Krievu valodu no Latvijas bērnudārziem sāks izstumt jau septembrī

304
(atjaunots 10:08 27.08.2019)
Pagājušajā nedēļā nacionālistu uzbrukums Rīgas bērnudārziem nevainagojās ar panākumiem, taču priecāties ir par agru.

Rīgas domes Izglītības komiteja 22. augusta sēdē izskatīja Nacionālā bloka frakcijas piedāvājumu pārvest visus pašvaldības bērnudārzus uz latviešu valodu jau 2020./2021. mācību gadā. Pēc sēdes nacionālisti paziņoja, ka komiteja esot vienbalsīgi atbalstījusi viņu piedāvājumu, taču beigās izrādījās, ka deputāti vien apsprieda šo jautājumu un nekāda balsojuma nav bijis.

Turklāt daudzi valdošās koalīcijas pārstāvji paziņoja par sasteigtas bērnudārzu pārejas uz latviešu valodu nepieļaujamību, jo tam nepietiks pedagogu, savukārt bērniem tiks nodarīts nopietns kaitējums.

Tikmēr bērnudārzu latviskošana Latvijā vienalga notiek. Jau pērn daudzi nacionālo minoritāšu bērnudārzi saņēma rekomendācijas palielināt latviešu valodas lietojumu komunikācijā ar bērniem.

Pērnā gada beigās pieņemtie Ministru Kabineta Noteikumi nostiprina šo praksi: no 2019. gada 1. septembra latviešu valoda kļūs par galveno spēļu valodu bērniem no 5 gadu vecuma visās pirmsskolas izglītības iestādēs, citu valodu lietojums ir aprakstīts neskaidri, tātad audzinātājas var atteikties pāriet uz krievu valodu sarunā ar krievu bērniem.

Latvijas Cilvēktiesību komiteja uzskata, ka šādi noteikumi diskriminē nacionālās minoritātes, un vērsās ar attiecīgu sūdzību Satversmes tiesā.

Tie vecāki, kuri jau ir saskarušies ar jaunajiem valodas noteikumiem, konstatē, ka dzimtās valodas lietojuma ierobežošana nodara viņu bērniem nopietnu kaitējumu.

304

Jums ir jāpalīdz mums! Pandēmijas nomocītie eiropieši izgāja protestu akcijās

8
(atjaunots 17:33 04.07.2020)
Eiropā uz ielām izgājuši cilvēki, kuri palikuši bez ienākumiem ierobežojumu dēļ, ko valdības ieviesa Covid-19 izplatības novēršanas nolūkos.

Eiropā pieaug protestu noskaņojumi. Bez peļņas palikušie izklaides industrijas darbinieki pieprasa atbalstu no valdībām.

Berlīnē, Madridē, Romā un Parīzē notiek demonstrācijas, kuras pāraug sadursmēs ar policiju.

Tikmēr koronavīruss neguļ un gaida tos, kas iziet masveida mītiņos bez sejas maskām, bez cimdiem, bez aizsarglīdzekļiem.

Taču tūkstošiem darbu zaudējušajiem cilvēkiem, acīmredzot, jau ir vienalga.

Gribat uzzināt par to plašāk? Skatieties video.

8

Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: tas notika tuvo ārzemju valstīs

25
(atjaunots 20:27 02.07.2020)
Vispārējais Krievijas balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā beidzās 1.jūlijā. Pirmo reizi vēsturē tas norisinājās veselas nedēļas garumā – no 25.jūnija.

Vēlēšanu iecirkņi bija atvērti visā valstī, taču iespēja nobalsot bijusi arī Krievijas pilsoņiem, kuri atrodas ārzemēs, tai skaitā bijušās PSRS valstīs. Koronavīrusa pandēmijas dēļ visu bija spēkā papildu sanitārās kontroles pasākumi. Aizsargmaskas un cimdi bija obligāti visiem, kā arī sociālās distances ievērošana. Kā balsošana norisinājās tuvo ārzemju valstīs – mūsu video.

25
Tagi:
balsojums, Konstitūcija, Krievija
Pēc temata
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Par spēcīgu Krieviju: KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā
Eiropas Parlaments

Mediji: pandēmijas laikā tika aplaupīti Eiropas Parlamenta biroji Briselē

0
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Pēc Vācijas deputāta sacītā, notikušais ir "liels skandāls", par kuru nezināma iemesla dēļ visi klusē.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Vismaz pussimts Eiropas Parlamenta deputātu, atgriežoties savos birojos Briselē pēc ilgstošās prombūtnes marta vidū ieviestās karantīnas dēļ, atklāja, ka kāds ir rakņājies viņu kabinetos un papīros, daudziem ir pazuduši datori, planšetes un citas vērtīgas lietas, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz avīzi Politico.

Pēc deputāta no Vācijas Niko Semsrota sacītā, karantīnas laikā no viņa Briseles biroja ir iznesti divi klēpjdatori.

"Tas ir liels skandāls, un es nesaprotu, kādēļ visi par to klusē," paziņoja parlamentārietis, paužot sašutumu par EP drošības dienesta darbu.

"Mēs esam absolūti pārliecināti, ka zagļi mūsu prombūtnes laikā parakņājušies visās mūsu mantās, jo birojos ir liela nekārtība," piebilda viņš.

Politico raksta, ka EP preses dienesta pārstāvji apgalvo, ka ir informējuši parlamentāriešus par zādzību faktiem Briseles birojos jau aprīlī, ēkas iekšpusē un ārpusē tika pastiprināta apsardze, savukārt drošības dienests veic izmeklēšanu sadarbībā ar Beļģijas varasiestādēm.

Izdevums precizē, ka 2020. gadā Eiropas Parlaments plāno iztērēt savu biroju apsardzei vairāk nekā 23 miljonus eiro.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 11,2 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 529 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 6,3 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
Eiropas Parlaments