Neļauj izspēlēt aviācijas uzlidojumus: ASV sašutušas par lidmašīnu pārtveršanu

76
(atjaunots 12:22 09.09.2020)
Pirmo reizi ilgu gadu laikā amerikāņu B-52, kas spēj nest kodolbumbas, pienāk tik tuvu Krievijas robežām un izpilda manevrus ar raķešu trieciena imitāciju.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informēja, ka NATO bumbvedēji izspēlē raķešu triecienus pret Krievijas teritoriju. Alianses aviācijas lidojumi pie Krievijas robežām tiek fiksēti aizvien biežāk, atzīmēja ģenerālis, - piemēram, salīdzinājumā ar pērno gadu, aviācijas izlūkošanas intensitāte augusi par 30%.

Krievijas iznīcinātāji regulāri paceļas gaisā, lai pārtvertu NATO lidmašīnas. Tas radījis sašutumu ASV. Amerikāņu izdevums Washington Examiner, analizējot incidentus starp Krievijas iznīcinātājiem un amerikāņu bumbvedējiem, pārmeta Krievijai "agresīvu izturēšanos" un aicināja NATO vadību pastiprināt B-52 apsardzi, kā arī ņemt vērā agrākās kļūdas kara aviācijas lidojumu organizācijā.

Krievija noraidīja minētos pārmetumus un akcentēja: kodolieroču pārvešanai piemēroto bumbvedēju lidojumi Krievijas robežu tuvumā ved pie spriedzes eskalācijas un rada risku visai pasaulei. Sīkāka informācija – Sputnik video.

76
Tagi:
iznīcinātājs, Krievija, ASV
Pēc temata
Su-27 pārtvēra ASV bumbvedēju virs Baltijas jūras
"Poseidons" tēmēklī: Su-27 pārtvēra ASV izlūkošanas lidmašīnu
Krievijas iznīcinātājs Su-27 pārtvēris ASV izlūklidmašīnas
Viena lidoja lēnām un zemu: Su-27 pārtvēra trīs izlūklidmašīnas virs Baltijas
Ģenerālis atbildēja uz ASV GKS pretenzijām par B-52H pārtveršanu virs Melnās jūras

Labākie no labākajiem: viss, kas jāzina par "Iskanderiem"

16
(atjaunots 09:38 02.03.2021)
Detalizēti un uzskatāmi skaidrojam, kāpēc raķešu komplekss "Iskander" ir vislabākais bruņojums savā klasē.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašiņans apšaubīja Krievijas ieroču drošību un cīņasspēju. Pēc viņa vārdiem, operatīvi taktiskā kompleksa "Iskander" raķetes neesot sprāgušas nemaz vai sprāgušas "par 10 procentiem". Armēņu ģenerālštābā šīs paziņojums izraisīja vien smieklus, bet Krievijas Aizsardzības ministrijā paziņoja, ka kāds labs varēja maldināt armēņu politiķi. Kāpēc "Iskanders" ir vislabākais bruņojums savā klasē, skatieties Sputnik materiālā.

16

Covid-19 lāpu gājienam netraucē: Igaunijā atzīmēja Neatkarības dienu

15
(atjaunots 08:38 02.03.2021)
Par spīti masu pasākumu aizliegumam Igaunijas neatkarības dienā Tallinā notika tradicionālais lāpu gājiens.

Trešdien, 24. februārī, Tallinā sarīkoja lāpu gājienu par godu Igaunijas Neatkarības dienai, bet piektdien, 26. februārī, valsts valdība pieņēma lēmumu par ierobežojumu pastiprināšanu sakarā ar koronavīrusa infekcijas izplatību valstī.

Pasākumu organizēja Igaunijas Konservatīvā Tautas partija (EKRE), kas daudzus gadus tika uzskatīta par nacionālistisku, bet nesen mainīja savas politikas virzienu. Tajā kritizē jauno ASV prezidentu Džozefu Baidenu, kuru apbrīno Latvijā, aicina piešķirt balsstiesības nepilsoņiem un pat pieprasa atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas.

Skatieties YouTube kanāla "VIDIMO" videoierakstu.

15
Darbs pie datora, foto no arhīva

Latvijā sākusies gada ienākumu deklarāciju sniegšana: par ko jāatceras

0
(atjaunots 16:35 02.03.2021)
VID aicina nesteigties iesniegt deklarāciju par iepriekšējo gadu marta pirmajās dienās, jo EDS var neizturēt; tiesa, vairāk nekā 62 000 Latvijas iedzīvotāju jau ir snieguši ziņas par saviem ienākumiem; kā palīdzēt tiem, kuriem ir grūti aizpildīt deklarāciju tiešsaistē.

RĪGA, 2. marts — Sputnik. No 1. marta Latvijas iedzīvotāji var iesniegt ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. Šo iespēju jau ir izmantojuši 62 414 cilvēki, pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā TV3.

Šajā gadā pandēmijas dēļ iesniegt informāciju par ienākumiem var tikai tiešsaistē, izmantojot EDS elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Tā kā VID tāpat izmaksā bezdarbnieka pabalstu, dienests brīdina, ka EDS darbā ir iespējamas nelielas tehniskās pauzes, kas saistītas ar šo datu iegūšanu no šīs datu sistēmas pabalstu aprēķināšanai.

Pirmajās deklarāciju iesniegšanas dienās parasti rodas ažiotāža, kuras dēļ pastāv EDS pārslodzes risks, tāpēc VID aicina nemēģināt iesniegt ziņas par ienākumiem marta pirmajās dienās. Tiem, kuriem tas ir jādara, ir trīs mēneši līdz pirmajam jūnijam, bet tie, kuri noformē deklarāciju par 2020. gadu, lai saņemtu nodokļa atmaksu par pamatotiem ienākumiem, var iesniegt to triju gadu laikā.

VID mājaslapā sadalē Gada ienākumu deklarācija ir pieejamas ziņas un izglītojošs video latviešu valodā par to, kā pareizi aizpildīt ienākumu deklarāciju. Tāpat 9. martā VID rīkos bezmaksas tiešsaistes semināru, kur parādīs, kā pieslēgties EDS un aizpildīt deklarāciju.

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka nodokļu atmaksas noformēšanai Latvijas iedzīvotāji var iekļaut savu vecāku, vecvecāku, kā arī laulāto attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību. No 2020. gada deklarācijā var iekļaut izglītības un ārstniecības izdevumus arī par savām māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta pirmās vai otrās grupas invaliditāte.

VID atgādina, ka ir arī speciālā aplikācija "Attaisnotie izdevumi", kurā vēl pirms gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas var savadīt visus maksājuma dokumentus un informāciju par tiem.

0
Tagi:
Valsts ieņēmumu dienests, Latvija
Pēc temata
"Mums liek nodarboties ar uzņēmējdarbību": latviešu māksliniece par nodokļiem
Sūtījumu vērtēja pēc saviem ieskatiem: kā Latvijas Pasts no sirmgalves 72 eiro pieprasīja
"Lielais divdesmitnieks" pieņēma samita gala deklarāciju: ko tā paredz
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju