Slava cīnītājiem pret fašismu: pikets pieminekļa Atbrīvotājiem aizsardzībai Rīgā

48
(atjaunots 10:09 07.06.2019)
Vairāk nekā 23 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju parakstīja Latvijas Krievu savienības petīciju par nepieciešamību pieņemt likumu, kurš aizsargā pieminekļus cīnītājiem pret nacismu; tas netraucēja Saeimai noraidīt tautas iniciatīvu bez tās izskatīšanas pēc būtības.

Pirms sēdes 6. jūnijā vairāki desmiti cilvēku sapulcējās pie Saeimas ēkas, lai atgādinātu par nepieciešamību aizsargāt pieminekli Rīgas un Latvijas Atbrīvotājiem Pārdaugavā un citus pieminekļus cīnītājiem pret fašismu no nacionālistu centieniem tos nojaukt.

Aktīvisti izgāja ar plakātiem: "Apturiet neofašisma celšanos Eiropā!", "Revanšismam – nē!", "Deputāt, necīnies ar vēsturi – atbildi par tagadni!", "Pieprasām likumu par pieminekļiem!". Pēc uzstāšanās laukumā sāka skanēt karalaiku dziesmas latviešu valodā, lai nacionālisti labāk izprastu, kādas vērtības aizstāv klātesošie.

Sīkāk par mītiņu – Sputnik Latvija reportāžā.

Latvijas Krievu savienības petīciju par pieminekļu aizsardzību cīnītājiem pret nacismu jau parakstījuši vairāk nekā 23 tūkstoši cilvēku, tai pievienojas arvien vairāk nevienaldzīgo. Nepieciešamo parakstu skaitu iniciatīvas iesniegšanai Saeimā – 10 tūkstošus – tā savāca rekordlielā ātrumā – trīs dienās.

Neraugoties uz to, Saeima noraidīja šo petīciju, neizskatot tās būtību.

Vienlaikus turpinās petīcijas par pieminekļa Atbrīvotājiem demontāžu, kuru gandrīz divos gados parakstīja mazāk nekā 11 tūkstoši cilvēku.

Tikmēr nacionālisti izdomā alternatīvus pieminekļa Atbrīvotājiem "problēmas" risinājumus, kurš neliek viņiem mieru. Piemēra, jaunievēlētais prezidents Egils Levits uzskata, ka piemineklis nav jānojauc, tā vietā blakus jāuzstāda cits piemineklis – cīnītājiem pret padomju režīmu.

48

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

14
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

14
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes

Krievijas "kalibrētā" fregate dodas uz izmēģinājumiem

21
(atjaunots 11:56 20.10.2020)
Krievijas Jūras kara flotes lielais pretzemūdeņu kuģim "Marshal Shaposhnikov" modernizācijas gaitā pastiprināti raķešu kompleksi "Kalibr" un "Uran".

Krievijas Klusā okeāna flotes fregate "Marshal Shaposhnikov" izgājusi no Vladivostokas gaitas izmēģinājumiem Japāņu jūrā. No "Daļzavod" akvatorijas reidā kuģi izveda velkoņi, pēc tam fregate uzņēma pilnu gaitu. Jūrā ekipāža izpildīs ātruma un manevrētspējas izmēģinājumus, pārbaudīs vadības un spēkiekārtas sistēmu darbību, kā ari navigācijas iekārtas un sakaru līdzekļus.

Pēc dziļās modernizācijas kuģis saņēmis jaunu bruņojumu – raķešu kompleksus "Kalibr NK" un "Uran", kā arī jaunās pretzemūdeņu un pretgaisa sistēmas. Plānots, ka līdz gada beigām fregate "Marshal Shaposhnikov" tiks nodota un atgriezīsies Klusā okeāna flotes sastāvā.

21
Tagi:
Krievijas Jūras kara flote, Krievija
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem