ASV ultimāts New START jautājumā

45
(atjaunots 13:39 11.03.2020)
Amerikas Savienotās Valstis izvirzīja jaunas prasības Krievijas un ASV New START līguma pagarināšanai.

Tā ir vienīgā spēkā esošā vienošanās par ieroču ierobežošanu starp Maskavu un Vašingtonu. Tās termiņš beidzas 2021. gada februārī, un Baltais nams pagaidām nesteidz sēsties pie pārrunu galda, izvirzot papildu nosacījumus tā pagarināšanai. Ko amerikāņi ir izdomājuši šoreiz – stāstām mūsu video.

45
Tagi:
ASV, Krievija, kodolraķetes
Pēc temata
Krievijas Federācijas Padome atteikusies iekļaut NEW START līguma jaunos ieročus
ASV joprojām nevēlas pagarināt līgumu START ar Krieviju
ASV: krievi jāpiespiež pie sienas, uzvara ir tuva

Krievijas AM video ierakstā redzama ASV izlūkošanas lidmašīnas pārtveršana

3
(atjaunots 10:00 16.04.2021)
Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja video ierakstu, kurā redzams, kā Krievijas iznīcinātājs MiG-31 pavada amerikāņu izlūkošanas lidmašīnu RC-135 virs Klusā okeāna ūdeņiem.

Video ierakstīts no pilota kabīnes. Tā kadros redzams, kā MiG-31 panāk amerikāņu izlūku.

Iepriekš Krievijas Nacionālais aizsardzības pārvaldes centrs informēja, ka fiksēts objekts, kas tuvojas Krievijas robežām. Pēc tam gaisā pacēlās MiG-31.

Kad ASV stratēģiskā lidmašīna pagriezās, MiG-31 ekipāža atgriezās aerodromā. Iznīcinātājs lidoja saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, uzsvēra resors. RC-135 nepārkāpa Krievijas valsts robežu.

Aktivitāte gaisa telpā pie Krievijas robežām pastāvīgi aug. Piemēram, 2020. gadā Radiotehnisko spēku speciālisti konstatēja, ka ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu skaits valsts robežu tuvumā pieaudzis par 40%. Pērn RTS fiksēja un pavadīja vairāk nekā divus miljonus gaisa objektu.

3

Atbilde uz NATO draudiem: KF pārvieto bruņotos spēkus uz rietumu robežām

13
(atjaunots 08:48 16.04.2021)
Trīs gaisa desanta vienības un divas armijas pārvietotas pie Krievijas rietumu robežām Bruņoto spēku cīņasspējas negaidītās pārbaudes ietvaros.

Krievijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu pastāstīja par Rietumu un Dienvidu kara apgabalu bruņoto spēku cīņasspējas pēkšņo pārbaudi. Šoigu informēja, ka tā saistīta ar NATO draudīgajām darbībām. Atbildes pasākumu ietvaros pie Krievijas rietumu robežām pārvietotas trīs gaisa desanta vienības un divas armijas. Karavīri turpina mācības. Trīs nedēļu laikā vienības demonstrējušas pilnu cīņas gatavību un spēju parūpēties par valsts drošību. Priekšā – vēl divas mācību nedēļas. Video ierakstā – daļa aizsardzības ministra runas sapulcē Severomorskā.

13