Kijevas atstumtie: Maskavā tiesa pagarināja arestu visiem ukraiņu jūrniekiem

25
(atjaunots 10:03 18.07.2019)
Maskava spēra nebijušu soli pretī Kijevai, piedāvājot atbrīvot Kerčas šaurumā aizturētos jūrnieku, taču Ukraina paradoksāli atteicās piedalīties savu pilsoņu liktenī.

Maskavas Lefortovas rajona tiesa apmierināja izmeklēšanas prasību un uz trīs mēnešiem pagarināja arestu 24 ukraiņu jūrniekiem, kuri tika aizturēti pērnā gada rudenī Kerčas šaurumā sakarā ar KF valsts robežas pārkāpšanu. Ukrainas pilsoņu tiesas process notiek slēgtā režīmā.

Ukrainas JKS kuģi "Berdjansk", "Ņikopoļ" un "Jani Kapu" 2018. gada 25. novembrī vairākas stundas veica bīstamus manevrus īslaicīgi slēgtā Krievijas akvatorijā, nereaģējot uz Krievijas kuteru un kuģu likumīgajām prasībām. Ar ieroču palīdzību Ukrainas JKS kuģi tika aizturēti, uz klāja izrādījās 24 Ukrainas karavīri, tostarp divi UDD darbinieki, kuri, saskaņā ar KF FDD datiem, koordinēja provokāciju.

KF prezidents Vladimirs Putins nosauca incidentu Kerčas šaurumā par iepriekš sagatavotu provokāciju, kuru bijušais Ukrainas vadītājs Petro Porošenko izmantoja kā ieganstu karastāvokļa ieviešanai Ukrainā prezidenta vēlēšanu gaidās. Turklāt Krievijas līderis norādīja, ka KF FDD robežsargi izpildīja savu valsts robežas aizsardzības pienākumu.

Advokāts Nikolajs Polozovs paziņoja RIA Novosti, ka izmeklēšanas aktīvā stadija ir noslēgusies un visiem 24 jūrniekiem ir izvirzīta apsūdzība Krievijas Kriminālkodeksa 322. panta 3. daļas galīgajā redakcijā – nelikumīga Krievijas robežas šķērsošana organizētas grupas sastāvā. Procesa dalībnieki ķeras klāt krimināllieta materiālu izskatīšanai. Pēc Polozova sacītā, "lietā ir 20 sējumi, taču, ņemot vērā apsūdzēto un to aizstāvju skaitu, izskatīšana aizņems vismaz trīs mēnešus".

Maskava 25. jūnijā nosūtīja notas Starptautiskajam Jūras tiesību tribunālam un Ukrainas vēstniecībai, kur piedāvāja spert soli pretī Kijevai attiecībā uz arestētajiem jūrniekiem "kriminālprocesuālās likumdošanas ietvaros". Krievija piedāvāja atbrīvot arestētos apmaiņā pret rakstiskām garantijām, ka turpmāk viņi neizvairīsies no izmeklēšanas darbībām. Kijevā atbildes kārtā pieprasīja nekavējoties un bez atrunām atbrīvot jūrniekus un kuģus.

Krievijas ĀM nosauca atteikšanos apspriest līdzpilsoņu atbrīvošanu par paradoksu. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova norādīja, ka Maskava ar šo iniciatīvu spēra nebijušu soli, taču Ukrainas varasiestādes parādīja, ka "Kijevai ir vajadzīgi nevis jūrnieki, Kijevai ir nepieciešams jūrnieku tēmas radītais troksnis". Pēc viņas sacītā, "būtība ir tajā, ka jūrnieki atrodas nevis Maskavas, bet gan Kijevas gūstā".

25

Krievijas ārlietu ministrs noteicis nepatīkamu diagnozi Eiropas Savienībai

20
(atjaunots 12:37 10.05.2021)
Briseles draudi ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju liek domāt, ka ES attīstās absolūtas patvaļas mānija.

Īstenojot atbildes pasākumus pēc Eiropas Savienības sankcijām, Maskava ņēma vērā skaidri saprotamu loģiku, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Viņš uzsvēra: Briseles centieni apgalvot, ka Krievijas soļi nav leģitīmi, liecina tikai par to, ka ES radies iespaids – tai viss ir atļauts.

"Kad Eiropas Savienība sāk draudēt mums ar jaunām sankcijām, man vienkārši rodas doma, ka līdztekus šai visatļautības un nemaldības sajūtai ES sāk pārņemt vēl viena mānija – es runāju par absolūtu nesodītību," teica Lavrovs.

Krievijas ārlietu ministra paziņojuma fragments – video ierakstā.

20

Lielās Uzvaras latviešu durkļi. Brīvībai un Mieram

9
(atjaunots 09:14 10.05.2021)
Jūsu priekšā – dokumentālās filmas "Lielās Uzvaras latviešu durkļi" trešā daļa. Tā tapusi par godu Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai.

Dokumentālās filmas "Lielās Uzvaras latviešu durkļi" trešā daļa veltīta Latvijas atbrīvošanai no vācu okupācijas – tā bija nenovērtējama velte 130. Latvišu strēlnieku korpusa karavīriem, ko komandēja ģenerālmajors Detlavs Brantkalns.

Latvijas atbrīvošana bija ļoti svarīgs elements Staļina Astotajā triecienā – triju Baltijas frontu stratēģiskā uzbrukuma operācijā.

1944. gada 17. jūlijā 307. Latviešu strēlnieku divīzijas vienības iegāja Šķaunes ciemā dzimtajā zemē. Līdz 1944. gada jūlija beigām visa Latvijas austrumu daļa bija atbrīvota.

Latgali līdz Aiviekstes upei korpuss šķērsoja triju nedēļu laikā. Priekšā bija Lubānas-Madonas un Rīgas uzbrukuma operācijas. Padomju Latvijas galvaspilsēta Rīga tika atbrīvota 1944. gada 13. oktobrī.

Dokumentālo filmu "Lielās Uzvaras latviešu durkļi" īpašā projekta "Lielās Uzvaras latviešu durkļi: Latvijas īstie varoņi" ievaros sagatavoja Sputnik Latvija par godu Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai. Tas stāsta par latviešu ieguldījumu visu padomju tautu lielajā kopīgajā uzvarā.

9

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

0
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

0
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt