Kijevas atstumtie: Maskavā tiesa pagarināja arestu visiem ukraiņu jūrniekiem

23
(atjaunots 10:03 18.07.2019)
Maskava spēra nebijušu soli pretī Kijevai, piedāvājot atbrīvot Kerčas šaurumā aizturētos jūrnieku, taču Ukraina paradoksāli atteicās piedalīties savu pilsoņu liktenī.

Maskavas Lefortovas rajona tiesa apmierināja izmeklēšanas prasību un uz trīs mēnešiem pagarināja arestu 24 ukraiņu jūrniekiem, kuri tika aizturēti pērnā gada rudenī Kerčas šaurumā sakarā ar KF valsts robežas pārkāpšanu. Ukrainas pilsoņu tiesas process notiek slēgtā režīmā.

Ukrainas JKS kuģi "Berdjansk", "Ņikopoļ" un "Jani Kapu" 2018. gada 25. novembrī vairākas stundas veica bīstamus manevrus īslaicīgi slēgtā Krievijas akvatorijā, nereaģējot uz Krievijas kuteru un kuģu likumīgajām prasībām. Ar ieroču palīdzību Ukrainas JKS kuģi tika aizturēti, uz klāja izrādījās 24 Ukrainas karavīri, tostarp divi UDD darbinieki, kuri, saskaņā ar KF FDD datiem, koordinēja provokāciju.

KF prezidents Vladimirs Putins nosauca incidentu Kerčas šaurumā par iepriekš sagatavotu provokāciju, kuru bijušais Ukrainas vadītājs Petro Porošenko izmantoja kā ieganstu karastāvokļa ieviešanai Ukrainā prezidenta vēlēšanu gaidās. Turklāt Krievijas līderis norādīja, ka KF FDD robežsargi izpildīja savu valsts robežas aizsardzības pienākumu.

Advokāts Nikolajs Polozovs paziņoja RIA Novosti, ka izmeklēšanas aktīvā stadija ir noslēgusies un visiem 24 jūrniekiem ir izvirzīta apsūdzība Krievijas Kriminālkodeksa 322. panta 3. daļas galīgajā redakcijā – nelikumīga Krievijas robežas šķērsošana organizētas grupas sastāvā. Procesa dalībnieki ķeras klāt krimināllieta materiālu izskatīšanai. Pēc Polozova sacītā, "lietā ir 20 sējumi, taču, ņemot vērā apsūdzēto un to aizstāvju skaitu, izskatīšana aizņems vismaz trīs mēnešus".

Maskava 25. jūnijā nosūtīja notas Starptautiskajam Jūras tiesību tribunālam un Ukrainas vēstniecībai, kur piedāvāja spert soli pretī Kijevai attiecībā uz arestētajiem jūrniekiem "kriminālprocesuālās likumdošanas ietvaros". Krievija piedāvāja atbrīvot arestētos apmaiņā pret rakstiskām garantijām, ka turpmāk viņi neizvairīsies no izmeklēšanas darbībām. Kijevā atbildes kārtā pieprasīja nekavējoties un bez atrunām atbrīvot jūrniekus un kuģus.

Krievijas ĀM nosauca atteikšanos apspriest līdzpilsoņu atbrīvošanu par paradoksu. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova norādīja, ka Maskava ar šo iniciatīvu spēra nebijušu soli, taču Ukrainas varasiestādes parādīja, ka "Kijevai ir vajadzīgi nevis jūrnieki, Kijevai ir nepieciešams jūrnieku tēmas radītais troksnis". Pēc viņas sacītā, "būtība ir tajā, ka jūrnieki atrodas nevis Maskavas, bet gan Kijevas gūstā".

23

Elle Zemes virsū: Hirosimas un Nagasaki bombardēšanas 75. gadadiena

7
(atjaunots 13:38 06.08.2020)
1945. gada 6. augusts – Japānai tā bija viena no baismīgākajām dienām vēsturē.

Šodien aprit 75 gadi, kopš ASV nometa kodolbumbu Hirosimā. Ievainojumi un radiācija aiznesa trešo daļu iedzīvotāju, pilsēta bija gandrīz noslaucīta no Zemes virsas. Trīs dienas vēlāk tika nomesta vēl viena bumba – Nagasaki.

Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 450 tūkstoši cilvēku, izdzīvojušie vēl joprojām cieš no slimībām, ko radījusi radiācija.

"Mazulis" un "Resnulis". Tā dēvēja kodolbumbas, kas uzsprāga Hirosimā un Nagasaki. Gluži nevainīgi vārdi, baismīgi gruveši, neiedomājams upuru skaits. Kopš dienas, kad pasaule ieraudzīja jauno ieroci, pagājuši 75 gadi. Vai cilvēce ir guvusi mācību?

7

Benzīna autocisternas sadursme ar lidmašīnu Šeremetjevas lidostā

42
(atjaunots 11:36 02.08.2020)
Aculiecinieki nofilmēja benzīna autocisternas sadursmes sekas ar Aeroflot lidmašīnu Airbus A321 Šeremetjevas lidostā.

Sestdien, 1. augustā, Šeremetjevas lidostā notika incidents. Benzīna autocisterna ietriecās aviokompānijas Aeroflot lidmašīnā.

Aeroflot paskaidroja, ka benzīna autocisterna ietriecās lidmašīnā, kura atradās stāvlaukumā, izbraucot ārpus servisa ceļa robežām.

Šajos kadros ir redzas, ka lidmašīnai ir bojāta fizelāžas priekšējā daļa, savukārt benzīna autocisternai – šofera kabīne.

Degvielas uzpildes automobiļa šoferis negadījumā cietis, taču palīdzība viņam tika sniegta notikuma vietā.

Maskavas starpreģionālā transporta prokuratūra pārbauda visus incidenta apstākļus.

42
Tagi:
sadursme, lidosta, Maskava
Pēc temata
Noriļskas lidostā vēja brāzmas pagriež Boeing
Privātas lidmašīnas avārija Stambulas lidostā
Ukrainas pasažieru lidmašīnas kritiens un sprādziens
Uz neiespējamā robežas: Bristolē pilots nosēdināja lidmašīnu spēcīga sānu vēja apstākļos
Федор Войтоловский,  директор ИМЭМО им. Е. М. Примакова РАН

Eksperts: Krievijai un ASV ir jāsadarbojas cīņā ar koronavīrusu

0
(atjaunots 09:01 07.08.2020)
Zinātnieki ASV saņemas un sadarbojas ar kolēģiem Krievijā, neskatoties uz negatīvo fonu valstu attiecībās, norādīja eksperts. Par to liecina protokols, ko puses parakstījušas par sadarbību koronavīrusa apkarošanā.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. "Šī vienošanās ir ārkārtīgi svarīga, tā turpina divu akadēmiju – ASV Nacionālās zinātņu akadēmijas un Krievijas zinātņu akadēmijas – ilggadējo sadarbību. Šai sadarbībai ir bagāta vēsture – vairāk nekā 50 gadi. (..) Protokols par sadarbību koronavīrusa infekcijas apkarošanas jomā, zinātnieku sadarbību koronavīrusa infekcijas izpētes un tās seku apkarošanas jautājumos, turklāt ne tikai ar medicīniskajām sekām, ne tikai ar sekām, kas saistītas ar klīniskajiem aspektiem un problēmām, bet arī sociālajām, ekonomiskajām, psiholoģiskajām sekām. Tas ir svarīgs jauns sadarbības virziens," teica KZA Primakova Nacionālā pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību pētnieciskā institūta direktors Fjodors Voitolovskis.

Viņš atzīmēja, ka tas nav vienīgais Krievijas un ASV zinātnieku dialoga virziens. Piemēram, patlaban abas akadēmijas turpina dialogu jautājumā par bruņojuma kontroli un stratēģisko sadarbību.

"Mūsu amerikāņu kolēģi, ņemot vērā politisko atmosfēru, kas izveidojusies ASV jautājumā par dialogu ar Maskavu, sadarbību ar Krieviju, ņemot vērā to absolūti saindēto atmosfēru, demonstrē lielu drosmi, jo uzņemas atbildību un kontaktējas ar kolēģiem Krievijā, turpina dialogu un pat nāk klajā ar jaunām iniciaktīvām," teica Voitolovskis.

Войтоловский: Россия и США не могут не взаимодействовать в борьбе с коронавирусом
0
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss, Krievija, ASV
Pēc temata
Rietumi apsūdz Krieviju dezinformācijā un manipulācijā ar statistikas datiem
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
Krievija ir atmaskota: kāds ir koronavīrusa elitārās vakcīnas noslēpums