Jaudīgi kuģi, neredzamas zemūdenes un ātras raķetes: Krievija atzīmē JKF dienu

31
(atjaunots 12:28 26.07.2020)
Ik gadu jūlija pēdējā svētdienā Krievija atzīmē Jūras kara flotes dienu. Šajā nelielajā Krievijas Aizsardzības ministrijas video parādīts, kā Krievijas karavīri darbojas jūrā.

Milzīgi kuģi, zemūdenes, lidmašīnas, helikopteri, raķetes un jūras desants. Šogad Krievija 26. jūlijā atzīmē Jūras kara flotes dienu.

Skatieties šajā īsajā KF Aizsardzības ministrijas video, kā strādā Krievijas JKF!

31
Tagi:
svētki, Krievija, Krievijas Jūras kara flote

Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī

2
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Sputnik Latvija rīcībā nonācis video ieraksts, kurā redzams, kā pa ielu Jēkabpilī brauc traktors ar priekšmetu – tas ļoti atgādina lielgabalu no padomju karavīriem veltītā monumenta postamenta. Lielgabals tika nolaupīts 23. februāra naktī.

Vietējie iedzīvotāji, kuri 23. februārī atnāca nolikt ziedus pie monumenta par godu Tēvijas aizstāvja dienai, nākamajā dienā konstatēja – lielgabals ir nolaupīts. Sabiedriskie darbinieki ziņoja pašvaldībai un policijai. Policijas Zemgales reģionālā pārvalde ierosinājusi kriminālprocesu par lielgabala zādzību.

Krievijas vēstniecība Rīgā un KF pastāvīgā pārstāvniecība EDSO nosodīja padomju varoņiem-atbrīvotājiem veltītā pieminekļa apgānīšanu un aicināja vietējās varasietādes pienācīgi izmeklēt incidentu.

"Notiekošo vērtējam kā īstākā neonacistiskā revanšisma izpausmi, kam nav un nevar būt vietas civilizētā Eiropas valstī," paziņoja diplomātiskā misija.

2

Upē pie Brestas parādījusies ideāli līdzena gigantiska ledus ripa

19
(atjaunots 10:44 26.02.2021)
Netālu no Brestas fiksēta unikāla dabas parādība – upē Ļesnaja parādījusies rotējoša ledus ripa vairāku desmitu metru diametrā. Paskatieties video, kāda tā izskatās.

Kameņecas pilsētas rajonā, Baltkrievijas dienvidrietumos fiksēta reta dabas parādība. Uz Ļesnaja upes virsmas parādījusies rotējoša ledus ripa.

Kadros redzams, kā ideālas formas ledus gabals vairāku desmitu metru diametrā lēnām griežas pulksteņrādītāja kustības virzienā.

Tamlīdzīga parādība pagadās ļoti reti un tikai upēs ar lēnu straumi. Dažādas temperatūras ūdeņs slāņi saskaroties rada virpuļus. Ūdens savērpjas un griež atšķelto ledus gabalu. Tā malas, pamazām nodeldējoties, iegūst ideāla apļa formu.

19