Tikšanās Viļņā: ko Makrons noklusēja pārrunās ar Tihanovsku

105
(atjaunots 11:06 01.10.2020)
Francijas prezidents Emanuels Makrons bija īpaši ieturēts, tiekoties ar Svetlanu Tihanovsku Viļņā, kurp bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte ieradās gandrīz tūtīt pēc vēlēšanām.

RĪGA, 1. oktobris – Sputnik. Francijas prezidents Emanuels Makrons ticies ar bijušo Baltkrievijas prezidenta kandidāti Svetlanu Tihanovsku. Pārrunas ritēja Viļņā, kurp Tihanovska ieradās gandrīz tūtīt pēc vēlēšanām.

Sarunas galvenā tēma bija jaunas prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā, ko pieprasa opozīcija. Oficiālie dati liecina, ka pašreizējais prezidents vēlēšanās saņēmis 80,1% balsu, Tihanovska – mazliet vairāk nekā 10%. Krievija un virkne citu valstu atzina vēlēšanu rezultātus un Aleksandru Lukašenko – par leģitīmo Baltkrievijas prezidentu.

Rietumi, nesniedzot pierādījumus, atteicās atzīt rezultātus un atbalstīja opozīciju, taču paši pie tam pieprasa citiem neiejaukties Baltkorievijas lietās. Nepārprotami dubultie standarti redzami arī citā jautājumā: pārmetot Minskai protesta akciju apspiešanu, Parīze pie tam ignorē savu varasiestāžu darbības "dzelteno vestu" protestu laikā. Par to Makrons, tiekoties ar Tihanovsku, pieticīgi klusēja. Nianses – Sputnik video.

105
(0:10 / 1.38Mb / просмотров видео: 135)

"Sputnik V" un Pfizer: Serbijā sākusies vispārēja vakcinācija bez pieraksta

15
(atjaunots 00:59 23.04.2021)
Ikviens interesents Serbijā var izvēlēties "Sputnik V" vai Pfizer un vakcinēties koronavīrusa profilaksei bez iepriekšēja pieraksta.

Visi interesenti Serbijā tagad var vakcinēties koronavīrusa profilaksei bez iepriekšēja pieraksta. RIA Novosti vēsta, ka ikviens Serbijas pilsonis un ārvalstnieki var dzīvās rindas kārtībā vakcinēties ar pašu izraudzītu preparātu - "Sputnik V" vai Pfizer/BioNTech.

Dežurējošie mediķi atklāja, ka balsis par labu vakcīnām aptuveni dalās uz pusēm.

"Izvēlējos vakcīnu "Sputnik V", jo uzticos Krievijas valstij," paziņoja Belgradas iedzīvotājs, kurš gaidīja rindā pēc vakcīnas.

Varasiestādes vēsta, ka no septiņiem miljoniem Serbijas iedzīvotāju vairāk nekā trīs miljoni vakcinēti no koronavīrusa ar pirmo komponentu, pilnu vakcīnu saņēmušo cilvēku skaits jau tuvojas diviem miljoniem.

15
Tagi:
Serbija, Pfizer, Sputnik V
Pēc temata
Serbijas IeM vadītājs un parlamenta spīkers vakcinējas ar "Sputnik V"
EP priekšsēdētājs stāsta par domstarpībām ES vakcīnas "Sputnik V" dēļ
Serbija ieguva Krievijas vakcīnas "Sputnik V" pirmo partiju
Austrija iepirks "Sputnik V": Kurcs aicina EZA pasteigties ar vakcīnas apstiprināšanu

Zenītraķešu komplekss S-400 mācībās nosacītā pretinieka apšaude

11
(atjaunots 00:47 23.04.2021)
Treniņam tika izmantoti mērķi "Saman" – tie imitēja gaisa objektus dažādā attālumā un augstumā.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi videoierakstu, kurā redzama nosacītā pretinieka gaisa mērķu likvidācija ar zenītraķešu kompleksa S-400 palīdzību.

Aizvadītajā nedēļā Dienvidu kara apgabala zenītraķešu spēku vienības piedalījās mācībās specializētajā Telemba poligonā Burjatijā, stāsta Sputnik Lietuva.

Zenitrakēšu komplekss S-400 Triumf
Министерство обороны РФ

Karavīri palaida raķetes pa mērķiem "Saman" – tie imitēja gaisa objektus lielā un nelielā attālumā, kā arī dažādā augstumā.

S-400 ir liela un vidēja darbības rādiusa zenītraķešu sistēma. Tā pieņemta bruņojumā 2007. gada pavasarī un cita starpā spēj likvidēt arī hiperskaņas uzbrukuma līdzekļus. S-400 ir viena no galvenajām lomām jaunajā KF Bruņoto spēku Valsts aizsardzības koncepcijā iespējama uzbrukuma apstākļos.

ZRS spēj ieraudzīt mērķus līdz 600 kilometru attālumā, likvidēt aerodinamiskos mērķus līdz 400 km un taktiskos ballistiskos mērķus – līdz 60 kilometru attālumā.

11
Tagi:
militārās mācības, S-400
Pēc temata
Krievijas sistēmas S-400 "iekaro" vēl vienu valsti. Kas gaidāms nākotnē?
Kāpēc ASV baidās no Turcijas nopirktajiem krievu S-400?
Maketi pa ādu nesados. ASV armija iznīcinājusi it kā S-400 un it kā Su-34
S-400 "Triumf" darbībā: interesants ieraksts no izmēģinājumiem
Lidmašīna F-15E Strike Eagle, foto no arhīva

Dubulti standarti: mācības Krievijā slikti, manevri Baltijā normāla lieta

0
(atjaunots 15:51 23.04.2021)
Krievijas bruņoto spēku pārvietošanu KF teritorijā un dažu valsts teritoriālo ūdeņu rajonu slēgšanu ārvalstu karakuģiem Vašingtona uzskata par neizprovocētu eskalāciju.

Taču vienlaikus ASV Gaisa spēku iznīcinātāji Baltijas valstīs agresīvi izspēlē aviācijas triecienus "avangardā" – 150 kilometru attālumā no Sanktpēterburgas un 6000 kilometrus no Amerikas krasta. Krievija adekvāti atbild uz nepārprotamo eskalāciju un militārajiem draudiem – Rietumu kara apgabala PGA sistēmas S-400 un S-350 kontrolē katra amerikāņu iznīcinātāja lidojumu no pacelšanās līdz nosēšanās brīdim, atgādināja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Amerikāņu iznīcinātāji-bumbvedēji F-15E Strike Eagle ieradušies Igaunijā, lai tās gaisa telpā izspēlētu pilotu sadarbību ar aviācijas tēmētājiem, aviācijas triecienus avangardā un gaisa mērķu pārtveršanu. Mācību zona 21. aprīlī aptvēra Emari aviobāzes, Sāremā un Hījumā salu apkaimi, tātad aviācijas triecienu prioritārie mērķi ir iespējamā pretinieka kuģi.

Tamlīdzīgas mācības Baltijas valstīs ASV GKS organizē regulāri, it kā ar mērķi pārbaudīt cīņas gatavību. Tomēr Latviju, Lietuvu un Igauniju nekad neapdraud un nekas netraucē 48. iznīcinātāju spārna pilotiem celt cīņasspēju pastāvīgās dislokācijas vietā – Leikenhitas aviobāzē Lielbritānijā (vai dzimtenē – ASV). Patiesībā Pentagons izraudzījies Baltiju, lai izspēlētu agresīvas operācijas pret Krieviju. Tādu manevru taktiskā bezjēdzība var novest pie reģionālās krīzes. Kādā no saviem lidojumiem amerikāņu iznīcinātājs var nejauši noiet no kursa, pārkāpt Krievijas robežu. Un saņemt Krievijas PGA sistēmu triecienu, kuru redzes un darbības lokā bez grūtībām iekļaujas Baltijas valstu gaisa telpa.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēstījumā Federālajai sapulcei atklāti brīdināja partnerus: tie, kas organizē jebkādas provokācijas pret Krievijas drošības interesēm, "nožēlos nodarīto tā, kā jau sen neko nav nožēlojuši". Krievijas Bruņoto spēku koncentrācija, piemēram, Melnās jūras reģionā ļauj Pentagonam un NATO tuvāk pavērot Krievijas neverbālos argumentus.

Neveiksmīgs uzdevums

19. aprīlī vairāki desmit ASV GKS iznīcinātāju F-15 un F-16 uz nenoteiktu laiku pārvietoti no Lielbritānijas uz Poliju, uz 32. aviobāzi netālu no Laskas pilsētas, 310 kilometru attālumā no Brestas pilsētas Baltkrievijā. No šejienes ir ērtāk izspēlēt lielāku vienību gaisa operācijas.

Krievijai jebkurā virzienā savu robežu tuvumā ir liels – kvalitatīvs un kvantitatīvs – militārais pārspēks. Un tā spēj operatīvi radīt spēcīgu militāro grupējumu satriecošai atbildei (pat bez kodolieročiem).

Pentagona preses sekretārs Džons Kirbijs bumbvedēju pārvietošanu uz Baltijas reģionu novērtēja kā standarta mācības, kas nekādi nav saistītas ar situāciju uz Krievijas un Ukrainas robežas. Taču Krievija vērīgi seko partneru darbiem – viņu paziņojumi pēdējā laikā pamatīgi kritušies cenā. Vladimirs Putins pauda cerību, ka "nevienam ne prātā nenāks attiecībās ar Krieviju pārkāpt tā saucamo sarkano līniju, un to, kur tā būs iezīmēta, to mēs katrā konkrētā gadījumā noteiksim paši".

Nejaušība?

20. aprīlī, kad amerikāņu iznīcinātāji jau atradās Polijā, virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem absolūti "nejauši" lidoja divi Krievijas stratēģiskie bumbvedēji-raķešnesēji Tu-160 "Baltais gulbis". Krievijas AM atzīmēja, ka Tu-160 piesedza GKS lidmašīnu Su-35S un jūras aviācijas Su-27 ekipāžas. Stratēģi pavadīja lidojumā astoņas stundas (tātad paveica vairākus "apļus" virs Baltijas). Lidojums notika atbilstoši gaisa telpas lietošanas starptautiskajiem noteikumiem. Tomēr Krievijas stratēģiskās aviācijas patruļas ir metode stabilitātes stiprināšanai.

Stratēģiskie raķešnesēji Tu-160 lidojumā izspēlē tuvošanos vietai, no kuras tiks palaistas spārnotās raķetes pa domājamā pretinieka objektiem. Ja kādam Varšavā, Viļņā, Rīgā vai Tallinā, šķiet, ka amerikāņu iznīcinātāji padara sabiedrotos Baltijā stiprākus, viņiem nav taisnība. ASV trieciena aviācijas koncentrācija Krievijas robežu tuvumā padara valstis, kurās tā uzturas, par ļoti viegli ievainojamām un patiesi bīstamām dzīvei. Lieta tāda, ka Tu-160M var uzņemt savās tilpnēs 45 tonnu arsenālu – līdz 12 mazpamanāmās un precīzās spārnotās raķetes X-101 ar darbības attālumu līdz 5500 km, ko iespējams pielietot, neieejot pretinieka PGA darbības zonā. X-101 parastās modifikācijas lādiņš sasniedz aptuveni 400 kilogramus trotila ekvivalentā. Speciālā (X-102) aprīkota ar kodoltermisko lādiņu ar jaudu no 250 kilotonnām līdz 1 megatonnai. Divi "stratēģi" Tu-160 – tās ir 24 spārnotās raķetes, un nav grūti iztēloties iznīcības mērogu Laskas, Emari aviobāzēs un citviet reāla militārā konflikta situācijā ar Krieviju.

0
Tagi:
Pentagons, ASV GS, militārās mācības, Baltija, Krievija, PGA
Pēc temata
"NATO roku darbs": kas sācies pie Krievijas robežām
Kāpēc Latvija ielaida Rīgas gaisa telpā amerikāņu bumbvedējus?
"Pavisam citas iespējas": ko ASV vēlas izmantot cīņām gaisā
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā