Bijušās PSRS valstu militārpersonas piedalījās Uzvaras parādē Maskavā

68
(atjaunots 15:01 24.06.2020)
Pēcpadomju valstu militārpersonas piedalījās parādē par godu Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 75. gadadienai.

Šogad Uzvaras parāde notika 24. jūnijā – 1945. gada leģendārās uzvarētāju parādes dienā. Sarkano laukumu šķērsoja parādes vienības no Azerbaidžānas, Armēnijas, Kazahstānas, Kirgizstānas un Uzbekistānas, Baltkrievijas BS godasardzes rota un Moldovas Nacionālās armijas godasardzes rota, kā arī Tadžikistānas Aizsardzības ministrijas Militārā institūta absolventi. Kopumā svinīgajā gājienā piedalījās gandrīz 15 tūkstoši militārpersonu un vairāk nekā 200 tehnikas vienību. Vakarā Krievijas galvaspilsētā notiks svētku salūts.

68
Tagi:
Maskava, Uzvaras 75. gadadienas svētki
Pēc temata
Šī Uzvaras diena: parāde Sarkanajā laukumā vēsturē

Putins apsveic sievietes 8. martā

3
(atjaunots 06:58 09.03.2021)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsveica daiļa dzimuma pārstāves Starptautiskajā sieviešu dienā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsveica sievietes 8. martā.

Prezidents pastāstīja par lielu atbildību, kas gulstas uz skaistā dzimuma pārstāvju pleciem. Par viņu sasniegumiem gan darbā, gan ģimenē, gan bērnu audzināšanā.

"No visas sirds apsveicu jūs svētkos!" teica prezidents.

3

"Grims kamuflāža" un ziedi veterānēm: Krievijā apsveic sievietes 8. martā

13
(atjaunots 11:40 08.03.2021)
Krievijas iedzīvotājas saņem apsveikumus no vīriešiem Starptautiskajā sieviešu dienā. Skatieties, kas notiek raķešu vienībās, un kā apsveica veterānes.

Skaistules ar Kalašņikova automātiem rokās no raķešu vienībām un daiļa dzimuma pārstāves Lielā Tēvijas kara veterānu vidū.

Skatieties, kā viņas saņēma apsveikumus 8. martā.

13
23. februārī Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts

Noziegums pret padomju memoriālu Jēkabpilī atklāts ar sensacionālu ātrumu

0
(atjaunots 07:06 09.03.2021)
Lielgabalu, ko ar traktoru aizveda no padomju karavīru apbedījuma vietas Jēkabpilī nezināmajā virzienā, visticamāk, jāmeklē Daugavā. Tāpat tiek ziņots, ka iespējamā vainīgā persona ir noskaidrota. Sods par šādu noziegumu — brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

RĪGA, 9. marts — Sputnik. Latvijas Valsts policija informēja, ka tika noskaidrots iespējamais vaininieks padomju memoriāla apganīšanā Jēkabpilī.

"Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona. Policijā turpinās faktisko notikušā apstākļu noskaidrošana," teikts Valsts policijas ziņojumā Twitter.

​Atgādinām, ka 23. februārī Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā.

Gadījums ir skandalozs, jo pieminekli aizsargā 1994. gadā parakstītais Krievijas un Latvijas valdību līgums. Tā 13. pants uzdod Latvijai nodrošināt šādu memoriālo būvju un apbedījumu kopšanu un labiekārtošanu, kā arī saglabāšanu.

Policisti ziņo, ka vainīgā persona jau atzinusi atzina veiktās darbības. Turklāt izdevās atrast traktoru, ar kuru tika veikta lielgabala demontāža.

Pats lielgabals, kā jau iepriekš tika ziņots, droši vien atrodas Daugavā. Tā iespējamā atrašanās vieta ir noteikta, ziņo policija.

Vēl ziņots, ka sākotnēji kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 18. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, un šobrīd tas ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 229. panta pirmās daļas par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa pārvietošanu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

0
Tagi:
policija, Latvija
Pēc temata
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Skabarga latviešu acīs: kam nedeva mieru piemineklis karavīriem Jēkabpilī
"Padzīt krievus": Lindermans par pieminekļa zādzību un krievu mediju iznīcināšanu
"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī