Paskatieties, ko spēj Krievijas reaktīvie atmīnētāji un smagie ugunsmetēji

67
(atjaunots 17:08 22.09.2019)
Tīmeklī publicēts video ieraksts, kurā redzamas pašgājējas reaktīvās atmīnēšanas iekārtas UR-77 "Meteorit" ("Zmei Gorinič") un smagie ugunsmetēji TOS-1A "Solncepjok" darbībā.

Plašajās starptautiskajās mācībās "Centrs 2019" pie Orenburgas tika izmēģinātas pašgājējas reaktīvās atmīnēšanas iekārtas un smagie ugunsmetēji. Video ierakstā redzama šaušana no smago ugunsmetēju sistēmu kompleksiem TOS-1A "Solncepjok".

TOS-1A "Solncepjok" ir sistēmas TOS-1 "Buratino" modifikācija. Abas bruņotas ar 220 mm nevadāmajiem reaktīvajiem lādiņiem ar uzliesmojošo un termobārisko pildījumu. Raķetes TOS-1A iespējams izmantot līdz 6 km attālumā, vispārēja trieciena zona ar pilno zalvi (24 lādiņi) sastāda aptuveni kvadrātkilometru.

Mācībās "Centrs 2019" piedalās aptuveni 128 tūkstoši karavīru, vairāk nekā 20 tūkstoši bruņojuma un militārās tehnikas vienību, apmēram 600 lidaparāti, 15 kuģi un sagādes kuģi. Mācības organizētas Orenburgas, Čeļabinskas, Kurgānas, Astrahaņas un Kemerovas apgabalos, kā arī Dagestānā, Altaja novadā un Kaspijas jūras akvatorijā.

67
Pēc temata
Krievijas karavīri sākuši mācības Melnajā jūrā, kur rit NATO manevri
Spārnotie "lāči" kontrolē ziemeļus. Amerikāņu B-52H neapsteigs Tu-95
Pārtvert un likvidēt: Baltijas flotes jūras aviācijas mācības
Pārsteigt NATO: ko Krievijas un Baltkrievijas karavīri gatavo pie Ņižņijnovgorodas

Stop, mašīna! Krievijas mierneši rūpējas par drošību Lačinas koridorā

7
(atjaunots 16:21 26.11.2020)
Krievijas miernešu kontingenta karavīri nenogurstoši kontrolē galveno transporta artēriju starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku.

Krievijas miernešu vienības neatzītajā Kalnu Karabaha republikā kontrolē trīspusējā miera līguma un uguns pārtraukšanas režīma ievērošanu. Karavīri diennaktī kontrolē situāciju 23 novērošanas posteņos pie saskarsmes līnijas. Mierneši rūpējas par satiksmes drošību Lačinas koridorā – tā ir galvenā transporta artērija starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku. Pa to, Krievijas kareivju pavadīti, Karabahā jau atgriezušies vairāk nekā 11 tūkstoši bēgļu.

Miernešu kontingents no Krievijas palīdz vietējiem iedzīvotājiem un varasiestādēm atjaunot mierīgu dzīvi. Sapieri atmīnē karadarbībā cietušās teritorijas. Inženieru vienības attīra ceļus, palīdz sakārtot transporta kustību reģionā, kā arī atjauno ūdens, elektroenerģijas un siltuma padevi dzīvojamos rajonos. Krievijas miernešu patruļas pavada kolonnas ar bēgļiem un transportu ar pārtikas produktiem uz attālinātiem Kalnu Karabahas rajoniem.

7

Tramps draud ar sankcijām pret Krievijas AM, "Roskosmos", "Rosatom"

17
(atjaunots 12:07 26.11.2020)
Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām.

Vašingtona gatavo jaunas sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju un virkni uzņēmumu civilās un aizsardzības rūpniecības nozarē. Jaunajā sankciju sarakstā plānots iekļaut vairāk nekā 20 Krievijas organizācijas, ieskaitot uzņēmumus "Roskosmos" un "Rosatom". Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām. Eksperti min, vai viņš tādējādi vēlas atstāt pēdas vēsturē, vai plāno sariebt savam potenciālajam pēcnācējam Džo Baidenam. Papildu informācija – Sputnik video.

17
Eiropas Padome ēka

Eiropas Parlaments aicina ieviest sankcijas pret Turciju

0
(atjaunots 10:20 27.11.2020)
Rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju atbalstīja 631 deputāts, trīs nobalsoja pret to, 59 politiķi atturējās.

RĪGA, 27. novembris – Sputnik. Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju, ņemot vērā valsts viedokli Kipras problēmas jautājumā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz EP preses relīzi.

"Deputāti aicināja Eiropas Padomi saglabāt vienprātību attiecībā pret Turcijas vienpusējām un nelikumīgajām darbībām un noteikt stingras sankcijas," teikts dokumentā.

Rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju atbalstīja 631 deputāts, trīs nobalsoja pret to, 59 politiķi atturējās.

Rezolūcijā norādīts, ka "konflikta ilgtermiņa noregulēšana būs iespējama dialoga, diplomātiskā darba un pārrunu rezultātā". Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka Kipras problēmas risinājums jāpanāk, balstoties uz salā dzīvojošo turku un grieķu kopienu vienotās federācijas pamata.

"Deputāti aicina ES aktīvāk strādātu, lai stimulētu pārrunas ANO paspārnē," pauž rezolūcija.

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem ir jāizskata jautājums par attiecībām ar Ankaru gaidāmajā samitā, kas ieplānots 10.-11. decembrī.

Kipras problēma

1974. gadā, pēc mēģinājuma pievienot Kipru Grieķijai notika Turcijas bruņots iebrukums salā. Rezultātā tā sadalījās pēc nacionālās pazīmes. Aptuveni 37% Kipras teritorijas izrādījās okupēti, 1983. gadā šajā teritorijā tika pasludināta Ziemeļkipras Turku Republika. To atzina tikai Turcija.

15. novembrī Turcijas līderis Tajips Erdogans apmeklēja Ziemeļkipru – nesen apmeklējumiem atklato Varoša kvartālu Flamagustā. Atēnas un Nikosija uzskata šo soli par "bezprecedenta provokāciju". Varošu aizsargā ANO Drošības Padomes rezolūcija no 1984. gada, tā ir slēgta apmeklējumiem no 1974. gada.

Savukārt Erdogans uzskata, ka pārrunas Kipras konflikta noregulēšanai jārisina, balstoties uz divu valstu pastāvēšanas salā.

0
Tagi:
sankcijas, Turcija, Eiropas Parlaments
Pēc temata
Erdogans – pret visiem. Turcija veic ģeopolitisku eksperimentu
Redžeps Erdogans prognozē Eiropas galu
EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi