MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā

58
(atjaunots 13:21 20.08.2019)
Krievijas iznīcinātāji MiG-31 sarīkoja mācību kauju 20 tūkstošu metru augstumā un ar ātrumu 2,5 tūkstoši kilometru stundā.

Krievijas Klusā okeāna flotes jūras aviācijas iznīcinātāji MiG-31BM stratosfērā pārtvēra nosacīto valsts gaisa telpas pārkāpēju. Mācību kauja notika 20 tūkstošu metru augstumā. Krievijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka tas ir jaunāko iznīcinātāju-pārtvērēju darbības maksimālais augstums.

Piloti vadīja kaujas mašīnas ar ātrumu 2,5 tūkstoši kilometru stundā. Nosacītā pārkāpēja meklējumus veica pašas ekipāžas, virszemes PGA līdzekļi mācībās nepiedalījās. Mērķi tika sekmīgi likvidēti ar raķešu bruņojumu maksimālā attālumā. Kadros, kas filmēti no kabīnes, redzamas jūras aviācijas pilotu darbības, kā arī panorāma, kas pavērās pilotiem lidojumā stratosfērā.

MiG-31BM ir divvietīgā virsskaņas liela darbības rādiusa iznīcinātāja-pārtvērēja MiG-31 modernizēta versija. Jaunā mašīna saņēmusi uzlabotu bruņojuma kontroles sistēmu un modernizētu radiolokatoru. Kara lidmašīna paredzēta gaisa mērķu pārtveršanai un iznīcināšanai jebkādā augstumā, jebkādos meteoroloģiskajos apstākļos, neskatoties uz pretinieka radiolokācijas traucējumiem.

58

Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: tas notika tuvo ārzemju valstīs

0
(atjaunots 20:27 02.07.2020)
Vispārējais Krievijas balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā beidzās 1.jūlijā. Pirmo reizi vēsturē tas norisinājās veselas nedēļas garumā – no 25.jūnija.

Vēlēšanu iecirkņi bija atvērti visā valstī, taču iespēja nobalsot bijusi arī Krievijas pilsoņiem, kuri atrodas ārzemēs, tai skaitā bijušās PSRS valstīs. Koronavīrusa pandēmijas dēļ visu bija spēkā papildu sanitārās kontroles pasākumi. Aizsargmaskas un cimdi bija obligāti visiem, kā arī sociālās distances ievērošana. Kā balsošana norisinājās tuvo ārzemju valstīs – mūsu video.

0
Tagi:
balsojums, Konstitūcija, Krievija
Pēc temata
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Par spēcīgu Krieviju: KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā

ASV Senātā tika rosināts iegādāties Krievijas S-400 no Turcijas

14
(atjaunots 18:09 01.07.2020)
ASV Senātā izskanējis ierosinājums iegādāties no Turcijas jaunākos Krievijā ražotos zenītraķešu kompleksus S-400.

Atbilstošos Nacionālās aizsardzības budžeta asignējumu 2021. gadam (NDAA) likuma grozījumus ierosinājis senators-republikānis Džons Tūns. No viņa ierosinājuma izriet, ka Krievijas kompleksus amerikāņi apmaksās no Pentagona budžeta. S-400 iepirkums kļuva par konflikta iemeslu starp ASV un Turciju.

Vašingtona pieprasīja no Ankaras atteikties no darījuma un iegadāties amerikāņu sistēmas Patriot. Pretējā gadījumā amerikāņi piedraudēja aizturēt vai atcelt abu valstu darījumu – jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai, kā arī ieviest ierobežojošos pasākumus. Ankara atteicās piekāpties.

Cik reālistisks ir senatora Tūna ierosinājums – mūsu video.

14
Tagi:
Krievija, PGA, bruņojums, Turcija, ASV
Pēc temata
ASV Senātā izskanējis ierosinājums iegādāties Krievijā ražotos S-400 no Turcijas