"Tās ir beigas Latvijas nepilsoņiem": Lindermans par latviešu tautas "aizstāvju" viltībām

84
(atjaunots 21:33 30.09.2019)
Uz ko cerēja Ušakovs, balsodams par padomju pieminekļu iznīcināšanu? Kāpēc krievi Latvijā vairs nebūs krievi? Kas tas ir – "nepilsoņu ēras beigas" un "samtainais genocīds"? Kādu metodi Latvija izmēģina uz "krievu spiega" ādas? Un kāpēc atsaukts atmiņā slepkava?

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Eiropas Parlamenta skandalozā rezolūcija, kas dod "zaļo gaismu" padomju pieminekļu nojaukšanai. Kādas sekas būs likumam par pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Vardarbīgā asimilācija bērnudārzos. Bezizeja, kādā iedzīts "krievu spiegs" Oļegs Buraks. Vai iespējams pretoties nacisma glorifikācijai Latvijā. Savā iknedēļas politisko notikumu apskatā Sputnik Latvija YouTube kanālā publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda aktuālākos politiskos jautājumus.

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju "Eiropas atceres nozīme Eiropas nākotnei", kas, pēc būtības, pielīdzina Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas atbildību par Otrā pasaules kara kurināšanu un pat novelk vienlīdzības zīmi starp nacismu un staļinismu. No Latvijas deputātiem pret rezolūciju balsoja tikai Tatjana Ždanoka, visi pārējie, arī Nils Ušakovs un Andris Ameriks – par.

Tā Austrumeiropa saņēmusi atļauju iznīcināt reālus vēstures faktus, iznīcināt pieminekļus. Kāpēc tad EP deputāts no "Saskaņas", bijušais Rīgas krievu mērs Nils Ušakovs atbalstījis skandalozo rezolūciju? Kāpēc viņš aizmirsis savus vēlētājus? Uz ko cerēja? Vai tiešām viņš uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem ir tik īsa atmiņa...

Kamēr EP cenšas aizmirst Padomju Savienību, Latvija atsauc atmiņā vienu no galvenajām problēmām – nepilsoņus. Nesen Saeimas deputāti otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu par pilsonības automātisku piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem no 2020.gada.

Kāpēc Saeima piekāpusies un nolēmusi atbalstīt iniciatīvu, ko jau vairākus gadus centies virzīt bijušais prezidents Raimonds Vējonis? Kāpēc tāds likums ir nevis uzvara, bet gan lamatas Latvijas krieviem? Kāpēc nepilsoņu ēras beigas Latvijā nozīmē beigas visam krieviskajam valstī? Kāda šeit ir saikne?

Kā viena latviešu ģimene var "pārvest" uz latviešu valodu bērnudārzu, kurā ir liels skaits krievu bērnu? Vai pienācis "samtainā genocīda" laiks?

Uzbrukums spiegiem Latvijā. Kāpēc par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā bijušā IeM darbinieka Oļega Buraka ģimenei atņemti godīgi nopelnītie līdzekļi? Nesen noskaidrojies, ka banka Luminor, kurā atrodas Buraka dēla operācijai krātā nauda, nolēmusi pārtraukt ar viņu attiecības, un Buraka konti ir arestēti. Kāda loma bijusi politikai šajā ārprātā? Kāpēc Latvijā aizvien populārāks kļūst spiediens pret aktīvistiem ar banku starpniecību? Vai ir iespējams atrisināt problēmu?

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu pret Latvijas politiķi, bijušo SS leģionāru Visvaldi Lāci saskaņā ar pantu par nacisma reabilitāciju. IK darbinieku uzmanību piesaistījusi Lāča grāmata "Latviešu leģions patiesības gaismā", ko viņš atkārtoti izdevis Rīgā pirms diviem gadiem. Autors atbalsta hitleriešu soda metodes Otrā pasaules kara laikā okupētajās Baltkrievijas teritorijās, kā arī Pleskavas, Ļeņingradas un Novgorodas apgabalos. Kāpēc Krievijas IK uzskatīja par nepieciešamu ierosināt lietu  pret Lāci? Ko cenšas panākt Krievija?

84
Pēc temata
Latvijas "lielie meli": ārlietu ministrs Rinkēvičs izsvītrojis LPSR no vēstures
Eksperts: nacisma propagandu Baltijā neuzvarēs pat visi pasaules ebreji
Latvijas aizsardzības ministrs nosauca SS leģionārus par latviešu tautas un valsts lepnumu
Ždanoka komentēja EP skandalozo rezolūciju par Otrā pasaules kara vaininiekiem

Kosmiskā kuģa Crew Dragon starts uz SKS

18
(atjaunots 15:07 31.05.2020)
Ar otro mēģinājumu raķetei Falcon 9 izdevās palaist kosmosā pilotējamo kuģi Crew Dragon ar NASA astronautiem uz klāja, kuru izstrādāja Īlona Maska kompānija SpaceX.

Iepriekš Crew Dragon lidojums tika atlikts laikapstākļu dēļ. Taču sestdien, 30. maijā, pilotējamais kuģis ar NASA astronautiem Bobu Benkenu un Dagu Herliju tomēr startēja uz SKS.

Kompānijas SpaceX vadītājs Īlons Masks ar lepnumu paziņoja, ka cilvēce var lepoties ar šo notikumu.

Federācijas Padomes Informācijas politikas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, komentējot "vēsturisko notikumu" atzīmēja, ka Masku, protams var apsveikt, taču tas tomēr ir tikai lidojums uz SKS, nevis uz Marsu.

Līdz šim amerikāņu astronautus kosmosā nogādāja Krievijas kuģi no Baikonuras kosmodroma.

18
Tagi:
Ilons Masks, ASV, kosmoss

Zem kupola: Francijā izdomāja, apmeklēt restorānu un neinficēties ar Covid-19

19
(atjaunots 14:54 30.05.2020)
Franču dizaineris visai radoši piegāja Covid-19 ierobežojumiem un izdomāja pakārt virs restorāna apmeklētājiem īpašus kupolus.

Dizaineris Kristofs Gērions izgatavoja no organiskā stikla kupolus, lai aizsargātu restorānu apmeklētājus.

Jūs varat apmeklēt restorānu, nebaidoties no riska inficēties ar koronavīrusu, jo jūs nosēdinās pie galda ar speciālu kupolu.

Vai vēlaties uzzināt, kā tas izskatās? Skatieties video!

19
Tagi:
koronavīruss, sabiedriskā ēdināšana, Francija
Latvijas NBS

Elitāra virsnieku skola: Latvijā izdomājuši risinājumu kadru trūkumam armijā

0
(atjaunots 17:43 01.06.2020)
Otrdien valdības sēdē tiks prezentēts vidējās izglītības mācību iestādes izveidošanas projekts, kur tiks gatavoti kareivji "ar labām eksakto priekšmetu zināšanām".

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Nacionālo bruņoto spēku skaits joprojām atpaliek no plānotā: 2019. gadā pamatsastāvu bija paredzēts novest līdz 6581 kareivim, taču faktiski ceturtajā ceturksnī pietrūka 7%, jeb 487 kareivji, raksta avīze "Segodņa". Tātad trūkst viena pilnvērtīga bataljona.

Aizsardzības ministrija radusi izeju – rīt valdības sēdē tiks prezentēts vidējās izglītības mācību iestādes izveidošanas projekts, kur tiks gatavoti kareivji "ar labām eksakto priekšmetu zināšanām", kuri spēs apgūt bruņojumā esošās sistēmas: kāpurķēžu CRVT platformas, M109 haubices, pretgaisa raķetes RBS-70, prettanku SPIKE, radarus. Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola kļūs arī par bāzisko iestādi, lai iestātos Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kur, starp citu, kadeti saņem 900 eiro stipendiju pēc nodokļu samaksas.

Celšanās pusseptiņos no rīta

"Bruņoto spēku jaunās virsniecības paaudzes audzināšanai", kurai ir jāizceļas ar "līderību, kritisko domāšanu un argumentācijas iemaņām", ir jāsākas pusaudžu vecumā. Turklāt specializētājā skolā varēs likt uzsvaru uz sportu. Konceptuālajā paziņojumā Ministru kabinetam militārās iestādes vadītājs un vicepremjers Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") konstatēja, ka piecu gadu laikā tiem, kas iestājas Nacionālajās aizsardzības akadēmijā, ir samazinājies fiziskās sagatavotības līmenis: 30% nolika sporta eksāmenu ar vērtējumu "apmierinoši" vai "vāji "; profesionālā militārā dienesta pretendentu vidū tādi vispār bija 64%. Tiek atzīmēts, ka NBS pamatsastāva vidū pastāv profesionālās slimības paaugstinātas slodzes dēļ – cieš apakšstilba un pēdas locītavas, ceļgali, mugura.

Tādēļ diena Kalpaka skolas dienesta viesnīcā sāksies plkst. 6:30 (brīvdienās – plkst. 7:30) ar "vieglu fizisku aktivitāti", un pēc tam nodarbības turpināsies – ar pārtraukumu ēdienreizēm – līdz plkst. 20:00, pēc kā sekos brīvais laiks un plkst. 22:30 būs jāiet gulēt. Audzēkņi ikdienas režīmā nēsās militāro formastērpu, savukārt brīvdienas tiks aizpildītas ar sporta sacensībām un lekcijām.

"Motivētie un patriotiski noskaņotie Latvijas Republikas pilsoņi" mācīsies militārajā skolā no 10. līdz 12. klasei, padziļināti apgūstot tehniskos priekšmetus, angļu valodu, sportu, savukārt papildu gadā būs 960 stundu praktiskās kaujas gatavības kurss. Tā programmā būs aptuveni 30 disciplīnas, tai skaitā komandas psiholoģija, NATO struktūra, topogrāfija un orientēšanās…

Interesanti, ka ierindas mācība aizņem tikai 12 stundas, tikmēr šaušanas mācība – 38, bet militārā vadība – 110.

Kurzemes lāča stūrī

Iestāde būs visnotaļ elitāra: paredzēts uzņemt līdz 50 audzēkņiem gadā, ne vairāk par 25 klasē, tātad aptuveni 200 kadeti kopsummā. Pabeidzot Aizsardzības ministrijas finansēto skolu, absolventi iegūs kvalifikāciju "Jaunākā līmeņa militārais vadītājs". Iestājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā viņiem tiks ieskaitīts "jaunā cīnītāja kurss". Savukārt armijā viņi uzreiz varēs iegūt kaprāļa uzplečus, uzsākot profesionālo karjeru. Vai arī kļūt par Zemessardzes leitnantu, pabeidzot civilo augstskolu.

Aizsardzības ministrija plāno piesaistīt darbam skolā 2021. gadā 60 profesionālus kareivjus un civilos speciālistus, pēcāk palielinot to skaitu līdz 76. Par dislokācijas vietu kļūs Rudbārži – muiža starp Liepāju un Saldu, kur 1919. gada ziemā pulkveža Kalpaka bataljons gatavojās kaujām "un sākās faktiskā Latvijas atbrīvošana no boļševikiem". Līdz neseniem laikiem šajā vietā atradās pamatskola, tās ēku arī pārveidos militārajā iestādē.

2021. gada budžets sastādīs 2 487 640 eiro, savukārt 2023. gadā – 8 094 240 eiro. Kopumā četru gadu laikā skolai plānots iztērēt 20,5 miljonus eiro. Lai stimulētu pedagogu darbu, noteiks 50% algas pielikumu.

0
Tagi:
skola, NBS
Pēc temata
Deviņi no desmit vietējiem iedzīvotājiem ir pret poligona paplašināšanu Daugavpils novadā
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu