Brexit un Baltija: tautiešu deportācija un katastrofa ekonomikā

87
(atjaunots 11:34 24.10.2019)
Lielbritānijā dzīvojošie Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valstspiederīgie nesteidz noformēt uzturēšanās atļaujas. Nav nav prātīgi – paskatieties mūsu video.

Sekas, ko Baltijas valstīm nesīs Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības pēc skarbā scenārija, ir grūti prognozējamas, taču skaidrs, ka tas būs svarīgs ārējās nestabilitātes faktors uz vairākiem gadiem.

Pagaidām vajadzētu satraukties Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kuri aizbraukuši uz Apvienoto Karalisti, - ja viņi nenoformēs atbilstošu uzturēšanās atļauju, viņiem draud deportācija.

Neskatoties uz varasiestāžu brīdinājumiem, viņi nesteidz reģistrēties. Piemēram, atbilstošo procedūru veikusi mazāk nekā puse Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo. Valsts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata: skarbā Brexit apstākļos Latvijai vienkārši nebūs instrumentu tautiešu aizsardzībai.

Papildu informācija – mūsu video.

87

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

6
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

6
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija

Sergejs Lavrovs: mums ir līdzekļi aizsardzībai no Rietumu iejaukšanās

19
(atjaunots 23:34 28.11.2020)
Rietumi vairs neslēpj savus mēģinājumus iejaukties ne vien Baltkrievijas, bet arī Krievijas iekšējās lietās, tomēr abas sabiedrotās valsts spēj nosargāt savu neatkarību.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pastāstīja par tikšanos ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Puses pievērsa uzmanību ārējiem centieniem ietekmēt iekšējos procesus Krievijā un Baltkrievijā, kā arī konstatēja: rietumvalstu līderi pat neslēpj centienus iejaukties abu valstu darīšanās. Tomēr Sergejs Lavrovs un Aleksandrs Lukašenko apstiprināja nodomu arī turpmāk stiprināt Krievijas un Baltkrievijas attiecības.

19
Tagi:
Sergejs Lavrovs, ārlietu ministrs, Ārlietu ministrija, Krievija
Pēc temata
Lavrovs: ES ir kāds ieradums, kas mudina Krieviju atteikties no kontaktiem
Lavrovs paskaidroja, kā vainas dēļ pasliktinās Krievijas un ES attiecības
Lavrovs atbildēja uz Rietumu žēlabām par vienošanos Kalnu Karabahā
Lavrovs salīdzināja krievvalodīgo diskrimināciju Baltijā ar XXI gadsimta aparteīdu