Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

17
(atjaunots 11:33 11.11.2020)
Visiem uz Zemes vajadzīgi efektīvi un droši preparāti cīņāl pret Covid-19. Krievijas prezidents aicināja nepolitizēt pret koronavīrusu izstrādājamo zāļu procesu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins informēja, ka tuvākajā laikā tiks reģistrēta trešā Krievijā izstrādātā vakcīna pret koronavīrusu. Informācija izskanēja Šanhajas sadarbības organizācijas dalībvalstu vadītāju padomes sēdē, kas aizritēja videokonferences formātā. Krievijas līderis atgādināja, ka jau pierādīta abu iepriekš reģistrēto preparātu drošība un efektivitāte. Vladimirs Putins uzsvēra, ka pasaulei ir jāsaliedējas cīņā ar pandēmiju, un aicināja nepolitizēt pret koronavīrusu izstrādājamo zāļu procesu.

17

Tramps draud ar sankcijām pret Krievijas AM, "Roskosmos", "Rosatom"

5
(atjaunots 12:07 26.11.2020)
Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām.

Vašingtona gatavo jaunas sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju un virkni uzņēmumu civilās un aizsardzības rūpniecības nozarē. Jaunajā sankciju sarakstā plānots iekļaut vairāk nekā 20 Krievijas organizācijas, ieskaitot uzņēmumus "Roskosmos" un "Rosatom". Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām. Eksperti min, vai viņš tādējādi vēlas atstāt pēdas vēsturē, vai plāno sariebt savam potenciālajam pēcnācējam Džo Baidenam. Papildu informācija – Sputnik video.

5

ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie tas novedīs

17
(atjaunots 16:11 25.11.2020)
Amerikas Savienotās Valstis slēdz debesis: Vašingtona oficiāli pametusi pirms gandrīz 30 gadiem parakstīto līgumu.

ASV oficiāli izstājās no Atvērto debesu līguma. Vienošanās tika parakstīta 1992. gadā ar mērķi nostiprināt drošību Eiropā pēc aukstā kara. Tā stājās spēkā 2002. gadā. Līgums ļauj dalībvalstīm atvērti savstarpēji ievākt informāciju par bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Maskavā paziņoja, ka izjūt nožēlu sakarā ar ASV izstāšanos no vienošanās, un uzsvēra, ka šis lēmums kaitē reģionālajai un starptautiskajai drošībai. Par savu nodomu izstāties no Atvērto debesu līguma amerikāņi paziņoja šī gada maijā, atsaucoties uz pārkāpumiem no Krievijas puses. Maskavā šīs apsūdzības noliedz, norādot, ka ASV pašas ne vienu reizi vien ir pārkāpušas līgumu. Plašāk skatieties Sputnik video.

17