No Pēterburgas uz Maskavu: Krievijā darbu sācis "Uzvaras vilciens" ar unikālu ekspozīciju

52
(atjaunots 16:10 11.10.2020)
Mobilais muzejs, kurā 7 vagonus no 12 aizņem ekspozīcija, kursēt starp Sanktpēterburgu un Maskavu, bet pēc 25. oktobra – arī visā Krievijā.

Mobilais muzejs-vilciens, kurā 7 vagonus no 12 aizņem Lielajam Tēvijas karam veltīta ekspozīcija, sācis kursēt starp Sanktpēterburgu un Maskavu.

Autori iecerējuši, ka projekts ļaus cilvēkiem iedziļināties tālaika atmosfērā un, iespējams, skaidrāk aptvert šausmīgo vārdu "karš".

Papildu informācija par projektu – mūsu video.

52
Pēc temata
Uzvaras cena. Lielais Tēvijas karš arhīva kadros
Varoņi mūsu vidū: Krievijas diplomāti Rīgā apsveica kara veterānu 100. jubilejā
Padomju tauta izglāba pasauli no fašisma: Sarkanajā laukumā noritēja Uzvaras parāde
Šī Uzvaras diena: parāde Sarkanajā laukumā vēsturē

Krievijas AM video ierakstā redzama ASV izlūkošanas lidmašīnas pārtveršana

3
(atjaunots 10:00 16.04.2021)
Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja video ierakstu, kurā redzams, kā Krievijas iznīcinātājs MiG-31 pavada amerikāņu izlūkošanas lidmašīnu RC-135 virs Klusā okeāna ūdeņiem.

Video ierakstīts no pilota kabīnes. Tā kadros redzams, kā MiG-31 panāk amerikāņu izlūku.

Iepriekš Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Kad ASV stratēģiskā lidmašīna pagriezās, MiG-31 ekipāža atgriezās aerodromā. Iznīcinātājs lidoja saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, uzsvēra resors. RC-135 nepārkāpa Krievijas valsts robežu.

Aktivitāte gaisa telpā pie Krievijas robežām pastāvīgi aug. Piemēram, 2020. gadā Radiotehnisko spēku speciālisti konstatēja, ka ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu skaits valsts robežu tuvumā pieaudzis par 40%. Pērn RTS fiksēja un pavadīja vairāk nekā divus miljonus gaisa objektu.

3

Atbilde uz NATO draudiem: KF pārvieto bruņotos spēkus uz rietumu robežām

13
(atjaunots 08:48 16.04.2021)
Trīs gaisa desanta vienības un divas armijas pārvietotas pie Krievijas rietumu robežām Bruņoto spēku cīņasspējas negaidītās pārbaudes ietvaros.

Krievijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu pastāstīja par Rietumu un Dienvidu kara apgabalu bruņoto spēku cīņasspējas pēkšņo pārbaudi. Šoigu informēja, ka tā saistīta ar NATO draudīgajām darbībām. Atbildes pasākumu ietvaros pie Krievijas rietumu robežām pārvietotas trīs gaisa desanta vienības un divas armijas. Karavīri turpina mācības. Trīs nedēļu laikā vienības demonstrējušas pilnu cīņas gatavību un spēju parūpēties par valsts drošību. Priekšā – vēl divas mācību nedēļas. Video ierakstā – daļa aizsardzības ministra runas sapulcē Severomorskā.

13