Uz Krimas tilta savienots pirmais dzelzceļš

73
(atjaunots 12:47 15.06.2019)
Krimas tilta būvbrigādes virs Kerčas šauruma savienojušas pirmā dzelzceļa sliežu ceļa posmus, otrajā izdevies ielikt vēl septiņus kilometrus sliežu un gulšņu.

Krimas tilta dzelzceļš ieguvis pirmo ceļu. Pirmā 19 kilometrus garā atzara izveidošanā tika izmantoti 2,5 tūkstoši tonnu sliežu un 38 tūkstoši dzelzsbetona gulšņu. Strādnieki pabeidza celtniecību, savienojot virs Kerčas šauruma divas sliedes - "Tamaņu" un "Kerču". Skatieties Sputnik Latvija, kā savienojās Krimas tilta sliedes.

Krimas tilta dzelzceļu plānots uzbūvēt līdz gada beigām, pēc ieviešanas ekspluatācijā tiks palaisti vismaz desmit pasažieru vilcienu maršruti. Autosatiksme pāri tiltam tika atklāta vairāk nekā pirms gada – kopš 2018. gada maija Kerčas šaurumu pa Krimas tiltu šķērsojuši vairāk nekā pieci miljoni automobiļu.

Kļūstot par Krievijā garāko tilta konstrukciju, Krimas tilts savienoja divus Kerčas šauruma krastus, divus Krievijas reģionus – Krimas pussalu un Krasnodaras novadu.

73

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

5
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

5
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes

Krievijas "kalibrētā" fregate dodas uz izmēģinājumiem

19
(atjaunots 11:56 20.10.2020)
Krievijas Jūras kara flotes lielais pretzemūdeņu kuģim "Marshal Shaposhnikov" modernizācijas gaitā pastiprināti raķešu kompleksi "Kalibr" un "Uran".

Krievijas Klusā okeāna flotes fregate "Marshal Shaposhnikov" izgājusi no Vladivostokas gaitas izmēģinājumiem Japāņu jūrā. No "Daļzavod" akvatorijas reidā kuģi izveda velkoņi, pēc tam fregate uzņēma pilnu gaitu. Jūrā ekipāža izpildīs ātruma un manevrētspējas izmēģinājumus, pārbaudīs vadības un spēkiekārtas sistēmu darbību, kā ari navigācijas iekārtas un sakaru līdzekļus.

Pēc dziļās modernizācijas kuģis saņēmis jaunu bruņojumu – raķešu kompleksus "Kalibr NK" un "Uran", kā arī jaunās pretzemūdeņu un pretgaisa sistēmas. Plānots, ka līdz gada beigām fregate "Marshal Shaposhnikov" tiks nodota un atgriezīsies Klusā okeāna flotes sastāvā.

19
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Krievija