Jau ir ielikti apmēram 1200 kilometri cauruļu Baltijas jūras dibenā. Tie ir apmēram 50% no kopējā gāzesvada garuma.
ASV vairākkārt centās ietekmēt projekta īstenošanu. ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs paziņoja, ka Vašingtona plāno ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2".
Eiropā paziņoja, ka gāzesvads tiks uzbūvēts. Vācija, Somija un Zviedrija atbalsta celtniecību. Gazprom rietumu partneri veikuši visus maksājumus 100% apmērā.
Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzesvada cauruļu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes caur Baltijas jūru līdz Vācijai.
Krievijā vairākkārt paziņoja, ka "Ziemeļu straume 2" ir tīri ekonomisks projekts un tēze par "draudiem Eiropas enerģētiskajai drošībai", kurus min valstis, kuras iestājas pret gāzesvada celtniecību, neiztur kritiku
ASV atkal meklē "krievu pēdas". Šoreiz uzbrukumā Kapitolijam. Bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone paziņoja, ka tajā ir iesaistīta Krievija.
Saskaņā ar leģendu Donalds Tramps šajā dienā sazvanījies ar Vladimiru Putinu. Vai Klintonei ir pierādījumi?
Kāpēc ASV atkal meklē ārpusē attaisnojumus savām problēmām? Un par ko amerikāņu miljardiera bijušo politisko sāncensi iesaukuši par "atriebīgu dāmu"? Atbildes uz šiem jautājumiem – mūsu video.
Negaidot izvirdumu sācis augstākais aktīvais vulkāns Eiropā Etna, vēsta Nacionālais ģeofizikas un vulkanoloģijas institūts Sicīlijas galvaspilsētā Katānijā.
Vulkāns sarosījās 18. janvāra naktī: vienā no krāteriem dažādos virzienos izplūda divas lavas straumes. Izvirdumu pavadīja pelnu un dūmu izmeši, pazemes grūdieni un infraskaņas tremors.
Otrdien, saskaņā ar speciālistu datiem, Etnas aktivitāte samazinājās. Eksperti atzīmēja, ka vulkāna aprises nav mainījušās, grūdieni kļuvuši vājāki, izplūdusī lava pakāpeniski atdziest. Pamanīts pelnu mākonis vairāku kilometru augstumā, kas virzās uz dienvidiem.
Etna periodiski sarosās, tāpēc ANO to iedēvējusi par desmitgades vulkānu. 1996. gadā Starptautiskā vulkanoloģijas un Zemes dzīļu ķīmijas asociācija minēja 16 vulkānus, ko vajadzētu izpētīt īpaši, jo tie rada potenciālu apdraudējumu cilvēkiem. Minētie vulkāni atrodas netālu no apdzīvotām vietām, vēsturē fiksēti lieli izvirdumi, kas nodarījuši lielu postu.
RĪGA, 22. janvāris — Sputnik. ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apņēmusies par pieciem gadiem pagarināt Līgumu par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu, vēsta The Washington Post, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem.
"Prezidents Baidens cenšas panākt vienīgā spēku saglabājušā līguma ar Krieviju pagarināšanu par pieciem gadiem, kas ierobežo divus lielākos kodolarsenālus pasaulē, tikai dažas dienas pirms tā termiņa beigām," mediju citēja RIA Novosti.
Informācijas avots atzīmēja, ka lēmums pagarināt līgumu saistīts ar tuvojošos tā beigu termiņu – 5. februāri.
Iepriekš Krievijas ĀM ziņoja, ka Maskava uzskata par lietderīgu pagarināt līgumu NEW START ar Savienotajām Valstīm uz maksimālo paredzēto p8iecu gadu termiņu. Diplomātu viedokli resors publicēja oficiālajā vietnē pēc ASV jaunā līdera inaugurācijas sākuma.
Pirmdien Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs konstatēja: situāciju abu valstu attiecībās bruņojuma jomā ir "absolūti nenormāla". Viņš uzsvēra, ka Maskavas viedoklis šajā jautājumā ir nemainīgs, bet ĀM gaida amerikāņu partneru konkrētus piedāvājumus.
Krievijas un ASV līgums NEW START stājās spēkā 2011. gada 5. februārī. Saskaņā ar vienošanos, tās dalībnieki samazina savus kodolarsenālus tā, lai septiņus gadus pēc parakstīšanas un nākotnē bruņojuma kopējais skaits nepārsniegtu 700 starpkontinentālās ballistiskās raķetes, ballistiskās raķetes uz zemūdenēm un smagajiem bumbvedējiem, kā arī 1550 lādiņus un 800 izvērstas un neizvērstas starta iekārtas. Šobrīd tas ir vienīgais līgums bruņojuma ierobežošanas sfērā, kas saglabājies spēkā starp Krieviju un ASV.
Vienošanās termiņš beidzas 5. februārī, un Donalda Trampa administrācija vairākkārt apgalvoja, ka pašreizējā redakcijā tas neatbilst amerikāņu interesēm. Republikānis pieprasīja izstrādāt jaunu dokumentu ar Ķīnas dalību. Pie tam Vašingtona pieļāva līguma pagarināšanas varbūtību, tomēr izvirzīja papildu noteikumus, kas, cita starpā, skāra verifikācijas režīmu. Savukārt Krievija ierosināja parakstīt līgumu bez jebkādiem noteikumiem un kopā ar ASV iesaldēt esošos kodolarsenālus, bet Tramps šo piedāvājumu noraidīja.
Decembrī Krievija brīvprātīgi iekļāva hiperskaņas sistēmu "Avangard" Līgumā par stratēģisko uzbrukuma bruņojumu.