(122:42 / 1936.66Mb / )

Akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē". Tiešraide

70
(atjaunots 08:54 09.05.2020)
Vairāk nekā divi miljoni cilvēku piedalās "Nemirstīgā pulka" tiešsaistes gājienā, un gribētāju skaits pievienoties akcijai turpina pieaugt.

Katru gadu 9. maijā vairāku tūkstošu dalībnieku "Nemirstīgā pulka" gājieni aizpildīja pilsētu ielas visā pasaulē, kļūstot arvien lielāki. Tā, pērnā gada akcija Rīgā uzstādīja kārtējo rekordu dalībnieku skaita ziņā.

Taču šogad koronavīrusa pandēmijas dēļ no masveida pasākumiem nācies atteikties. Tomēr tas netraucēja sarīkot "Nemirstīgo pulku" – akcija pārgāja tiešsaistes režīmā.

Rezultātā gājiens ilgs vairākas dienas un nebeigsies, kamēr visi moderāciju izgājušie veterāni nebūs kļuvuši par tiešsaistes parādes dalībniekiem. Paziņot datus par saviem senčiem ir iespējams arī šodien, 9. maijā, līdz pat plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

70
Tagi:
Nemirstīgais pulks, Uzvaras 75. gadadienas svētki, Uzvaras diena

Krievija palaidusi satelītu "Arktika M" planētas novērošanai

2
(atjaunots 20:10 28.02.2021)
Vēlāk orbītā tiks nogādāts vēl viens satelīts "Arktika M". Aparāti nodrošinās Zemes virsmas un Ziemeļu Ledus okeāna jūru monitoringu cauru diennakti.

28. februāra rītā no Baikonuras kosmodroma startēja nesējraķete "Soyz 2.16" ar satelītu "Arktika M". Satelīta masa- 2,2 tonnas, aprēķinātais ekspluatācijas laiks – septiņi gadi.

Uz satelīta uzstādīts helioģeofiziskais aparatūras komplekss, kas dod iespēju kontrolēt un prognozēt Saules aktivitāti un radiāciju Zemei tuvējā kosmiskajā telpā, kā arī aparatūra meteoroloģiskās informācijas un signālu retranslācijai no starptautiskās kosmiskās meklējumu un glābšanas sistēmas KOSPAS-SARSAT avārijas radiobākām.

Otro satelītu "Arktika M" plānots palaist 2023. gadā.

2
Tagi:
kosmoss, Krievija
Pēc temata
"Uzvaras Raķete" gatavojas startam Baikonurā
Pirmais "Sojuz" lidojums pēc avārijas: kadri no Baikonura un SKS
Krievija pirmo reizi palaidusi nesējraķeti "Sojuz" pēc negadījuma Baikonurā
No Baikonuras kosmodroma startē kosmosa kuģis "Sojuz MS -04". Tiešraide

"Padzīt krievus": Lindermans par pieminekļa zādzību un krievu mediju iznīcināšanu

10
(atjaunots 19:58 28.02.2021)
Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda vandālismu Jēkabpilī un krievvalodīgo mediju vajāšanu Latvijā, kā arī spriedumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins savā iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija apsprieda skaļākos un aktuālākos notikumus valstī.

10
Tagi:
Aivars Lembergs, krievvalodīgie, Mihails Gubins, Vladimirs Lindermans