"Tās ir beigas Latvijas nepilsoņiem": Lindermans par latviešu tautas "aizstāvju" viltībām

85
(atjaunots 21:33 30.09.2019)
Uz ko cerēja Ušakovs, balsodams par padomju pieminekļu iznīcināšanu? Kāpēc krievi Latvijā vairs nebūs krievi? Kas tas ir – "nepilsoņu ēras beigas" un "samtainais genocīds"? Kādu metodi Latvija izmēģina uz "krievu spiega" ādas? Un kāpēc atsaukts atmiņā slepkava?

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Eiropas Parlamenta skandalozā rezolūcija, kas dod "zaļo gaismu" padomju pieminekļu nojaukšanai. Kādas sekas būs likumam par pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Vardarbīgā asimilācija bērnudārzos. Bezizeja, kādā iedzīts "krievu spiegs" Oļegs Buraks. Vai iespējams pretoties nacisma glorifikācijai Latvijā. Savā iknedēļas politisko notikumu apskatā Sputnik Latvija YouTube kanālā publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda aktuālākos politiskos jautājumus.

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju "Eiropas atceres nozīme Eiropas nākotnei", kas, pēc būtības, pielīdzina Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas atbildību par Otrā pasaules kara kurināšanu un pat novelk vienlīdzības zīmi starp nacismu un staļinismu. No Latvijas deputātiem pret rezolūciju balsoja tikai Tatjana Ždanoka, visi pārējie, arī Nils Ušakovs un Andris Ameriks – par.

Tā Austrumeiropa saņēmusi atļauju iznīcināt reālus vēstures faktus, iznīcināt pieminekļus. Kāpēc tad EP deputāts no "Saskaņas", bijušais Rīgas krievu mērs Nils Ušakovs atbalstījis skandalozo rezolūciju? Kāpēc viņš aizmirsis savus vēlētājus? Uz ko cerēja? Vai tiešām viņš uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem ir tik īsa atmiņa...

Kamēr EP cenšas aizmirst Padomju Savienību, Latvija atsauc atmiņā vienu no galvenajām problēmām – nepilsoņus. Nesen Saeimas deputāti otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu par pilsonības automātisku piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem no 2020.gada.

Kāpēc Saeima piekāpusies un nolēmusi atbalstīt iniciatīvu, ko jau vairākus gadus centies virzīt bijušais prezidents Raimonds Vējonis? Kāpēc tāds likums ir nevis uzvara, bet gan lamatas Latvijas krieviem? Kāpēc nepilsoņu ēras beigas Latvijā nozīmē beigas visam krieviskajam valstī? Kāda šeit ir saikne?

Kā viena latviešu ģimene var "pārvest" uz latviešu valodu bērnudārzu, kurā ir liels skaits krievu bērnu? Vai pienācis "samtainā genocīda" laiks?

Uzbrukums spiegiem Latvijā. Kāpēc par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā bijušā IeM darbinieka Oļega Buraka ģimenei atņemti godīgi nopelnītie līdzekļi? Nesen noskaidrojies, ka banka Luminor, kurā atrodas Buraka dēla operācijai krātā nauda, nolēmusi pārtraukt ar viņu attiecības, un Buraka konti ir arestēti. Kāda loma bijusi politikai šajā ārprātā? Kāpēc Latvijā aizvien populārāks kļūst spiediens pret aktīvistiem ar banku starpniecību? Vai ir iespējams atrisināt problēmu?

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu pret Latvijas politiķi, bijušo SS leģionāru Visvaldi Lāci saskaņā ar pantu par nacisma reabilitāciju. IK darbinieku uzmanību piesaistījusi Lāča grāmata "Latviešu leģions patiesības gaismā", ko viņš atkārtoti izdevis Rīgā pirms diviem gadiem. Autors atbalsta hitleriešu soda metodes Otrā pasaules kara laikā okupētajās Baltkrievijas teritorijās, kā arī Pleskavas, Ļeņingradas un Novgorodas apgabalos. Kāpēc Krievijas IK uzskatīja par nepieciešamu ierosināt lietu  pret Lāci? Ko cenšas panākt Krievija?

85
Pēc temata
Latvijas "lielie meli": ārlietu ministrs Rinkēvičs izsvītrojis LPSR no vēstures
Eksperts: nacisma propagandu Baltijā neuzvarēs pat visi pasaules ebreji
Latvijas aizsardzības ministrs nosauca SS leģionārus par latviešu tautas un valsts lepnumu
Ždanoka komentēja EP skandalozo rezolūciju par Otrā pasaules kara vaininiekiem

Krievijas Su-35 efektīgi patrieca NATO iznīcinātāju no Tu-160 virs Baltijas jūras

27
(atjaunots 14:41 18.09.2020)
Su-35 piloti bija spiesti burtiski padzīt NATO lidmašīnas no raķešnesējiem Tu-160 virs Baltijas jūras.

Divi Krievijas stratēģiskie virsskaņas raķešnesēji-bumbvedēji Tu-160 izpildīja ieplānotu lidojumu virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem. Tālās aviācijas lidmašīnas pavadīja gaisā aptuveni astoņas stundas. Atsevišķos maršruta iecirkņos "Baltos gulbjus" pavadīja Krievijas GKS iznīcinātāji Su-35. To ekipāžas bija spiestas burtiski atgaiņāt drošā attālumā ārvalstu lidmašīnas.

Kompāniju Krievijas raķešnesējiem periodiski centās uzspiest Zviedrijas, Dānijas, Itālijas, Vācijas un Polijas Gaisa spēku iznīcinātāji. Pie tam Krievijas lidmašīnas pārvietojās saskaņā ar starptautiskajām normām. Paskatieties, kā Krievijas GKS iznīcinātājs virs Baltijas satika nelūgtos viesus.

27
Tagi:
iznīcinātājs, Krievijas Bruņotie spēki, NATO
Pēc temata
Iznīcinātājs Su-30SM padzinis NATO izlūkošanas lidmašīnu no Krievijas robežām
Krievijas iznīcinātāji pārtvēruši NATO lidmašīnas virs divām jūrām

Drusciņ misējies! Trampa reklāmas plakātā iegadījušies Krievijas MiG

16
(atjaunots 12:11 18.09.2020)
Cilvēks ar Kalašņikova automātu, ko piesedz iznīcinātāji MiG-29. Tā nav Krievijas Bruņoto spēku reklāma, tas ir ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu plakāts.

Trampa reklāmas kampaņas organizatori sajaukuši amerikāņu lidmašīnas ar Krievijas iznīcinātājiem. ASV prezidenta priekšvēlēšanu štābs publicējis aģitācijas plakātu, kurā atainoti iznīcinātāji MiG-29 un Kalašņikova automāts AK-74. Kā tā? Kas tagad notiks ar dizaineru? Kādu dāvanu ASV līdera radošajam palīgam sagatavojis "Rosteh"?

Mūsu videoierakstā plakāts apskatīts sīki. Esam apkopojuši arī interneta lietotāju spilgtākos komentārus.

16
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, Krievija, ASV, Tramps
Pēc temata
Putins var palīdzēt Trampam tikt pārvēlētam
Donalds Tramps vēlas pirms vēlēšanām tikties ar Vladimiru Putinu
Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs

Baltkrievija ir gatava: ĀM vadītājs pastāstīja, valsts atbildēs uz ES sankcijām

0
(atjaunots 16:13 19.09.2020)
Minska neiniciēs attiecību pasliktināšanos ar svarīgu partneri – Eiropas Savienību, taču viennozīmīgi ir gatava sniegt adekvātu atbildi uz šāda veida graujošām darbībām.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Baltkrievija ir gatava veikt atbildes pasākumus gadījumā, ja Eiropas Savienība ieviesīs ierobežojošos pasākumus, paziņoja republikas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs.

Eiropas Parlamenta deputāti pēc 14.-17. septembra plenārsesijas pieņēma rezolūciju par situāciju Baltkrievijā. Dokumentā teikts, ka Eiropas parlamentārieši neatzīst prezidenta vēlēšanu rezultātus un neuzskata Aleksandru Lukašenko par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu. Eiropas Parlaments atbalsta sankciju ieviešanu pret Lukašenko, tiek atzīmēts rezolūcijā.

"Protams, gadījumā, ja pret Baltkrieviju tiks pieņemti kaut kādi sankciju pasākumi, tad, domāju, arī Baltkrievijas valsts spers attiecīgus soļus, kas saistīti ar valstu iekšpolitisko funkcionēšanu," paziņoja Makejs.

Pēc Baltkrievijas ĀM vadītāja sacītā, pasākumi var skart gan politisko sistēmu, gan Baltkrievijā akreditēto ārvalstu mediju funkcionēšanu, kā arī citus virzienus.

Makejs atgādināja, ka ES valstu ārlietu ministri 21. septembrī sapulcēsies, lai apspriestu sankcijas attiecībā pret Baltkrievijas oficiālajām amatpersonām.

"Mēs esam gatavi tam. Mēs nekad neiniciēsim kaut kādas darbības, kas tiek virzītas uz attiecību pasliktināšanu ar mūsu svarīgo partneri – Eiropas Savienību – un atsevišķām dalībvalstīm. Taču mēs viennozīmīgi esam gatavi tam, lai sniegtu adekvātu atbildi šāda veida graujošajām darbībām," uzsvēra Baltkrievijas ĀM vadītājs.

Baltkrievijā joprojām nerimstas protesti pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Lukašenko. Opozīcija nepiekrita rezultātiem un aicināja organizēt atkārtotu balsojumu. Ar mērķi "nodot varu" Baltkrievijā radīta opozīcijas koordinācijas padome. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka tā apdraud Baltkrievijas valstiskumu un ierosināja krimināllietu.

Baltijas valstis augusta beigās ieviesa personālās sankcijas pret 30 Baltkrievijas amatpersonām, kuras, viņuprāt, it kā ir saistītas ar vēlēšanu rezultātu falsifikāciju un nežēlīgu mierīgo protestu apspiešanu. Pirmajās dienās kārtības sargi pielietoja spēka metodes akciju padzīšanai, tikai aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, ziņots par simtiem cietušo un trim bojāgājušajiem. Vēlāk kārtības sargi atteicās no protestu apspiešanas.

0
Tagi:
sankcijas, ES, Baltkrievija
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Politologs nosauca valstis, kuras ir ieinteresētas varas maiņā Baltkrievijā
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus