Krievijas ĀM vadītājs nosauca negaidītu koronavīrusa draudu

53
(atjaunots 12:09 11.07.2020)
Koronavīrusa pandēmija saasinājusi ne tikai visus esošos draudus – parādās jauni izaicinājumi, un tie ir visnotaļ negaidīti.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka koronavīrusa pandēmija saasinājusi visus esošos draudus un izaicinājumus.

"Parādījušās spekulācijas, ka starptautiskie teroristi domā, kā viņi var izmantot šī vīrusa rasi, bet varbūt radīt jaunas rases," atzīmēja Lavrovs.

Pēc viņa sacītā, pasaulē vērojami arī centieni izmantot koronavīrusa izraisīto krīzi šauri savtīgās interesēs, kad atsevišķas valstis nevēlas piedalīties kopējā cīņā ar pandēmiju. Plašāka informācija pieejama Sputnik video.

53

ASV karavīri organizējuši raķešu mācības Krimas apkaimē

19
(atjaunots 22:27 27.11.2020)
Rietumu mediji manevrus dēvēja par "raķešu pārsteigumu" Krievijas kareivjiem, tomēr Maskava formulējumam nepiekrīt - manevri ir tikai amerikāņu kārtēja provokācija, un faktiski tā apdraud nevis Krieviju, bet gan pašas ASV un to sabiedrotos.

ASV un Rumānijas karavīri organizējuši raķešu šaušanas mācības netālu no Krimas. Mācību starti notika kopīgo mācību Rapid Falcon ("Straujais vanags") ietvaros Melnās jūras krastā. Karavīri izmantoja divas tālā darbības rādiusa zalves uguns reaktīvās sistēmas M142 HIMARS. Īpaši šiem nolūkiem tās uz dažām stundām nogādātas Rumānijas poligonā no Vācijas.

Rietumu mediji manevrus dēvēja par "raķešu pārsteigumu" Krievijas kareivjiem, tomēr Maskava šādam formulējumam nepiekrīt. Eksperti uzskata, ka nav ne runas ne par kādu pārsteigumu – militārās tehnikas pārdislokācijai vienmēr seko. Pie tam Melnās jūras reģionā Krievijas rīcībā ir radiotehniskās izlūkošanas stacija. Organizētie manevri ir tikai amerikāņu kārtējā provokācija, un faktiski tā apdraud nevis Krieviju, bet gan pašas ASV un to sabiedrotos.

 

19
Tagi:
militārās mācības, Krima, Rumānija, ASV

Hiperskaņas raķetes "Cirkon" starts Baltajā jūrā

19
(atjaunots 21:10 27.11.2020)
Pašreizējās un perspektīvās pretraķešu aizsardzības sistēmas nespēj pārtvert hiperskaņas raķeti "Cirkon", kas pārvietojas ātrumā virs 10 tūkstošiem kilometru stundā.

Krievijas fregate "Admiral Gorshkov" palaida hiperskaņas spārnoto raķeti "Cirkon" no Baltās jūras. Mērķis atradās Barenca jūras akvatorijā. Raķete trāpīja mērķī 450 km attālumā. Tās ātrums pārsniedza 8 Mahus. Starts notika jauno bruņojuma veidu izmēģinājumu ietvaros.

Jūras bāzes hiperskaņas spārnotās raķetes "Cirkon" startam tiek izmantots iepriekš izstrādātais universālais kuģa artilērijas komplekss ZS-14. "Cirkon" raķetes caurplūdes dzinējs izmanto principiāli jaunu degvielu "Decilin M" ar palielinātu energoietilpību. Hiperskaņas raķetes jauda ļauj tai sekmīgi konkurēt ar kodolieroci. "Cirkon" ar konvencionālo lādiņu spēj iznīcināt pretinieka aviācijas bāzes kuģi vai lielu sauszemes objektu.

Fregate "Admiral Gorshkov" ir viens no mūsdienīgākajiem kuģiem Krievijas Ziemeļu flotē. Tas ir daudzfunkcionālais kara kuģis, kas spēj cīnīties ar pretinieku virs ūdens, gaisā un zem ūdens. Fregate spēj apšaudīt objektus krastā vairāk nekā 1,5 tūkstošu kilometru attālumā.

19
Tagi:
krievu ierocis, hiperskaņas ieroči
Ūdele būrī, foto no arhīva

Augšāmcēlušās. Noslaktētās ūdeles atriebjas Dānijai

0
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Tūkstošiem ūdeļu, ko Dānijā nobeidza koronavīrusa dēļ, vārda tiešā nozīmē augšāmcēlušās – augsne izgrūdusi līķīšus virspusē. Tikai policijā stāsta, ka viss esot kārtībā.

Dānijā noslaktētās ūdeles augšāmcēlušās no sava brāļu kapa. Policija klāsta, ka tas esot normāli: līķīšiem sadaloties, izdalās gāze, kas izstumj tās virspusē. Pie tam, iespējams, tās apraktas pārlieku sekli. Var jau būt. Tikai gribas ticēt, ka ūdeles vienkārši atriebjas Dānijas valdībai, konstatēja radio Sputnik autore Marija Smirnova – vispirms dzīvniekus ne par šo, ne par to nobeidza, bet nākamajā dienā jau atzina, ka, iespējams, tas bijis velti.

Skaidrs, ka Dānijā ar dzīvniekiem runa ir īsa: izbarot žirafi lauvam un sarīkot no tā šovu bērniem, organizēt genocīdu ūdelēm. Taču, šķiet, pati daba jau apliecina: laiks apstāties.

Jūs varat pēc sirds patikas runāt par to, cik kaitīga ir plastmasa un ogļskābās gāzes izmeši, taču, ja jūs tāpat vien, vieglu roku slepkavojat dzīvniekus, jūsu "rūpes" par ekoloģiju nav ne graša vērtas.

Jā, arguments par labu slepkavībām bija nozīmīgs: ūdeļu organismā atrasts koronavīruss. Tagad ar tādu apsūdzību pietiek, lai nožmiegtu jebkuru – visi baidās, lai arī paši īsti nesaprot, no kā īsti.

Kā zvēraudzētavās turētās ūdeles saskārās ar cilvēkiem, ko varēja inficēt, vai ādiņas varēja izmantot vismaz kažoku šūšanai? Diezin vai varasiestādes pētīja tādus jautājumus.

Ūdele būrī, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кряжев

Vēl jau nav pat līdz galam noskaidrots jautājums par infekcijas pāriešanu no viena cilvēka pie otra, zinātnieki periodiski nāk klajā ar jauniem pieņēmumiem, kuri dažkārt apgāž iepriekšējos. Toties ar ūdelēm, kas nemaz neskraidelē pa Kopenhāgenu un neapšķauda cilvēkus, izrēķinājās ātri vien. Un tagad tās guļ poligonā, tikpat slimas, tikai tagad vēl arī beigtas, un izplata ne tikai vīrusus, bet arī līķu indi.

Nav nekāds jaunums: ja cilvēks cietsirdīgi izturas pret dzīvniekiem, viņš var kļūt agresīvs arī pret līdzcilvēkiem. Tātad dāņu pacientiem ir vērts padomāt – vai nu mazums, kas ierēdņiem ienāks prātā rīt.

Bet augšāmcēlušās ūdeles dzīvi atgādina: katram mūsu solim būs sekas.

0
Tagi:
dzīvnieki, Dānija
Pēc temata
Francijā ūdelēm tika atklāts koronavīruss
Vīruss-mutants: Covid-19 dēļ Dānijā masveidā likvidē ūdeles