Rail Baltica: mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts

117
(atjaunots 11:50 09.07.2020)
Rail Baltica – jaunas ātrgaitas dzelzceļa maģistrāles projekts Eiropā. Dzelzceļš stiepsies no Berlīnes caur Varšavu, Kauņu, Viļņu un Rīgu uz Tallinu un savienos Vāciju un Poliju ar Baltijas valstīm.

Jauno maģistrāli bija plānots sākt izmantot 2025. gadā, taču vēlāk termiņu atlika uz gadu. Tagad pastāv risks, ka daudzus miljardus vērtais projekts netiks pabeigts nekad. Par NATO un Eiropas Savienības iemīļotā projekta nāves iemesliem stāstām mūsu video.

117
Tagi:
Rail Baltica
Temats:
NATO austrumu flangā (247)
Pēc temata
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
"Rail Baltica" jau sākotnēji bija iecerēts kā militārs projekts
Eksperts: Latvija samaksās dārgu cenu par vēlmi vadāt tankus pa Rail Baltica
Eksperts pastāstīja par Rail Baltica galveno jautājumu pēc cenas pieauguma

Amerikāņi aiziet no Afganistānas, terorisms un narkotiku plūsmas paliek

12
(atjaunots 01:34 06.05.2021)
Divu gadu desmitu laikā Savienotās Valstis nav atnesušas Afganistānai ne brīvību, ne demokrātiju. Karš valstī turpinās.

1. maijā Vašingtona oficiāli sāka bruņotā kontingenta izvešanu no Afganistānas. Amerikāņi atstāj reģionu grūtā stāvoklī, pastāstīja Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs intervijā izdevumam "Argumenti i fakti".

Afganistāna ieņem līdera vietu starp valstīm, kas visvairāk cietušas teroristu uzbrukumos. Jau 2021. gada pirmajos trīs mēnešus no teroraktiem tur gājuši bojā vairāk nekā 3,5 tūkstoši cilvēku. Heroīna ražošana kopš 2001. gada pieaugusi desmitkārt. Tagad valsts sedz aptuveni 80% no pasaules nelegālā opiātu apgrozījuma.

Nav izpildīts uzdevums sagatavot un apmācīt vietējos kareivjus. Afganistānas drošības spēki vēl aizvien nav nokomplektēti. "Laikā, kamēr valstī uzturējās amerikāņi, situācija mainījusies tikai uz slikto pusi," secināja Patruševs.

12
Tagi:
narkotikas, teroristi, Afganistāna, karaspēks, ASV

Klaipēdā pēc sprādziena rūpnīcā izcēlās ugunsgrēks

19
(atjaunots 01:26 06.05.2021)
Spēcīgs sprādziens atskanēja Klaipēdā, kokskaidu plākšņu ražošanas rūpnīcas teritorijā. Pēc tam ēkā izcēlās ugunsgrēks.

Astoņi cilvēki nogādāti slimnīcā pēc sprādziena un ugunsgrēka uzņēmuma "Klaipedos Mediena" ēkā. Zināms, ka uzņēmums nodarbojas ar kokskaidu plākšņu ražošanu. Glābēji vēsta, ka sprādziens atskanējis notekūdeņu bioloģiskajai attīrīšanai paredzētajā telpā. Ugunsdzēsēji pastāstīja, ka ražošanas ēka pēc incidenta bīstami nošķiebusies un var sabrukt.

Sprādziena brīdi uzņēmumā gadījies uzņemt video.

19
Tagi:
ugunsgrēks, Lietuva
Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā, 2019. gada 9. maijā

Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"

0
(atjaunots 12:16 06.05.2021)
Jūrmalas dome šogad atļāvusi piemiņas akciju "Nemirstīgais pulks" par godu 9. maijam – Uzvaras dienai.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Jūrmalas pilsētas dome devusi atļauju rīkot akciju "Nemirstīgais pulks" 9. maijā, pastāstīja pasākuma organizators Jānis Kuzins. Taču akcijā varēja piedalīties tikai 10 cilvēki.

Kuzins pastāstīja TASS, ka, atbildot uz viņa pieprasījumu, Jūrmalas dome ziņoja, ka neiebilst pret akciju "Nemirstīgais pulks", ja tiks ievērotas visas prasības. Patlaban ļauts organizēt sapulces, gājienus un piketus, kuros piedalās ne vairāk kā 10 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un nodrošinot dalībniekiem gaismu atstarojošas vestes.

Gājiens notiks 9. maijā no pl. 16:00 līdz 18:30 no Slokas autoostas līdz vietējiem brāļu kapiem, teica Kuzins.

Vienlaikus Rīgā "Nemirstīgais pulks" šogad nenotiks, taču organizatori aicina paņemt savu tuvinieku fotogrāfijas, kuri karoja pret fašismu Lielā Tēvijas kara gados, ierasties pie pieminekļa un pēc ziedu nolikšanas iziet savu "Nemirstīgo pulku".

"Katru gadu gandrīz visā pasaulē uzvarētāju pēcteči paceļ virs galvām savus varoņus: tēvus, vectēvus, vecvectēvus… Nemirstīgais pulks, tāpat kā ģimenes atmiņa ir bezgalīgi! Nāciet ar savu varoņu portretiem pie pieminekļa, ievērojot visus noteikumus un dodieties individuālajā Nemirstīgajā pulkā!" teikts organizatoru paziņojumā Facebook.

Sabiedriskā akcija "Nemirstīgais pulks" notiek 9. maijā – Uzvaras dienā Krievijā un citās valstīs. Gājiena laikā cilvēki nes savu tuvinieku, Lielā Tēvijas kara dalībnieku fotogrāfijas. Akcija "Nemirstīgais pulks" pirmo reizi tika organizēta 2012. gadā Tomskā pēc vietējo teležurnālistu iniciatīvas. Kopš 2015. gadā akcija oficiāli atzīta par Viskrievijas pasākumu.

Aprīlī kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva pastāstīja, ka "Nemirstīgā pulka" tradicionālais gājiens šodien varētu notikt 24. jūnijā, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. 9. maijā, kā jau iepriekš plānots, pasākums notiks tiešsaistes formātā.

Baltijas valstīs 1.-10. maijā notiek interneta akcija "Nemirstīgais pulks - Baltija". Akcijas dalībnieki var īpaši izveidotā lapā Facebook pastāstīt par savu tuvinieku likteni Lielajā Tēvijas karā un publicēt fotogrāfijas.

Tās organizators – nekomerciālā apvienība Baltinpress (Tallina), "Komsomoļskaja Pravda" Ziemeļeiropā un Baltijas krievu sadraudzības "Tautieši" vietne.


0
Tagi:
Uzvaras diena, Jūrmala, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu
Translācijai "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ir vairāk nekā 20 miljoni skatījumu
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Margarita Dragile par uzbrukumiem "Nemirstīgajam pulkam" un formastērpa aizliegumu