Mobilais muzejs-vilciens, kurā 7 vagonus no 12 aizņem Lielajam Tēvijas karam veltīta ekspozīcija, sācis kursēt starp Sanktpēterburgu un Maskavu.
Autori iecerējuši, ka projekts ļaus cilvēkiem iedziļināties tālaika atmosfērā un, iespējams, skaidrāk aptvert šausmīgo vārdu "karš".
Papildu informācija par projektu – mūsu video.
Covid-19 pandēmijas laikā Latvijā no saviem krēsliem aizlidojuši vairāki ministri. Par to, kāpēc tā noticis aprunājās publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Vladimirs Gubins savā iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija.
Donalds Tramps ir pirmais ASV prezidents vēsturē, kurš divas reizes pakļauts impīčmentam savas prezidentūras laikā. ASV Kongresa Pārstāvju palāta atbalstīja rezolūciju par pašreizējā prezidenta impīčmentu, apsūdzot viņu par "kūdīšanu uzbrukumam" Kapitolija ēkai 6. janvārī.
Rezolūcijas teksts par impīčmentu tika publicēts pirmdien, divas dienas vēlāk to pieņēma – par to balsoja visi demokrāti un desmit republikāņi. Par ASV pašreizējā prezidenta impīčmentu nobalsoja 232 cilvēki, pret - 197.
Republikāņu vairākuma līderis Mičs Makkonels paziņoja, ka Senāts izskatīs apsūdzību pēc Džo Baidena inaugurācijas 20. janvārī. Patlaban Vašingtonā rit gatavošanās Baidena inaugurācijas ceremonijai.
Strādnieki montē skatuvi un dekorācijas, bet ap ēku pastiprinās drošības pasākumi: tiek uzstādīti nožogojumi un bloķēti ceļi, policija un Nacionālā gvarde apsargā visas ieejas.
Pēc uzbrukuma ASV Kapitolijam FIB brīdināja par ieplānotajiem bruņotajiem protestiem Vašingtonā pirms inaugurācijas.
Ziņots, ka 20. janvārī Nacionālā gvarde nosūtīs uz Kolumbijas apgabalu 20 tūkstošus karavīru drošības pasākumiem.
RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Krievijas lēmums izstāties no Atvērto debesu līguma (ADL), pēc būtības, nozīmē valsts atbildes reakciju pēc Savienoto Valstu vadības lēmuma drošības jomā. Par to intervijā telekanālam "360" pastāstīja politologs Iļja Graščenkovs.
"Krievijas izstāšanās no ADL faktiski ir atbilde uz ASV lēmumiem, kas izstājās no līguma pērnā gada novembrī. Tas nozīmē, ka beidzas divu bijušo superlielvalstu mierīgas līdzāspastāvēšanas ēra – "aukstā kara" laikā tās konkurēja viena ar otru par ieročiem, bet pēc tam tika pieņemts Atvērto debesu līgums, kas ļāva kontrolēt militāros un citus objektus," politologa teikto citēja RIA Novosti.
Politologs atgādināja, ka amerikāņi nolēma izstāties no ADL ar izdomātu ieganstu un apsūdzēja Krieviju par tā izmantošanu, izsekojot Vašingtonas darbības.
Līdz ar ASV izstāšanos no līguma tas zaudē savas pastāvēšanas tālāko jēgu, uzskata politologs.
Iepriekš Krievijas izstāšanos no ADL komentēja arī Krievijas Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas priekšsēdētājs Konstantins Kosačovs. Pēc viņa domām, nākotnē nekādas radikālas pārmaiņas nav sagaidāmas.
"Nekas radikāli nemainīsies, kosmiskās izlūkošanas līdzekļi ļauj saņemt lielu informācijas apjomu. Šis apjoms nebūs simtprocentīgs, tomēr esošie kontroles līdzekļi pasargās no kaut kādiem lieliem satricinājumiem," politiķis konstatēja piektdien Federācijas Padomes telekanāla "Vmeste.RF" ēterā.
Viņš atzīmēja, ka pēc ASV un vēlāk – arī Krievijas – izstāšanās no līguma tas zaudē savu jēgu.
Politiķis ar nožēlu konstatēja, ka izstāšanās no ADL ir vēl viens solis, attālinoties no pasākumiem un līgumiem, ko valstis izstrādājušas pēc izstāšanās no aukstā kara.
"Perspektīvā mūs sagaida spriedzes pilns periods starptautiskajās attiecībās, tomēr tā nav mūsu izvēle," teica politiķis.
Atvērto debesu līgums parakstīts 1992. gadā. Tas bija viens no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara. Vienošanās ir spēkā no 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atklāti vākt informāciju viens par otra bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumā piedalījās 34 valstis. Maija beigās ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Savienotās Valstis no tā izstājas. Vašingtona apgalvoja, ka lēmums pieņemts pēc vairākkārt konstatētiem ADL pārkāpumiem no Krievijas puses.
Cita starpā ASV apsūdzēja Maskavu par to, ka tā izmantojot ADL kā "militāro spaidu" instrumentu. Krievija šādus apgalvojumus atspēkoja. Pērnā gada 21. novembrī ASV noslēdza izstāšanās procedūru.
15. janvārī KF informēja, ka iniciēta valsts iekšējā procedūra ar mērķi izstāties no līguma.