"Gaidu, kad Latvijā aizliegs Krievijas karogu": Lindermans par valdības absurdu

30
(atjaunots 09:54 06.07.2020)
Kāpēc krievus Latvijā visiem spēkiem ierobežo, tomēr neatzīst par ārzemniekiem. Kāpēc viss krieviskais ir slikts Latvijas valdībai? Par to un citiem jautājumiem sarunājas publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins.

Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda aktuālākās tēmas iknedēļas notikumu apskatā.

Šoreiz raidījumā tika izskatīts jautājums par RT telekanālu aizlieguma likumību Latvijā, aizliegumu atvērt krievu skolu KF vēstniecības paspārē un žurnālista Lato Lapsas jaunā grāmata "Viltvārdis", kurā autors atklājis faktus, kas neliecina par labu Latvijas prezidentam Egilam Levitam.

Paskatieties un paklausieties!

30

Raķetes "Kalibr" pirmais starts no fregates "Marshal Shaposhnikov"

7
(atjaunots 09:27 15.04.2021)
Kuģniecības drošību pārbaužu laikā nodrošināja Klusā okeāna flotes kuģi, jūras aviācijas lidmašīnas un helikopteri.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja video ierakstu, kurā redzama spārnotās raķetes "Kalibr" palaišana no Klusā okeāna flotes fregates "Marshal Shaposhnikov" borta. Ieraksts publicēts resora YouTube kanālā.

Ierakstā redzams lādiņa starts no Japāņu jūras akvatorijas un daļa lidojuma.

Atzīmēts, ka raķete trāpījusi virszemes mērķī krastā – poligonā Surkuma raga rajonā.

"Kuģniecības drošību pārbaužu laikā nodrošināja Klusā okeāna flotes kuģi, jūras aviācijas lidmašīnas un helikopteri," teikts publikācijā.

Kuģis "Marshal Shaposhnikov" nosaukts par godu Padomju Savienības maršalam Borisam Šapošņikovam (1882.-1945.). Kuģa būve sākta 1983. gadā kuģubūves rūpnīcā "Yantar" Kaļiņingradā. Klusā okeāna flotē tas uzņemts 1986. gada februārī.

Sākotnēji kuģis tika būvēts kā lielais pretzemūdeņu kuģis saskaņā ar 1155. projektu, taču pēc tam to modernizēja un pārkvalificēja par fregati. Kuģis saņemis mūsdienīgus raķešu bruņojuma kompleksus, tā uguns spēks ir būtiski pieaudzis.

7

Lietuvas robežsardzes kamerās nonākuši dzīvnieki uz robežas ar Baltkrieviju

13
(atjaunots 08:40 15.04.2021)
Dzīvnieki nonākuši kameru objektīvos pie Papalēķes kontroles un caurlaides punkta (no Baltkrievijas puses – Liptuni).

Lietuvas Valsts robežas apsardzes dienests (VSAT) publicēja video ierakstu – dzīvniekus uz robežas ar Baltkrieviju. Ieraksts publicēts struktūras lapā Facebook.

Tajā redzams, kā dzīvnieki tuvojas nožogojumam, daži pat šķērso abu valstu robežu. To vidū ir lūsis, trusis un alnis.

"Kas kopīgs trusim, lūsim un alnim? Tie visi iet cauri Papalēķes caurlaides punktam (kaimiņos – Liptuni) uz robežas ar Baltkrieviju," teikts video aprakstā.

Dzīvnieki regulāri nonāk robežsardzes dienesta video ierakstos. Visbiežāk dzīvnieki cenšas šķērsot robežu, lauž nožogojumus vai vienkārši klaiņo kameru priekšā.

13

Lietuva saņēmusi no ASV vienreizējās lietošanas granātmetējus

0
(atjaunots 13:03 15.04.2021)
Bruņojums, ko valstij nodevusi Vašingtona, ir mazāka kalibra un ar mazāku darbības rādiusu nekā prettanku ieroči, ko patlaban izmanto armijā.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. ASV nodevušas Lietuvai vienreizējās lietošanas granātmetējus M72 LAW, ko saņems Nacionalās aizsardzības brīvprātīgo spēku karavīri, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas Bruņoto spēku preses dienestu.

Bruņojuma nodošanas ceremonija notika Lietuvas Lielkņaza Ģedimina štāba bataljonā Viļņā. Tajā piedalījās aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks, ASV vēstnieks Lietuvā Roberts Gilkrists, Lietuvas BS komandieris ģenerālleitnants Valdemārs Rupšis un citi Lietuvas aizsardzības resora pārstāvji.

Anušausks pateicās partnerim par atbalstu un paziņoja, ka Vašingtonas investīcijas liecina: republika joprojām ir "svarīga aizsardzības politikas prioritāte" ASV acīs.

"Lietuvas armija būs tik stipra, cik stiprs būs katrs Lietuvas kareivis. Ne tikai fiziski un morāli, svarīgi ir arī tas, ar kādiem ieročiem viņš bruņots. ASV atbalsts ar vieglajiem granātmetējiem būtiski stiprinājusi teritoriālās aizsardzības vienības, cēlusi to cīņasspēju, uguns spēku un ļāvusi teritoriālās aizsardzības spēkiem rīkoties pārliecinoši, apņēmīgi un efektīvi. ASV atbalsts stiprina brīvprātīgo karavīru rindas, sauszemes spēkus, Lietuvas armiju un tādējādi nodrošina efektīvāku aizsardzību un ienaidnieka savaldīšanu," teica Rupšis.

Granātmetēji M72 LAW papildinās zviedru granātmetēju Carl-Gustav arsenālu, ko patlaban izmanto Lietuvas Bruņoto spēku kājnieki, kā arī zviedru vienreizējās lietošanas granātmetēju AT-4 arsenālu. Lietuvas BS atzīmēja, ka M72 LAW kalibrs un darbības rādiuss ir mazāks nekā pašlaik armijā izmantojamais bruņojums, taču jaunie ieroči ir daudz vieglāki un kompaktāki.

Granātmetēji M72 LAW tika pieņemti bruņojumā ASV armijā 1962. gadā kā individuālais prettanku ierocis. Patlaban ASV M72 LAW sērijas granātmetēji pārsvarā aizvietoti pret jaunāku un efektīvāku bruņojumu.

Baltijas valstīs pastāvīgi skan runas par "Krievijas draudiem", kuru dēļ it kā vajagot stiprināt sadarbību aizsardzības jomā un piedalīties NATO mācībās. Savukārt Maskava ne vienu vien reizi apliecinājusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs konstatēja: NATO ļoti labi zināms, ka Maskavai nav nekādu agresīvu plānu, taču tā vienkārši izmanto ieganstu, lai dislocētu lielāku skaitu tehnikas un bataljonu Krievijas robežu tuvumā.

Militārais eksperts, atvaļinātais pulkvedis Viktors Ļitovkins intervijā Sputnik Lietuva iepriekš paziņoja, ka ASV nodod saviem vasaļiem ieročus, kas pašām nav vajadzīgi. Viņš atzīmēja, ka Vašingtona, pēc būtības "atbrīvojas no militārajām drazām", kas šodien nav īpaši efektīvas, un izgāž to Baltijas valstīs un Ukrainā. Viņš uzsvēra, ka neviena sevi cienoša valsts tādus ieročus neiegādāsies.

0
Tagi:
bruņotie spēki, ieroči, Lietuva, ASV
Pēc temata
Latvija sagaidījusi pēdējo bruņumašīnu partiju no Lielbritānijas
Latvija un Igaunija iegādāsies granātmetēju munīciju par 22 miljoniem eiro
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4