Zvaigžņu pilsētiņa pavadīja jauno SKS ekipāžu ar "arābu Gagarinu"

38
(atjaunots 11:41 11.09.2019)
Starptautiskās kosmosa ekspedīcijas sastāvā Krievijas kosmonauta Oļega Skripočkas vadībā kopā ar amerikānieti Džesiku Meiru uz SKS dodas pirmais AAE kosmonauts, "arābu Gagarins" Hazzaa al Mansuri.

Zvaigžņu pilsētiņā uz Baikonuru pavadīja kosmosa kuģa "Sojuz MS-15" ekipāžu. Krievijas kosmonauts Oļegs Skripočka, amerikāņu astronaute Džesika Meira un Apvienoto Arābu Emirātu vēsturē pirmais kosmonauts Hazzaa al Mansuri veiks kosmodromā divu nedēļu ilgu pirms starta treniņus. Zvaigžņu pilsētiņā, Kosmonautu sagatavošanas centrā, ekipāža veiksmīgi nokārtojusi kompleksos eksāmenus.

"Ekipāža mums ir ļoti sagatavota. Gan Džesika, gan Hazzaa dara daudz vairāk, nekā pienākas formālos pienākumos," paziņoja ekipāžas komandieris, Krievijas Federācijas Varonis, KF lidotājs-kosmonauts Oļegs Skripočka.

Nesējraķetes "Sojuz-FG" ar kuģi "Sojuz MS-15" palaišana ieplānota 25. septembrī, plkst. 16:57 pēc Maskavas laika, kuģa savienošanās ar SKS – plkst. 23:00 pēc Maskavas laika. Plānots, ka Skripočka un Meire pēc 189 dienām uz SKS klāja atgriezīsies uz Zemes 2020. gada 1. aprīlī kopā ar amerikāni Endrjū Morganu.

Al Mansuri jāpavada uz SKS klāja astoņas dienas. Viņa atgriešanās ar kuģi "Sojuz MS-12" kopā ar krievu Alekseju Ovčiņinu un amerikāni Niku Heigu ieplānota 3. oktobrī. Saskaņā ar NASA datiem, atdalīšanās no SKS notiks plkst. 10:35 pēc Maskavas laika, nolaišanā Kazahstānā – plkst. 13:58 pēc Maskavas laika.

38

Stop, mašīna! Krievijas mierneši rūpējas par drošību Lačinas koridorā

2
(atjaunots 16:21 26.11.2020)
Krievijas miernešu kontingenta karavīri nenogurstoši kontrolē galveno transporta artēriju starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku.

Krievijas miernešu vienības neatzītajā Kalnu Karabaha republikā kontrolē trīspusējā miera līguma un uguns pārtraukšanas režīma ievērošanu. Karavīri diennaktī kontrolē situāciju 23 novērošanas posteņos pie saskarsmes līnijas. Mierneši rūpējas par satiksmes drošību Lačinas koridorā – tā ir galvenā transporta artērija starp Armēniju un Kalnu Karabaha republiku. Pa to, Krievijas kareivju pavadīti, Karabahā jau atgriezušies vairāk nekā 11 tūkstoši bēgļu.

Miernešu kontingents no Krievijas palīdz vietējiem iedzīvotājiem un varasiestādēm atjaunot mierīgu dzīvi. Sapieri atmīnē karadarbībā cietušās teritorijas. Inženieru vienības attīra ceļus, palīdz sakārtot transporta kustību reģionā, kā arī atjauno ūdens, elektroenerģijas un siltuma padevi dzīvojamos rajonos. Krievijas miernešu patruļas pavada kolonnas ar bēgļiem un transportu ar pārtikas produktiem uz attālinātiem Kalnu Karabahas rajoniem.

2

Tramps draud ar sankcijām pret Krievijas AM, "Roskosmos", "Rosatom"

13
(atjaunots 12:07 26.11.2020)
Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām.

Vašingtona gatavo jaunas sankcijas pret Krievijas Aizsardzības ministriju un virkni uzņēmumu civilās un aizsardzības rūpniecības nozarē. Jaunajā sankciju sarakstā plānots iekļaut vairāk nekā 20 Krievijas organizācijas, ieskaitot uzņēmumus "Roskosmos" un "Rosatom". Iespējams, ASV pašreizējais prezidents Donalds tramps pacentīsies apstiprināt jaunās sankcijas pirms savu pilnvaru beigām. Eksperti min, vai viņš tādējādi vēlas atstāt pēdas vēsturē, vai plāno sariebt savam potenciālajam pēcnācējam Džo Baidenam. Papildu informācija – Sputnik video.

13
NATO

Varēs uzņemt trīs vilcienus ar 300 tankiem: Rail Baltica aprīkos laukumus NATO

0
(atjaunots 18:18 26.11.2020)
Lietuva pastāstīja, kādos rajonos gar Rail Baltica sliežu ceļu tiks izbūvēti laukumi NATO militārās tehnikas izkraušanai no vilcieniem.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvdarbu ietvaros plānots uzbūvēt četrus laikumus militārās tehnikas iekraušanai un izkraušanai, pastāstīja Lietuvas dzelzceļš, vēsta Baltic Course.

NATO vienībām, kas piedalās mācībās Lietuvā, neradīsies grūtības ar smagās tehnikas piegādi. Līdz 2026. gadam Kazlu Rūdas, Kauņas intermodālā termināļa, Jonavas un Panevēžas rajonos tiks iekārtoti laukumi, kuros būs ērti iekraut vilcienos un izkraut tehniku.

Ziņots, ka minētie laukumi spēs vienlaikus uzņemt trīs sastāvus ar aptuveni 300 tehnikas vienībām. Laukumi tiks savienoti ar autoceļu tīklu.

Patlaban Ziemeļatlanijas alianses militāro tehniku, kas tiek transportēta pa dzelzceļu, izkrauj pie Polijas robežas, Šeštokai terminālī.

Projekta Rail Baltica ietvaros paredzēta ātrgaitas dzelzceļa izbūve ar Eiropas sliežu platumu (1435 mm) no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, kur atzarojums tiks savienots ar Eiropas dzelzceļa tīklu. Projekts paredz, ka vilcieni varēs sasniegt līdz 240 km/h ātrumu.

Projekta kopējā vērtība sastāda 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzarojumu starp Kauņu un Viļņu. Daļu izdevumu segs Eiropas Savienība. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2026. gadam.

0
Tagi:
militārā tehnika, Rail Baltica, Lietuva, NATO
Pēc temata
"Rail Baltica" jau sākotnēji bija iecerēts kā militārs projekts
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Meževičs: Rīga, Viļņa un Tallina kļuvušas par sīviem ienaidniekiem Rail Baltica dēļ