Kāpēc Uzvaras diena satracinājusi varasvīrus? Lindermans par svētkiem "bez piekasīšanās"

114
(atjaunots 20:04 18.05.2020)
Latvijas varasiestādes nespēja mierīgi noskatīties, kā Uzvaras pieminekli Rīgā pārklāj ziedi. Kafejnīcas īpašnieks Jūrmalā padzinis viesus ar Georga lentītēm. Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins – par aktuālākajiem aizvadītās nedēļas notikumiem.

"Man šķiet, tik naidīga nacionālistu, tostarp arī Latvijas varasvīru reakcija daļēji skaidrojama ar to, ka šoreiz nebija, kam piekasīties."

Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins savā iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija apspriež nacionālistu reakciju pēc 9.maija svētkiem valstī, kafejnīcas saimnieka uzvedību Jūrmalā – viņš neielaida iestādē apmeklētājus ar Georga lentītēm; Saeimas lēmums par latviešu valodu bērnudārzos un ārkārtējās situācijas atcelšanu Latvijā.

114
Tagi:
Mihails Gubins, Vladimirs Lindermans, Uzvaras diena

Protesti ASV: amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai

7
(atjaunots 17:10 02.06.2020)
ASV nenorimst plaša mēroga protesti afroamerikāņa Džordža Floida bojāejas dēļ. Vīrietis nomira maija beigās pēc tam, kad viņu aizturēja policija Mineapolisā, Minesotas štatā.

Incidents izprovocēja protestus visā valstī. Jau vairākas dienas simtiem cilvēku iziet Mineapolisas, Ņujorkas, Vašingtonas un citu ASV lielpilsētu ielās, protestējot pret policistu patvaļību.

Daudzās vietās mierīgas demonstrācijas ātri pāraugušas nekārtībās un sadursmēs ar policiju. Dalībnieki rīko grautiņus, apzog veikalus, dauza skatlogus un aizdedzina atkritumu konteinerus.

Protestu laikā cietis arī RIA Novosti korespondents Mihails Turgijevs, sakarā ar ko Krievijas vēstniecība nosūtīja notu Valsts departamentam.

Tikmēr vairākos štatos policijai palīgā nosūtīta ASV Nacionālā gvarde, taču nedz tā, nedz gumijas lodes un asaru gāze nevar apspiest protestu noskaņojumu.

Šajā fonā bijusī Baraka Obamas padomdevēja Sjuzana Raisa uzstājās ar apsūdzībām pret Krieviju. Pie kā šoreiz ir vainīga Maskava un kāds sakars ar šo stāstu ir Donalda Trampa bunkuram – stāstām mūsu video.

7

Kosmiskā kuģa Crew Dragon starts uz SKS

23
(atjaunots 15:07 31.05.2020)
Ar otro mēģinājumu raķetei Falcon 9 izdevās palaist kosmosā pilotējamo kuģi Crew Dragon ar NASA astronautiem uz klāja, kuru izstrādāja Īlona Maska kompānija SpaceX.

Iepriekš Crew Dragon lidojums tika atlikts laikapstākļu dēļ. Taču sestdien, 30. maijā, pilotējamais kuģis ar NASA astronautiem Bobu Benkenu un Dagu Herliju tomēr startēja uz SKS.

Kompānijas SpaceX vadītājs Īlons Masks ar lepnumu paziņoja, ka cilvēce var lepoties ar šo notikumu.

Federācijas Padomes Informācijas politikas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, komentējot "vēsturisko notikumu" atzīmēja, ka Masku, protams var apsveikt, taču tas tomēr ir tikai lidojums uz SKS, nevis uz Marsu.

Līdz šim amerikāņu astronautus kosmosā nogādāja Krievijas kuģi no Baikonuras kosmodroma.

23
Tagi:
Ilons Masks, ASV, kosmoss