Ukraina publicēja Krievijas tankkuģa aizturēšanas kadrus

45
(atjaunots 08:44 26.07.2019)
Ukrainas Drošības dienests veica kratīšanu un nopratināšanas uz Krievijas tankkuģa, kurš tika aizturēts Odesas apgabala ostā.

Ukrainas Drošības dienests paziņoja par Krievijas tankkuģa aizturēšanu Izmailas ostā Odesas apgabalā. Savā YouTube kanālā tiesībsargājošās iestādes publicēja kuģa aizturēšanas video. Ierakstā parādīts, kā UDD darbinieki uzkāpj uz Krievijas tankkuģa klāja un veic virkni operatīvo darbību. Specdienesta darbinieki pārmeklēja tankkuģi, konfiscēja dokumentus un pārrunu ierakstus, kā arī nopratināja ekipāžu, precizē UDD. Krievijas kuģis tika atzīts par lietisko pierādījumu, Ukraina gatavojas to arestēt.

Saskaņā ar Kijevas versiju, kuģis it kā esot piedalījies Ukrainas militāro kuģu iziešanas bloķēšanā Kerčas šaurumā. Ukrainas tiesībsargājošās iestādes norāda, ka kuģis ienāca ostā ar nosaukumu "Nika Spirit", taču, pēc viņu sacītā, pērnā gada rudenī tā nosaukums bijis "Neyma".

Zināms, ka Ukrainā aizturētais Krievijas tankkuģis devās uz Izmailu no Kavkazas ostas ar diviem tūkstošiem tonnu kravas. Kuģa reģistrācijas osta ir Taganroga. Saskaņā ar kompānijas "Aļtomar Šipping" kuģa īpašnieka informāciju, tankkuģa ekipāža atrodas drošībā un dodas mājās. Krievijas tiesībsargs Tatjana Moskaļkova precizēja, ka jūrnieki dodas uz Moldovu, no kurienes viņi varēs izlidot uz Maskavu.

Maskavas reakcija

KF vēstniecība Kijevā un ģenerālais konsulāts Odesā pārbauda informāciju un noskaidro Krievijas tankkuģa aizturēšanas apstākļus. Krievijas ĀM uzsvēra, ka gadījumā, ja radīsies jautājums par krievu sagūstīšanu, tas tiks uzskatīts kā rupjš starptautisko tiesību pārkāpums. Sekas neliks sevi gaidīt, piebilda iestādē.

Krievijas senators Vladimirs Džabarovs nosauca Krievijas tankkuģa aizturēšanu Ukrainā par nelikumīgu, norādot, ka šādas darbības ir iespējamas tikai pēc tiesas lēmuma saņemšanas. "Tas absolūti neveicina starta pozīcijas Krievijas un Ukrainas pārrunu procesā. Ja Kijeva vēlas nedaudz uzlabot mūsu attiecības, tai nekavējoties ir jāatbrīvo tankkuģis," paziņoja Džabarovs RIA Novosti.

Savukārt Krievijas Federācijas Padomes loceklis Aleksejs Puškovs uzsvēra, ka Krievijas tankkuģis Ukrainā ticis aizturēts "Porošenko stilistikā", tas ir naidīguma attiecībā pret Krieviju piekritēju gājiens.

KF Valsts domē raksturoja Krievijas tankkuģa aizturēšanu Ukrainā kā valsts pirātisma aktu.

"Ukraina uz savu provokāciju atbild ar valsts pirātisma aktu. Prettiesisks un nelikumīgs spiediens uz izmeklēšanu," uzrakstīja Twitter Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs Leonīds Sluckis.

Valsts domes deputāts no Krimas reģiona Mihails Šeremets norādīja, ka Krievijas tankkuģa aizturēšana kļuva par "jaunievēlētā Ukrainas prezidenta Zeļenska pirmo nopietno kļūdu attiecībās ar Krieviju". Ukrainai no šāda veida politikas nekāda labuma noteikti nebūs. Nav skaidrs, kādēļ Ukrainas varasiestādes rosina jaunu politisko karu," paziņoja deputāts.

Ukrainas provokācija Melnajā jūrā

Iepriekš jau esam stāstījuši par to, kā 2018. gada 25. novembrī divi nelieli apbruņoti Ukrainas JKS artilērijas kuteri "Berdjansk" un "Ņikopoļ", kā arī reida velkonis "Jani Kapu" pārkāpa KF valsts robežu Melnajā jūrā un vairākas stundas veica bīstamus manevrus, nereaģējot uz Krievijas varasiestāžu likumīgajām prasībām.

Krievijas robežsargi aizturēja kuģus, šim nolūkam viņiem nācās pielietot ieročus. Trīs ukraiņu jūrnieki guva vieglus ievainojumus. Kopumā uz klāja izrādījās 22 jūrnieki un divi Ukrainas Drošības dienesta (UDD) darbinieki. Visus aizturēto arestēja sakarā ar apsūdzību KF valsts robežas pārkāpšanā.

Atbildot uz Kijevas prasībām "nekavējoties un bez atrunām atbrīvot" Ukrainas militāros jūrniekus un kuģus, Maskavā vairākkārt uzsvēra, ka runa ir par Krievijas likumu un starptautisko jūras likumu pārkāpumu, tādēļ arestēto likteni ir jānosaka tiesai pēc izmeklēšanas veikšanas.

Jūnija beigās Maskava piedāvāja atbrīvot arestētos apmaiņā pret rakstiskām garantijām par viņu dalību izmeklēšanas procesā. Kijeva atteicās apspriest Ukrainas pilsoņu likteni un pieprasīja viņus atbrīvot bez jebkāda veida nosacījumiem.

45

Elle Zemes virsū: Hirosimas un Nagasaki bombardēšanas 75. gadadiena

6
(atjaunots 13:38 06.08.2020)
1945. gada 6. augusts – Japānai tā bija viena no baismīgākajām dienām vēsturē.

Šodien aprit 75 gadi, kopš ASV nometa kodolbumbu Hirosimā. Ievainojumi un radiācija aiznesa trešo daļu iedzīvotāju, pilsēta bija gandrīz noslaucīta no Zemes virsas. Trīs dienas vēlāk tika nomesta vēl viena bumba – Nagasaki.

Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 450 tūkstoši cilvēku, izdzīvojušie vēl joprojām cieš no slimībām, ko radījusi radiācija.

"Mazulis" un "Resnulis". Tā dēvēja kodolbumbas, kas uzsprāga Hirosimā un Nagasaki. Gluži nevainīgi vārdi, baismīgi gruveši, neiedomājams upuru skaits. Kopš dienas, kad pasaule ieraudzīja jauno ieroci, pagājuši 75 gadi. Vai cilvēce ir guvusi mācību?

6

Benzīna autocisternas sadursme ar lidmašīnu Šeremetjevas lidostā

42
(atjaunots 11:36 02.08.2020)
Aculiecinieki nofilmēja benzīna autocisternas sadursmes sekas ar Aeroflot lidmašīnu Airbus A321 Šeremetjevas lidostā.

Sestdien, 1. augustā, Šeremetjevas lidostā notika incidents. Benzīna autocisterna ietriecās aviokompānijas Aeroflot lidmašīnā.

Aeroflot paskaidroja, ka benzīna autocisterna ietriecās lidmašīnā, kura atradās stāvlaukumā, izbraucot ārpus servisa ceļa robežām.

Šajos kadros ir redzas, ka lidmašīnai ir bojāta fizelāžas priekšējā daļa, savukārt benzīna autocisternai – šofera kabīne.

Degvielas uzpildes automobiļa šoferis negadījumā cietis, taču palīdzība viņam tika sniegta notikuma vietā.

Maskavas starpreģionālā transporta prokuratūra pārbauda visus incidenta apstākļus.

42
Tagi:
sadursme, lidosta, Maskava
Pēc temata
Noriļskas lidostā vēja brāzmas pagriež Boeing
Privātas lidmašīnas avārija Stambulas lidostā
Ukrainas pasažieru lidmašīnas kritiens un sprādziens
Uz neiespējamā robežas: Bristolē pilots nosēdināja lidmašīnu spēcīga sānu vēja apstākļos
Skolniece, foto no arhīva

ANO uzskata, ka situācija izglītībā pēc pandēmijas ir katastrofāla

0
(atjaunots 19:47 06.08.2020)
ANO ir noraizējusis par stāvokli izglītībā, ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas dēļ visā pasaulē bija slēgts liels skaits skolu. Šāds stāvoklis var iznīcināt gadu desmitiem ilgu progresu.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas rezultātā 160 valstis visā pasaulē bija spiestas ieviest bērniem attālinātās mācības un slēgt skolas. Problēmas izglītības procesā skāra miljardu cilvēku. Viņu vidū 40 miljoniem bērnu nebija iespējams nodrošināt svarīgu sagatavošanos pirms jaunā mācību gada, vēsta jauns.lv.

"Mūs sagaida daudz lielāka mēroga katastrofa, kas var nivelēt gadu desmitiem ilgu progresu un padziļināt pasaule iesakņojušos nevienlīdzību," teica ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs.

ANO ierosina pēc iespējas ātrāk atvērt skolas.

"Neskatoties uz mācību nodarbībām radio, televīzijā un internetā, kā arī neskatoties uz visām skolotāju un vecāku pūlēm, daudzi skolēni vēl joprojām nav sasniedzami. Audzēkņiem ar ierobežotām iespējām, minoritāšu un maznodrošināto kopienu pārstāvjiem, bēgļiem, kā arī atsevišķu rajonu iedzīvotājiem draud lielākais risks bezcerīgi atpalikt mācībās," atgādināja Guterešs.

Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēja, ka no nākamā mācību gada plānots organizēt izglītošanos saskaņā ar trim modeļiem. Ja saglabāsies aptuveni pašreizējā epidemioloģiskā situācija, tiks īstenots mdelis A, un no 1. septembra izglītīas iestādēs atsāksies mācības klātienē.

Latvijas valdība apstiprināja IZM plānu, kas paredz mācību gada sākumu izglītības iestādēs. Mācību process skolās un augstskolās sāksies 1. septembrī klātienē, ka valstī saglabāsies pašreizējā epidemioloģiskā situācija, informēja VISC vadītājs Guntars Catlaks. Mācību iestāžu pienākums būs sekot skolēnu veselības stāvoklim: regulāri sniegt informāciju, sekot higiēnai un distances ievērošanai gaiteņos, garderobēs un ēdamtelpās.

1.-6. klašu skolēni mācīsies skolā pilnu mācību dienu, 7.-12. klašu skolēniem pieļautas daļējas attālinātās macības vai patstāvīgs darbs ne vairāk kā 20% apmērā no mācību procesa. Šī proporcija attiecas arī uz profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem.

0
Tagi:
izglītība, pandēmija, ANO
Pēc temata
Skolēniem un studentiem jaunajā mācību gadā būs jāievēro jauni kārtības noteikumi
Vanaga: negribētos pārvērst skolu par cietumu
Pedagoģijas zinātņu doktors paskaidroja, kāpēc attālinātās mācības ir kaitīgas
Būs ko palauzīt galvu: skolotāji gatavojas mācībām klātienē