Zemūdenes glābšana Baltijas jūrā: aizritēja krievu jūrnieku mācības

21
(atjaunots 16:18 30.06.2020)
Saskaņā ar scenāriju avarējusī zemūdene nespēj pārvietoties un nolaidusies jūras dibenā – aptuveni piecdesmit metru dziļumā.

Baltijas flotes glābēji organizēja mācības Kaļiņingradas apgabalā – tika izspēlēta palīdzības sniegšana avarējušai zemūdenei, kas saskaņā ar scenāriju nolaidusies jūras dibenā aptuveni 50 metru dziļumā.

Avarējušās zemūdenes lomā bija dīzelektriskā zemūdene B-274 "Petropavlovsk-Kamchatsky", bet glāba to mazais pretzemūdeņu kuģis "Aleksin" kopā ar pretmīnu aizsardzības kuģi "Vladimir Yemelianov" un glābšanas kuģi "SS-750".

Vispirms speciālisti apskatīja zemūdeni, attīrīja to no dūņām, pēc tam savienojās ar to un evakuēja ekipāžu.

Mācību kadri – video ierakstā.

21
Tagi:
militārās mācības, zemūdenes, Krievija
Pēc temata
Krievijas JKF papildinājis jaunākais raķešu zemūdens kreiseris
National Interest nosaucis zemūdenes, kas spēj iznīcināt pasauli pusstundas laikā

ANO Drošības padomi vēlas paplašināt. Ko mainīt, ko atstāt, lai saglabātu mieru

1
(atjaunots 11:07 25.09.2020)
Šogad ANO apritējuši 75 gadi. Dalībvalstis nolēmušas: kaut kas ir jāmaina. Pasaule ir mainījusies, struktūra ir novecojusi. Tiesa, dažkārt gadās, ka pārmaiņas ne vienmēr nāk par labu.

ANO valstu līderi iecerējuši atjaunot organizāciju. Vairāki reformu piedāvājumi izskanēja jau Ģenerālās asamblejas jubilejas sēdē. Šogad Apvienoto Nāciju Organizācijai apritējuši 75 gadi. Dalībvalstis nolēmušas: kaut kas ir jāmaina. Pasaule ir mainījusies, struktūra ir novecojusi. Tiesa, dažkārt gadās, ka pārmaiņas ne vienmēr nāk par labu. Piemēram, Vladimirs Putins ieteica saglabāt veto tiesības. Par to, kāpēc tas ir svarīgi stabilitātei pasaulē, stāsta mūsu video.

1
Tagi:
Drošības Padome, ANO

ASV veidos koalīciju pret "Ziemeļu straumi 2": vai tas apturēs būvdarbus?

21
(atjaunots 11:15 24.09.2020)
Valsts departamenta vadītājs Maiks Pompeo paziņoja, ka amerikāņi plāno veidot koalīciju pret "Ziemeļu straumi 2". Krievija šajā iecerē saskatījusi mēģinājumu sākt kārtējo militāro operāciju.

ASV izdomājušas jaunu paņēmienu, ar ko var papūlēties apturēt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus. Valsts departamenta vadītājs Maiks Pompeo paziņoja, ka amerikāņi plāno veidot koalīciju. Krievija šajā iecerē saskatījusi mēģinājumu sākt kārtējo militāro operāciju. Tur, kur ir koalīcija ar Vašingtonu, vienmēr ir karš, piezīmēja Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas vadītājs Konstantins Kosačovs. Par to, kā viņš nonācis pie tādiem slēdzieniem un vai ASV izdosies iespiesties Eiropā ar savu sašķidrināto gāzi Krievijas degvielas vietā, stāsta mūsu video. 

21