Neļauj izspēlēt aviācijas uzlidojumus: ASV sašutušas par lidmašīnu pārtveršanu

80
(atjaunots 12:22 09.09.2020)
Pirmo reizi ilgu gadu laikā amerikāņu B-52, kas spēj nest kodolbumbas, pienāk tik tuvu Krievijas robežām un izpilda manevrus ar raķešu trieciena imitāciju.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informēja, ka NATO bumbvedēji izspēlē raķešu triecienus pret Krievijas teritoriju. Alianses aviācijas lidojumi pie Krievijas robežām tiek fiksēti aizvien biežāk, atzīmēja ģenerālis, - piemēram, salīdzinājumā ar pērno gadu, aviācijas izlūkošanas intensitāte augusi par 30%.

Krievijas iznīcinātāji regulāri paceļas gaisā, lai pārtvertu NATO lidmašīnas. Tas radījis sašutumu ASV. Amerikāņu izdevums Washington Examiner, analizējot incidentus starp Krievijas iznīcinātājiem un amerikāņu bumbvedējiem, pārmeta Krievijai "agresīvu izturēšanos" un aicināja NATO vadību pastiprināt B-52 apsardzi, kā arī ņemt vērā agrākās kļūdas kara aviācijas lidojumu organizācijā.

Krievija noraidīja minētos pārmetumus un akcentēja: kodolieroču pārvešanai piemēroto bumbvedēju lidojumi Krievijas robežu tuvumā ved pie spriedzes eskalācijas un rada risku visai pasaulei. Sīkāka informācija – Sputnik video.

80
Tagi:
iznīcinātājs, Krievija, ASV
Pēc temata
Su-27 pārtvēra ASV bumbvedēju virs Baltijas jūras
"Poseidons" tēmēklī: Su-27 pārtvēra ASV izlūkošanas lidmašīnu
Krievijas iznīcinātājs Su-27 pārtvēris ASV izlūklidmašīnas
Viena lidoja lēnām un zemu: Su-27 pārtvēra trīs izlūklidmašīnas virs Baltijas
Ģenerālis atbildēja uz ASV GKS pretenzijām par B-52H pārtveršanu virs Melnās jūras

"Trūkumu nav": veterāns-tankists pārbaudīja leģendārā T-34 gatavību

3
(atjaunots 10:16 09.05.2021)
Kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ņefjodovs apstiprināja: tanks, ko Sarkanā armija visvairāk izmantoja Lielā Tēvijas kara gados, ir pilnībā gatavs cīņām.

Pirms Uzvaras dienas Novokuzņeckā uz tehnisko apskati tika nosūtīts tanks T-34. Iepriekš to noņēma no metalurgu aizmugures varoņdarbam veltītā pieminekļa postamenta. Mašīnas stāvokli pārbaudīja Lielā Tēvijas kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ivanovičs Ņefjodovs.

"Trūkumus neredzu. Tātad viss ir pilnā kaujas kārtībā," teica 95 gadus vecais tankists.

Ņefjodovs atzina, ka T-34 viņam ir pati mīļākā tehlnika. "Piecus gadus nodienēju uz T-34. Tas man ir kā dzimtās mājas."

Pēc apskates frontinieks apstiprināja – 1942. gadā no Kuzņeckas metalurģiskā kombināta bruņām izgatavotā leģendārā mašīna ir cīņas gatavībā.

Šis tanks piedalījās jaujās līdz pašām Lielā Tēvijas kara beigām, divas reizes pārcietis trāpījumus. 70. gados to novietoja uz postamenta kā atzinības zīmi par Kuzbasa metalurgu darba varoņdarbu. Pērn T-34 atjaunoja dalībai parādē par godu Uzvaras 75. gadadienai. Tas piedalīsies parādē arī šogad.  

3

Uzvaras parāde Sarkanajā laukumā Maskavā

12
(atjaunots 12:53 09.05.2021)
Sarkanajā laukumā Maskavā notiek parāde par godu Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai

Sarkanajā laukumā Maskavā ar grandiozu parādi tiek svinēta Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadiena.

Ka jau ierasts parādē piedalās gan jaunākā militārā tehnika, gan vēsturiskās mašīnas.

Redzami vairāk nekāõ 190 modernās un vēsturiskās tehnikas paraugi, ieskaitot tankus T-34 un T-14 "Armata", kājnieku kaujas mašīnas "Kurganec", operatīvi taktiskie kompleksi "Iskander M", ZRK "Pancir S" un sistēmas S-400 "Triumf".

Pa Sarkano laukumu soļoja 12 tūkstoši kareivju no 37 kājnieku parādes vienībām.

12