Erdogans piedraudējis Eiropai ar bēgļiem: jaunais vilnis sasniegs arī Baltiju

53
(atjaunots 22:36 07.09.2019)
Turcija ir gatava atvērt savas rietumu robežas bēgļiem no Sīrijas, informēja valsts prezidents Tajips Erdogans. Tas nozīmē, ka Eiropā parādīsies jauna migrantu lavīna.

Ankara nespēj bezgalīgi ilgi atbalstīt četrus miljonus migrantu, kuri raduši patvērumu Turcijā, paziņoja valsts prezidents Tajips Erdogans. Viņš brīdināja, ka valsts atvērs rietumu robežas bēgļiem no Sīrijas, ja SAR ziemeļos netiks izveidota drošības zona un rietumvalstis nesniegs solīto palīdzību.

"Līdz noteiktam brīdim mēs velkam šo nastu, taču, atvainojiet, mēs nevaram to darīt bezgalīgi. Ja netiks izveidota drošības zona un mēs nesaņemsim Rietumu solīto palīdzību, mēs būsim spiesti atvērt savas durvis. Lai tad paši paskatās, kā tas ir," uzsvēra Erdogans.

Viņš norādīja, ka Turcijas stāvoklis ir ļoti piemērots, lai radītu drošības zonu Sīrijas ziemeļos.

"Mēs varam kopīgi radīt viņiem tādu zonu, uzbūvēsim viņiem mājas, apkārt iestādīsim dārzus, lai viņi varētu tur cilvēciski dzīvot, drošībā. Dosim viņiem makšķeres, nevis zivis. Gan viņiem būs labi, gan Turcijai būs vieglāk," uzsvēra Erdogans.

Turcijas prezidents atzīmēja, ka valsts sniegs atbalstu migrantiem, kamēr varēs, un brīdināja par jauna bēgļu viļņa risku Eiropā.

2016. gadā ES valstis parakstīja vienošanos ar Turciju, kas paredz sešu miljardu dolāru izmaksu Turcijai par bēgļu izmitināšanu tās teritorijā. Tomēr līgums ne tikai neatrisināja problēmu, bet arī noveda pie migrantu viļņa Eiropā un strīda ES dalībvalstu vidū par bēgļu kvotām.

53
Pēc temata
Migranti maina varu Zviedrijā
Somus satriekusi migrantu seksuālā vardarbība pret bērniem
Migranti iebrukuši Panteona ēkā Parīzē
ES iekšlietu ministru samitā Igaunija ierosināja izsūtīt nelegālos migrantus

Rail Baltica: mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts

30
(atjaunots 11:50 09.07.2020)
Rail Baltica – jaunas ātrgaitas dzelzceļa maģistrāles projekts Eiropā. Dzelzceļš stiepsies no Berlīnes caur Varšavu, Kauņu, Viļņu un Rīgu uz Tallinu un savienos Vāciju un Poliju ar Baltijas valstīm.

Jauno maģistrāli bija plānots sākt izmantot 2025. gadā, taču vēlāk termiņu atlika uz gadu. Tagad pastāv risks, ka daudzus miljardus vērtais projekts netiks pabeigts nekad. Par NATO un Eiropas Savienības iemīļotā projekta nāves iemesliem stāstām mūsu video.

30
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
"Rail Baltica" jau sākotnēji bija iecerēts kā militārs projekts
Eksperts: Latvija samaksās dārgu cenu par vēlmi vadāt tankus pa Rail Baltica
Eksperts pastāstīja par Rail Baltica galveno jautājumu pēc cenas pieauguma

Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"

17
(atjaunots 19:48 09.07.2020)
Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka ASV sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" neatbilst Berlīnes juridiskajiem uzskatiem.

VFR valdības vadītāja tāpat apsolījusi panākt pilnu projekta īstenošanu. Vācijā uzskata, ka Amerikas sankcijas pret gāzesvadu apdraud Eiropas investīcijas 12 miljardu eiro apmērā, kā arī Eiropas infrastruktūru un enerģētisko drošību. Turklāt tās var atņemt patērētājiem iespēju ietaupīt līdz pat 4 miljardiem eiro gadā. Bundestāgā paziņoja, ka Vašingtonas mēģinājums piespiest Vāciju un tās partnerus atteikties no projekta ir valsts suverenitātes pārkāpums, un solīja izskatīt bargu atbildes sankciju ieviešanu pret ASV, gadījumā ja spiediens uz "Ziemeļu straumi 2" turpināsies.

17
Tagi:
sankcijas, ASV, Vācija, Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Eksperts par "Ziemeļu straumi 2": ASV vēl nav sapratuši Vācijas smalkos mājienus
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

0
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

0
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās