Video no tiesas zāles: Višinskis pastāstīja par šantāžu un "Ukrainas kaunu"

36
(atjaunots 13:22 20.06.2019)
Portāla RIA Novosti Ukraina vadītājam Kirilam Višinskim, kurš vairāk nekā pirms gada tika arestēts Kijevā ar izdomātu apsūdzību, izdevies aprunāties ar žurnālistiem.

Kijevas pilsētas Podoļskas tiesā notika kārtējā sēde portāla RIA Novosti Ukraina vadītāja Kirila Višinska lietā.

Višinskis aizturēts Kijevā 2018. gada maijā. Portāla "RIA Novosti Ukraina" redakcijas telpas tika pārmeklētas. Žurnālistam izvirzītas apsudzības par valsts nodevību un pašpasludināto Donbasa republiku atbalstu: viņam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 15 gadiem. Višinskis vēl joporojām atrodas apcietinājumā.

Žurnālistam izdevās aprunāties ar kolēģiem no aģentūras Ruptly tiesas zālē. Videoierakstā redzams, ko teica žurnālists, kurš tik ilgu laiku pavadījis apcietinājumā ar politiska rakstura apsūdzību.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka Višinskis arestēts par profesionālo darbību, un norādīja, ka tā ir bezprecedenta situācija. EDSO pauda nopietnas bažas par Kijevas darbībām un aicināja atbrīvot žurnālistu. Maskava nosūtīja Kijevai protesta notas ar prasību pārtraukt vardarbību pār preses pārstāvjiem.

Šī gada aprīlī Krievijas žurnālisti nosūtīja vēstuli Vladimiram Zeļenskim, kurš izcīnīja uzvaru Ukrainas prezidenta vēlēšanās. Viņi aicināja palīdzēt atbrīvot Kirilu Višinski.

Zeļenska inaugurācija notika 20. maijā.

36
Pēc temata
Eiropas žurnālisti pieprasa atbrīvot Kirilu Višinski
Krievijas žurnālisti lūdz Zeļenska atbalstu Kirila Višinska atbrīvošanai
Žurnālists Višinskis. Pēc lietas būtības
Žurnālists Višinskis joprojām ir cietumā: 150 kauna dienas Kijevai

Elle Zemes virsū: Hirosimas un Nagasaki bombardēšanas 75. gadadiena

14
(atjaunots 13:38 06.08.2020)
1945. gada 6. augusts – Japānai tā bija viena no baismīgākajām dienām vēsturē.

Šodien aprit 75 gadi, kopš ASV nometa kodolbumbu Hirosimā. Ievainojumi un radiācija aiznesa trešo daļu iedzīvotāju, pilsēta bija gandrīz noslaucīta no Zemes virsas. Trīs dienas vēlāk tika nomesta vēl viena bumba – Nagasaki.

Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 450 tūkstoši cilvēku, izdzīvojušie vēl joprojām cieš no slimībām, ko radījusi radiācija.

"Mazulis" un "Resnulis". Tā dēvēja kodolbumbas, kas uzsprāga Hirosimā un Nagasaki. Gluži nevainīgi vārdi, baismīgi gruveši, neiedomājams upuru skaits. Kopš dienas, kad pasaule ieraudzīja jauno ieroci, pagājuši 75 gadi. Vai cilvēce ir guvusi mācību?

14

Benzīna autocisternas sadursme ar lidmašīnu Šeremetjevas lidostā

51
(atjaunots 11:36 02.08.2020)
Aculiecinieki nofilmēja benzīna autocisternas sadursmes sekas ar Aeroflot lidmašīnu Airbus A321 Šeremetjevas lidostā.

Sestdien, 1. augustā, Šeremetjevas lidostā notika incidents. Benzīna autocisterna ietriecās aviokompānijas Aeroflot lidmašīnā.

Aeroflot paskaidroja, ka benzīna autocisterna ietriecās lidmašīnā, kura atradās stāvlaukumā, izbraucot ārpus servisa ceļa robežām.

Šajos kadros ir redzas, ka lidmašīnai ir bojāta fizelāžas priekšējā daļa, savukārt benzīna autocisternai – šofera kabīne.

Degvielas uzpildes automobiļa šoferis negadījumā cietis, taču palīdzība viņam tika sniegta notikuma vietā.

Maskavas starpreģionālā transporta prokuratūra pārbauda visus incidenta apstākļus.

51
Tagi:
sadursme, lidosta, Maskava
Pēc temata
Noriļskas lidostā vēja brāzmas pagriež Boeing
Privātas lidmašīnas avārija Stambulas lidostā
Ukrainas pasažieru lidmašīnas kritiens un sprādziens
Uz neiespējamā robežas: Bristolē pilots nosēdināja lidmašīnu spēcīga sānu vēja apstākļos
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19