Krievijas vēstnieks sveica Latvijas iedzīvotājus Rīgas atbrīvošanas dienā

58
(atjaunots 12:12 14.10.2020)
Uzvara pār nacismu kļuva par nelokāmas izturības un gara nesalaušanas piemēru; nedrīkst ļaut nevienam nomelnot Lielā Tēvijas kara veterānu godīgo vārdu, uzsvēra Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs.

Par godu Rīgas atbrīvošanas no vācu fašistu iekarotājiem 76. gadadienai Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs vērsās pie Latvijas iedzīvotājiem ar apsveikumu, kurš tika publicēts diplomātiskās misijas oficiālajā YouТube lapā.

"Mūsu mūžīgā misija ir bezkompromisa reaģēšana uz centieniem pārrakstīt vēsturi un nosaukt noziedzniekus par "brīvības cīnītājiem", bet padomju karavīrus – par "okupantiem". Mēs nevienam neļausim nomelnot kara veterāna godīgo vārdu un neaizmirsīsim to šausmīgu cenu, kuru viņš samaksāja par savu Uzvaru," uzsvēra diplomāts.

Viņš novēlēja veterāniem stipru veselību, labestību un laimīgu ilgmūžību.

58
Tagi:
Jevģenijs Lukjanovs, Krievijas vēstniecība, Lielais Tēvijas karš, Rīga
Pēc temata
Krievijas vēstniecība uzsākusi tiešsaistes stafeti par godu Rīgas atbrīvošanas dienai
NA saskatījusi visatļautību un draudus svētkos par godu Rīgas atbrīvošanai no nacistiem
Maskavā notika salūts par godu Rīgas atbrīvošanas no nacistiem 75. gadadienai

Atbilde uz NATO draudiem: KF pārvieto bruņotos spēkus uz rietumu robežām

12
(atjaunots 08:48 16.04.2021)
Trīs gaisa desanta vienības un divas armijas pārvietotas pie Krievijas rietumu robežām Bruņoto spēku cīņasspējas negaidītās pārbaudes ietvaros.

Krievijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu pastāstīja par Rietumu un Dienvidu kara apgabalu bruņoto spēku cīņasspējas pēkšņo pārbaudi. Šoigu informēja, ka tā saistīta ar NATO draudīgajām darbībām. Atbildes pasākumu ietvaros pie Krievijas rietumu robežām pārvietotas trīs gaisa desanta vienības un divas armijas. Karavīri turpina mācības. Trīs nedēļu laikā vienības demonstrējušas pilnu cīņas gatavību un spēju parūpēties par valsts drošību. Priekšā – vēl divas mācību nedēļas. Video ierakstā – daļa aizsardzības ministra runas sapulcē Severomorskā.

12

Raķetes "Kalibr" pirmais starts no fregates "Marshal Shaposhnikov"

18
(atjaunots 09:27 15.04.2021)
Kuģniecības drošību pārbaužu laikā nodrošināja Klusā okeāna flotes kuģi, jūras aviācijas lidmašīnas un helikopteri.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja video ierakstu, kurā redzama spārnotās raķetes "Kalibr" palaišana no Klusā okeāna flotes fregates "Marshal Shaposhnikov" borta. Ieraksts publicēts resora YouTube kanālā.

Ierakstā redzams lādiņa starts no Japāņu jūras akvatorijas un daļa lidojuma.

Atzīmēts, ka raķete trāpījusi virszemes mērķī krastā – poligonā Surkuma raga rajonā.

"Kuģniecības drošību pārbaužu laikā nodrošināja Klusā okeāna flotes kuģi, jūras aviācijas lidmašīnas un helikopteri," teikts publikācijā.

Kuģis "Marshal Shaposhnikov" nosaukts par godu Padomju Savienības maršalam Borisam Šapošņikovam (1882.-1945.). Kuģa būve sākta 1983. gadā kuģubūves rūpnīcā "Yantar" Kaļiņingradā. Klusā okeāna flotē tas uzņemts 1986. gada februārī.

Sākotnēji kuģis tika būvēts kā lielais pretzemūdeņu kuģis saskaņā ar 1155. projektu, taču pēc tam to modernizēja un pārkvalificēja par fregati. Kuģis saņemis mūsdienīgus raķešu bruņojuma kompleksus, tā uguns spēks ir būtiski pieaudzis.

18
Marija Zaharova

Krievijas mediju autoru vajāšana: Latvija atklāti pārsniedz starptautiskās tiesības

0
(atjaunots 09:54 16.04.2021)
Krievija iesaka Latvijai atteikties no represīvajām metodēm un represīvās politikas mediju jomā, uzsvēra Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Latvijas pasākumi pret Krievijas mediju žurnālistiem ir starptautisko tiesību pārkāpums, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Iepriekš kļuva zināms, ka Latvijas Valsts drošības dienests izsaucis uz nopratināšanu piecus žurnālistus, kuri sadarbojās ar portāliem Sputnik Latvija un Baltnews. Viņiem tiks piešķirts aizdomas turamo statuss lietā par ES sankciju režīma pārkāpumu.

"Žurnālistu kriminālvajāšanu šajā valstī (Latvijā – red.) mēs uzskatām par starptautisko tiesību atklātu pārkāpumu daļā, kas attiecas uz sava viedokļa izpausmes brīvību un plašsaziņas līdzekļu plurālisma principu," teica Zaharova brīfingā.

Diplomāte uzsvēra, ka Latvija turpina vajāt krievvalodīgos žurnālistus, taču tas nerada nosodījumu pasaulē.

"Par šiem piemēriem mēs runājam oficiālā līmenī, šie dati ir apstiprinati. Kāpēc par tiem neinteresējas tie paši amerikāņu žurnālisti, tās pašas amerikāņu tiesībsargājošās organizācijas, tās pašas amerikāņu specializētās struktūras, kas nodarbojas ar vārda brīvības un žurnālistu tiesību aizsardzības jautājumiem? Viņus tas neinteresē? Tā nevar būt," sprieda Zaharova. 

Krievija iesaka Latvijai atteikties no represīvajām metodēm un represīvās politikas mediju jomā, uzsvēra Krievijas ĀM pārstāve.

VDD iniciēja atbilstošo kriminālprocesu 2020. gada janvārī, kad tika bloķēti Krievijas portālu Latvijā dzīvojošo autoru konti bankās. Runa ir par iespējamu Krimināllikuma 84. panta 1. daļas pārkāpumu. Par to paredzētais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.

2020. gada decembrī septiņiem Sputnik un Baltnews autoriem tika piešķirts aizdomās turamo statuss, viņu mājās notika kratīšana, konfiscēti elektroniskie informācijas nesēji un banku kartes.

Latvijas specdienesti uzskata, ka sadarbība ar Sputnik un Baltnews ir nelikumīga, jo šie portāli strādā mediju holdinga "Rossija segodņa" struktūrā. Holdingu vada Dmitrijs Kiseļovs, pret kuru Eiropas Savienība ieviesusi individuālas sankcijas. Taču – Krievija to jau vairākkārt norādījusi – nav iespējams attiecināt pret Kiseļovu vērstās individuālās sankcijas uz visu organizāciju, ko viņš vada. Paši aizdomās turamie uzskata, ka kriminālprocess ir daļa Latvijas valdošās elites centienu slēgt alternatīvās informācijas avotus un vērsties ar spiedienu pret krievvalodīgo kopienu.

Krievijas Ārlietu ministrija asi nosodīja VDD darbības. Diplomāti uzskata tās par demokrātiskas sabiedrības pamatu – mediju un viedokļu brīvības – graušanas kliedzošu piemēru.

0
Tagi:
Zaharova, Ārlietu ministrija, žurnālistu vajāšana, Latvija
Pēc temata
"Tas ir kā cilvēku nogalināt": IMHOtube kanāls par politiskajām represijām Latvijā
Žurnālistu vajāšana: Rietumi apskaudīs Baltijas panākumus
Savējos nepametam: Kas nostājies Latvijā aizturēto žurnālistu pusē
Valdība nav sasniegusi mērķi: žurnālisti pārrunāja kratīšanas un pratināšanas