un Palestīnas anklāva robežas krasi saasinājās pirmdienas vakarā. Musulmaņu sadursmes ar Izraēlas policiju, kas sākās pēc vairāku palestīniešu ģimeņu padzīšanas no mājām Džarraha rajonā, pārauga karadarbībā.

Gandrīz nepārtrauktās raķešu apšaudēs gājuši bojā septiņi Izraēlas pilsoņi, vairāk neka 200 ievainoti. Telaviva organizēja uzbrukumus Gazai, ziņojot, ka nogalināto vairāki kaujinieki, arī lauka komandieri. Palestīnas Veselības ministrija norādīja, ka Izraēlas uzbrukumos gājuši bojā 119 cilvēki, vairāk nekā 600 cietuši.

Pasaule aicina puses ievērot savaldību. Tuvākajā laikā plānota ANO Drošības padomes sēde, kas veltīta situācijai reģionā.

Gazas sektors ir viens no Palestīnas rajoniem, kuras teritorijas sadalīšanu apstrīd ilgadējā arābu-izraēliešu konflikta dalībnieki. 1947. gadā ANO Ģenerālasambleja izstrādāja Palestīnas sadalīšanas plānu, ko arābi vēl aizvien nav pieņēmuši.

Pēc Sešu dienu kara 1967 gadā Izraēla ieņēma Jordānas upes Rietumu krastu, ieskaitot Austrumu Jeruzālemi un ierīkoja tur apdzīvotas vietas. Savukārt Palestīna vēlas šajās zemēs (ieskaitot Gazas sektoru, ko kopš 2007. gada pārvalda islāmiskā organizācija HAMAS) radīt savu valsti, un pieprasa, lai nākamās robežas starp suverēnajām arābu un izraēliešu valstīm vestu pa līnijām, kas pastāvēja pirms konflikta.

Izraēla tam nepiekrīt un jau pasludinājusi Jeruzālemi par savu "mūžīgo un nedalāmo galvaspilsētu". Konflikta mierīgas noregulēšanas process ir apstājies.

0
Tagi:
Erdogans, agresija, konflikts, Izraēla, Turcija
Pēc temata
Palestīņu kaujinieki ar raķetēm apšauda Izraēlas teritoriju
Tramps aiziet ar troksni. Vai ASV gatavojas triecienam Irānai