Jaudīgi kuģi, neredzamas zemūdenes un ātras raķetes: Krievija atzīmē JKF dienu

25
(atjaunots 12:28 26.07.2020)
Ik gadu jūlija pēdējā svētdienā Krievija atzīmē Jūras kara flotes dienu. Šajā nelielajā Krievijas Aizsardzības ministrijas video parādīts, kā Krievijas karavīri darbojas jūrā.

Milzīgi kuģi, zemūdenes, lidmašīnas, helikopteri, raķetes un jūras desants. Šogad Krievija 26. jūlijā atzīmē Jūras kara flotes dienu.

Skatieties šajā īsajā KF Aizsardzības ministrijas video, kā strādā Krievijas JKF!

25
Tagi:
svētki, Krievija, Krievijas Jūras kara flote

Krievijas uzraudzībā: Kalnu Karabaha atgriežas pie mierpilnas dzīves

13
(atjaunots 16:50 23.11.2020)
Neatzītā Kalnu Karabahas republika pamazām atgriežas pie mierpilnas dzīves. KKR galvaspilsētā Stepanakertā jau atsācis darbu sabiedriskais transports, atvērti veikali un pat frizētavas.

KKR galvaspilsētā Stepanakertā jau atsācis darbu sabiedriskais transports, atvērti veikali un pat frizētavas. Nav vērojami traucējumi arī pārtikas produktu piegādes jautājumos. Pilsētā atjaunojas satiksme, elektroenerģijas un ūdens apgāde. Speciālistiem no KKR palīdzīgu rok sniedz Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieki – viņi palīdzēs remontēt civilos objektus un infrastruktūru. Vietējos iedzīvotājus atbalsta arī Krievijas mierneši. Karavīri turpina atmīnēt ceļus, patrulē teritorijas pie saskarsmes līnijas un eskortē kolonnas ar bēgļiem, kuri atgriežas savās mājās. Mūsu video ierakstā stāstīts, kā Krievija palīdz Kalnu Karabahas iedzīvotājiem.

13
Tagi:
Krievija, Kalnu Karabaha
Temats:
Spriedze Karabahā
Pēc temata
No kara Karabahā varēja izvairīties: atklāta saruna ar Vladimiru Putinu
Karabaha pēc kara: degošas mājas, pamests bruņojums un mierneši
Karabaha: Krievijas mierneši atmīnējuši Lačinas koridoru
Mierneši Karabahā – Krievija atkal uzvēlusi plecos smago nastu

Rozā brīnums: flamingo bars atpūšas ceļā uz dienvidiem

13
(atjaunots 15:18 23.11.2020)
Šo skaisto putnu ilgais pārlidojums nav iespējams bez pārtraukumiem atpūtai. Savu pieturu rozā skaistuļi sarīkoja Karakolas ezerā, Kazahstānā.

Savvaļas dabas speciālisti apgalvo, ka bars lido pārziemot uz Hazaras dabas rezervātu, kurš atrodas Turkmenistānas un Irānas teritorijā.

Sarkanajā grāmatā iekļautie eksotiskie putni ceļā uz dienvidiem apstājās Kazahstānā, uz lielā Karakolas ezera, kura platība sastāda gandrīz divus kvadrātkilometrus.

Apmēram 1500 īpatņu putnu bars iespaidīgi izskatās gaišzila ūdens fonā. "Rozā sala" atrodas pastāvīgā kustībā un laiku pa laikam maina izmērus un konfigurāciju.

Līdz ar sala atnākšanu flamingo turpinās ceļu, bet tikmēr sniedz mums iespēju pavērot tos – ko mēs ar prieku arī darām. Pievienojieties!

13
Pēc temata
Lapsas apēdušas gandrīz visus flamingus Rīgas zoodārzā
Zvejas kuģis, foto no arhīva

Baltijas jūras aizsardzībai: mencu tralerus sagriezīs metāllūžņos

0
(atjaunots 19:50 23.11.2020)
Eiropas Komisija kompensēs Latvijas zvejniekiem mencu zvejošanas aizliegumu Baltijas jūras ūdeņos, taču no daļas kuģu nāksies atbrīvoties.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Pēc mencu zvejošanas aizliegšanas Latvijas piekrastes ūdeņos Eiropas Parlaments apstiprinājis atbalsta pasākumus zvejniecības nozares pārstāvjiem, vēsta Press.lv.

Šī gada oktobrī ES lauksaimniecības un zvejniecības ministri piekrita samazināt vairāku zivju veidu nozveju Baltijas jūrā, lai atjaunotu populāciju. Austrumu Baltijas mencas ķeršana joprojām ir aizliegta, izņemot piezvejas kvotu, kas ir samazināta, salīdzinājumā ar pērno gadu. Zemkopības ministrijas mājaslapā tiek ziņots, ka Latvija uzstājās pret šo lēmumu, taču palika mazākumā.

Pašlaik Latvijas Zemkopības ministrijā precizē nepieciešamā finansējuma apmēru tā apstiprināšanai Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda Uzraudzības komitejā, paziņoja ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece. Pēc viņas sacītā, Zivsaimniecības konsultatīvā padome vienojās par finansējumu aptuveni 3 miljonu eiro apmērā.

Zvejniekiem, kuri pārsvarā nodarbojas ar mencu zveju, atļauts likvidēt kuģus un saņemt kompensāciju. Ja zvejnieki, kuri strādāja uz šiem kuģiem, atradīs darbu citā nozarē, kompensācija vienalga tiks izmaksāta.

Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš apgalvo, ka uz šādām kompensācijām varētu pretendēt 12 Latvijas kuģi.

"Tie, kas mencas iegūs piezvejā, arī turpmāk tās varēs realizēt – pārdot, taču jāņem vērā, ka nozvejoto mencu apjoms nedrīkst pārsniegt citas nozvejotās zivis. Eiropas Komisijas nosacījums – piezvejas mencu apjoms nav lielāks par 20%," atzīmēja Riekstiņš.

Tāpat viņš uzsvēra, ka kuģu likvidācija nav piespiedu lieta – tā vietā zvejnieki drīkst pārorientēties uz citu zivju nozveju, piemēram, reņģes, ķilavas, laši u.c.

"Mencu zveja iepriekš vienmēr bija mūsu biznesa pamatā. Taču pēdējos piecos gados tā kļuva arvien sarežģītāka. Pat zinātnieki īsti nespēj izskaidrot, kāpēc mencu ir mazāk un kāpēc tās ir nelielas. Par maza izmēra mencām nepiedāvā ekonomiski izdevīgu vairumtirdzniecības cenu. Mūsu Baltikas tipa zvejas traleris "Briedis" būs viens no tiem, ko likvidēs. Mēs pilnībā sagriežam savu aktīvu, kas ir diezgan emocionāli, ņemot vērā to ilgo laiku, kurā zvejojām mencas. Tāpēc jau ir tā kompensācija.

Droši vien kuģus sagriezīs nākamajā gadā. Kompensācija ir pareizi jāiegulda, lai uzņēmums nākotnē varētu attīstīties. Mums jau ir vairākas iestrādes, kas ļauj turpināt darbību, piemēram, ir uzbūvēts zivju apstrādes cehs, esam kļuvuši par zivju uzpircējiem," pastāstīja Liepājā reģistrētā uzņēmuma "Ervils" valdes loceklis Aigars Laugalis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka kuģis pacentīsies saglabāt zvejas licenci un mencu nozvejas kvotas gadījumam, ja pēc dažiem gadiem situācija šajā jomā mainīsies.

0
Tagi:
Latvija, zvejniecība, Baltijas jūra, menca
Pēc temata
Menca ir aizliegta: Eiropas Komisija sāpīgi ietekmējusi zvejniecību Baltijas valstīs