notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā

48
(atjaunots 13:52 28.06.2020)
Krievijas Aizsardzības ministrijā izstrādāto koronavīrusa vakcīnu izmēģina jau otrā brīvprātīgo grupa.

Krievijas Aizsardzības ministrija savos zinātniski pētnieciskajos institūtos strādā pie koronavīrusa vakcīnas. Patlaban pienākusi kārta klīniskajiem izmēģinājumiem.

Iepriekš izmēģinājumiem brīvprātīgi pieteicās 50 cilvēki. Viņu vidū ir arī mediķi.

Patlaban vakcīna tiek pārbaudīta otrajā brīvprātīgo grupā, ko veido civilās personas.

Par to, kā notiek vakcīnas izmēģinājumi otrajā brīvprātīgo grupā, stāsta mūsu video ieraksts.

48
Tagi:
koronavīruss, vakcīna, Krievija

Krievijas uzraudzībā: Kalnu Karabaha atgriežas pie mierpilnas dzīves

13
(atjaunots 16:50 23.11.2020)
Neatzītā Kalnu Karabahas republika pamazām atgriežas pie mierpilnas dzīves. KKR galvaspilsētā Stepanakertā jau atsācis darbu sabiedriskais transports, atvērti veikali un pat frizētavas.

KKR galvaspilsētā Stepanakertā jau atsācis darbu sabiedriskais transports, atvērti veikali un pat frizētavas. Nav vērojami traucējumi arī pārtikas produktu piegādes jautājumos. Pilsētā atjaunojas satiksme, elektroenerģijas un ūdens apgāde. Speciālistiem no KKR palīdzīgu rok sniedz Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieki – viņi palīdzēs remontēt civilos objektus un infrastruktūru. Vietējos iedzīvotājus atbalsta arī Krievijas mierneši. Karavīri turpina atmīnēt ceļus, patrulē teritorijas pie saskarsmes līnijas un eskortē kolonnas ar bēgļiem, kuri atgriežas savās mājās. Mūsu video ierakstā stāstīts, kā Krievija palīdz Kalnu Karabahas iedzīvotājiem.

13
Tagi:
Krievija, Kalnu Karabaha
Temats:
Spriedze Karabahā
Pēc temata
No kara Karabahā varēja izvairīties: atklāta saruna ar Vladimiru Putinu
Karabaha pēc kara: degošas mājas, pamests bruņojums un mierneši
Karabaha: Krievijas mierneši atmīnējuši Lačinas koridoru
Mierneši Karabahā – Krievija atkal uzvēlusi plecos smago nastu

Rozā brīnums: flamingo bars atpūšas ceļā uz dienvidiem

15
(atjaunots 15:18 23.11.2020)
Šo skaisto putnu ilgais pārlidojums nav iespējams bez pārtraukumiem atpūtai. Savu pieturu rozā skaistuļi sarīkoja Karakolas ezerā, Kazahstānā.

Savvaļas dabas speciālisti apgalvo, ka bars lido pārziemot uz Hazaras dabas rezervātu, kurš atrodas Turkmenistānas un Irānas teritorijā.

Sarkanajā grāmatā iekļautie eksotiskie putni ceļā uz dienvidiem apstājās Kazahstānā, uz lielā Karakolas ezera, kura platība sastāda gandrīz divus kvadrātkilometrus.

Apmēram 1500 īpatņu putnu bars iespaidīgi izskatās gaišzila ūdens fonā. "Rozā sala" atrodas pastāvīgā kustībā un laiku pa laikam maina izmērus un konfigurāciju.

Līdz ar sala atnākšanu flamingo turpinās ceļu, bet tikmēr sniedz mums iespēju pavērot tos – ko mēs ar prieku arī darām. Pievienojieties!

15
Pēc temata
Lapsas apēdušas gandrīz visus flamingus Rīgas zoodārzā
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

0
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

0
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums