Brexit un Baltija: tautiešu deportācija un katastrofa ekonomikā

88
(atjaunots 11:34 24.10.2019)
Lielbritānijā dzīvojošie Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valstspiederīgie nesteidz noformēt uzturēšanās atļaujas. Nav nav prātīgi – paskatieties mūsu video.

Sekas, ko Baltijas valstīm nesīs Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības pēc skarbā scenārija, ir grūti prognozējamas, taču skaidrs, ka tas būs svarīgs ārējās nestabilitātes faktors uz vairākiem gadiem.

Pagaidām vajadzētu satraukties Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kuri aizbraukuši uz Apvienoto Karalisti, - ja viņi nenoformēs atbilstošu uzturēšanās atļauju, viņiem draud deportācija.

Neskatoties uz varasiestāžu brīdinājumiem, viņi nesteidz reģistrēties. Piemēram, atbilstošo procedūru veikusi mazāk nekā puse Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo. Valsts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata: skarbā Brexit apstākļos Latvijai vienkārši nebūs instrumentu tautiešu aizsardzībai.

Papildu informācija – mūsu video.

88

"Grims kamuflāža" un ziedi veterānēm: Krievijā apsveic sievietes 8. martā

7
(atjaunots 11:40 08.03.2021)
Krievijas iedzīvotājas saņem apsveikumus no vīriešiem Starptautiskajā sieviešu dienā. Skatieties, kas notiek raķešu vienībās, un kā apsveica veterānes.

Skaistules ar Kalašņikova automātiem rokās no raķešu vienībām un daiļa dzimuma pārstāves Lielā Tēvijas kara veterānu vidū.

Skatieties, kā viņas saņēma apsveikumus 8. martā.

7
( / / )

Mājdancis mājsēdes vietā: veiksmīgi tapis cēsnieku izaicinājums

8
(atjaunots 08:49 08.03.2021)
Desmitiem cēsnieku atsaucās uz aicinājumu piedalīties zibakcijā #mājdancis ar savām dziesmas "Saucam kopā Cēsis" iedejotajām video versijām, vēlāk tos apvienoja vienā videoklipā.

Dziesma "Saucam kopā Cēsis", ko ierakstīja kā Jaungada apsveikumu Cēsīm, kļuvusi ļoti populārā sociālajos tīklos, un tad tās autori nolēma izsludināt zibakciju #mājdancis.

Cēsiniekiem un visiem interesentiem piedāvāja "kopīgi" izdejot šo dziesmu, proti, katrs dejoja savā vietā, bet pēc tam atsūtītie kadri tika apvienoti vienā videoklipā, kas tika izvietots oficiālajā Cēsu novada YouTube kontā.

Kas sanāca — skatieties video. Un neaizmirstiet padejot kopā ar zibakcijas dalībniekiem!

8
Tenerife

Latvijā acumirklī tika izpārdotas biļetes lidojumam uz Tenerifi

0
(atjaunots 15:47 08.03.2021)
Latvijas iedzīvotāji momentāni reaģēja uz iespēju aizlidot uz Kanāriju salām un izpirkuši biļetes uz čartereisu līdz Tenerifei, kas tika atjaunots no 5. marta.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Tūrisma operators Novatours piektajā martā atjaunoja iespēju iegādāties biļetes uz reisu līdz Tenerifei, vēsta Mixnews.lv.

Pēc Novatours komunikācijas konsultantes Ievas Salas vārdiem, biļetes uz šo reisu tika uzreiz izpārdotas. Sala norāda, ka tas apliecina Latvijas ceļotāju ilgas pēc ārvalstu ceļojumiem.

Kā paskaidroja Novatours vadītājs Leonīds Močenovs, tūristi no Latvijas ir gatavi pielāgoties striktajiem drošības noteikumiem, lai pēc Latvijas garās ziemas varētu baudīt vasarīgas saules mieru.

Turklāt Novatours uzsver, ka rūpīgi analizējuši visus riskus un pārrunājuši situāciju ar dalībvalstu kompetentajām institūcijām, pirms pieņemt lēmumu par lidojumu atjaunošanu uz Kanāriju salām, jo viņu prioritāte ir klientu drošība.

Turklāt, pēc Ievas Salas vārdiem, tie tūristi, kuri jau izbaudījuši ārzemju braucienus, apliecināja, ka drošība šādu ceļojumu laikā ir nodrošināta augstākajā līmenī. Pie tam ierobežojumi netraucē atpūsties.

Tūrisma operators tomēr aicina visus tūristus rūpīgi apsvērt riskus, ievērot noteikumus un ņemt vērā ieteikumus.

Atgādinām, ka Civilās aviācijas aģentūrā iepriekš tika paziņots, ka Latvija ir vienīgā ES valsts, kurā ir spēkā aviosatiksmes aizliegums ar trešajām valstīm.

Aizliegums lidot uz trešajām valstīm no lidostas Rīga nemaz nenozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji neceļo, viņi tik atrod apvedceļus - visbiežāk caur Viļņu vai Polijas lidostām. Pēc aģentūras rīcībā esošajām ziņām, katru nedēļu tā rīkojas aptuveni 600 cilvēku. Piemēram, no Viļņas Latvijas iedzīvotāji lido ne tikai uz Kijevu un Minsku, bet arī uz Ēģipti un Turciju.

Atpakaļ ceļotāji atgriežas no Viļņas caur sauszemes robežu.

Tādējādi Rīga zaudējusi savu tranzīta mezgla statusu starp Austrumiem un pārējo pasauli. Tranzīta pasažierus pārņēma Viļņa.

Bet nacionālais pārvadātājs airBaltic sola, ka, tiklīdz pandēmija beigsies, no Rīgas tiks atjaunoti lidojumi 70 virzienos.

0
Tagi:
tūrisms, tūristi, Latvija
Pēc temata
"Bardaks": tūrisma operatori nesaprot aizliegumu airBaltic lidojumiem
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Eksperts izteica prognozi par to, kad gaidāma tūrisma atsākšana Latvijā un Eiropā
Tūrisms: ja gribat mūs izputināt, tad vismaz brīdiniet