(2:10 / 13.23Mb / просмотров видео: 2833)

Klusā okupācija. NATO pārvieto militāro tehniku Eiropā

154
(atjaunots 18:54 17.10.2019)
Pilnīgā klusumā NATO militārā tehnika tiek pārvietota uz kuģiem Vlisingenas pilsētā Nīderlandē. Smagie tanki tiek aši pacelti gaisā, lai tālāk dotos uz Vāciju.

NATO paplašina kontingentu Eiropā. Šoreiz militārā tehnika atrodas Vlisingenas pilsētā Nīderlandē.

Ko NATO tanki dara nelielās valsts mazajā pilsētiņā? Militārā tehnika tiek pārvietota iniciatīvas "Atlantic Resolve" ietvaros. No Nīderlandes tanki dosies uz Vāciju. Domājams, vēlāk tie nokļūs Baltijas valstīs.

Videoierakstā redzams, kā milzīgie tanki gluži kā spalviņas absolūtā klusumā tiek pacelti gaisā.

Iepriekš jau vēstīts, ka Pentagons atsācis spēku paplašināšanu Eiropas valstīs.

ASV militārās klātbūtnes pieaugums Eiropā atsākās 2014. gadā, kad Vašingtona apstiprināja programmu "Savaldīšanas iniciatīva Eiropā" un uzspieda NATO operāciju "Atlantic Resolve".

Aizbildinoties ar vēlmi demonstrēt partneriem Eiropā savu uzticību aliansei, Vašingtona sāka militārās infrastruktūras izveidi Krievijas robežu tiešā tuvumā. To iespējams izmantot bruņota konflikta apstākļos.

Lai izvairītos no Krievijas un NATO Pamatakta atklātiem pārkāpumiem (tas aizliedz NATO spēku pastāvīgu dislokāciju Austrumeiropā), Pentagons izmanto spēku rotāciju, kā arī manāmi audzējis mācību skaitu un vērienu reģionā. Pēc būtības, rezultātā panākta amerikāņu un citu NATO valstu spēku pastāvīga uzturēšanās Austrumeiropas valstīs.

ASV spēku lielākais atbalsta punkts Eiropā patlaban ir Ramštainas aviobāze Vācijā.

154
Pēc temata
Amerikāņu tanki Latvijā: Rīgas ostā ieradusies ASV bruņutehnika
Igaunijā valda bažas: krievi nav tādi kā mēs, viņi savus tankus ar biodegvielu nebojās
Neidentificēti droni, nejauši lādiņi un citas Baltijas militārisma iezīmes

ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas

8
(atjaunots 10:17 26.05.2020)
ASV izgāšanās Venecuēlā: pirmais no pieciem tankkuģiem ar degvielu no Irānas ieradies Dienvidamerikas valstīs, neskatoties uz Vašingtonas sankciju draudiem.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sirsnīgi pateicās visu valsts iedzīvotāju vārdā Irānas valdībai, kas izpilsīja solījumu un piegādāja Dienvidamerikas valstij tankkuģus ar degvielu. Vašingtona centās izjaukt naftas produktu piegādes Venecuēlā no Irānas. Šī iemesla dēļ izcēlās starptautisks skandāls.

ASV mediji ziņoja, ka prezidenta Donalda Trampa administrācija izvērtē iespējas ieviest jaunas sankcijas pret Irānu ar mērķi bloķēt izejvielu eksportu. Paskatieties Sputnik video, kā Vašingtona kārtējo reizi mēģināja iejaukties divu suverēnu valstu iekšējās lietās.

8

Čehija atteikusies atdot Krievijai maršala Koņeva pieminekli

50
(atjaunots 16:56 21.05.2020)
Čehijas Aizsardzības ministrija oficiāli atteikusies nodot Krievijai pieminekli, kas veltīts padomju maršalam Ivanam Koņevam. Pazīstamā karavadoņa armija atbrīvoja Prāgu no nacistiem 1945.gadā.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu vērsās pie kolēģiem Čehijā ar lūgumu atdot monumentu, kad Prāgas pašvaldība to demontēja šī gada aprīlī. Tomēr Čehijas aizsardzības ministrs Ļubomirs Metnars norādīja, ka šis jautājums neatbilst viņa resora kompetencei.

50
Tagi:
piemineklis, Krievija, Čehija
Pēc temata
Prāgā vīrietis pieķēdēja sevi pie pieminekļa maršalam Koņevam
Krievijas vēstniecība atgādināja Čehijai, kas bija vlasovieši
Krievijas AM publicējusi dokumentus par Berlīnes atbrīvošanu
Par spīti krieviem un komunistiem. Prāgā var parādīties piemineklis vlasoviešiem
Ivans Konovalovs

Militārais eksperts: pat Baltijas valstis sāk saprast, ka ASV tās ir vienaldzīgas

0
(atjaunots 17:37 26.05.2020)
Vašingtonai ir vienalga, kāda ir to sabiedroto Eiropā attieksme par pašreizējo stāvokli pēc Savienoto Valstu informācijas par nodomu izstāties no Atvērto debesu līguma, uzskata eksperts.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Atvērto debesu līgums ir ļoti nozīmīgs mazo valstu, piemēram, Igaunijas acīs, paziņoja valsts aizsardzības ministrs Jiri Luiks, vēsta portāls ERR.ee.

Viņš pauda nožēlu par to, ka pēc ASV izstāšanās no līguma vienošanās var pārtrūkt pilnībā. Pēc Luika domām, dokuments ir unikāls, pat starp bruņojuma kontroles līgumiem.

Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps informēja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus tā, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva jaunas vienošanās izstrādi.

Intervijā radio Sputnik militārais eksperts, Stratēģiskās konjunktūras centra direktors Ivans Konovalovs paziņoja, ka ASV neinteresē sabiedroto viedoklis par pašreizējo situāciju, tomēr pat Baltijas valstis aptver, ka to intereses tiek ignorētas.

"Šis līgums taču vispirms ir svarīgs pašiem eiropiešiem. ASV nosprauž uzdevumu tā: ja viņi izstājas no līguma, viņu sabiedrotajiem Eiropā tomēr būs jāpilda Vašingtonas uzdevumi saskaņā ar līgumu. Tātad, kā cer Vašingtona, eiropieši lidos Krievijas gaisa telpā un ziņos par savākto informāciju. Taču tādā gadījumā tā ir totāla nicība pret šo valstu suverenitāti. Pat Baltijas valstis, kas gatavas uz visu, lai saņemtu vēl kādu Vašingtonas smaidu un atzinību, pat Polija, piemēram, to saprot. Skaidrs, ka tā ir nicība pret Eiropas valstīm, kas iestājušās NATO un parakstījušas Atvērto debesu līgumu," teica eksperts.

Atvērto debesu līgumu pieņēma 27 Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) valstis 1992.gadā Helsinkos. Patlaban līgumā piedalās 34 valstis.

Līgums paredz iespēju veikt novērošanas lidojumus un fotografēt EDSO dalībvalstu gaisa telpā ar mērķi saņemt ziņas par bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un militārajām darbībām.

Līguma mērķis ir veicināt valstu savstarpējās uzticības nostiprināšanos, pilnveidojot militārās darbības kontroles mehānismus, kā arī bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanu.

0
Pēc temata
Militārais eksperts par ASV "aizdomām": reiz viņi jau izgāzās
Mediji: ASV izstājas no Atvērto debesu līguma un nostāda Baltiju neizdevīgā stāvoklī
Krievijā komentējuši izstāšanos no Atvērto debesu līguma
NATO valstis aicina ASV neizstāties no Atvērto debesu līguma