Nedrīkst nojaukt: tūkstošiem cilvēku nostājas aizsardzībā pie pieminekļa Atbrīvotājiem

77
(atjaunots 10:23 28.04.2019)
Padomju karavīru varoņdarbu nevar izdzēst cilvēku atmiņā ne ar kādiem likumiem: katru gadu 9. maijā, Uzvaras dienā, pie pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem nes ziedus tūkstošiem to cilvēku, kas negrasās aizmirst.

Latvijas varasiestādes cenšas ar visām taisnībām un netaisnībām panākt to, ka dižās Uzvaras simbols – piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem – tiktu iznīcināts.

Tautas iniciatīvu "Par pieminekļu cīnītājiem par nacismu aizsardzību", kura dažu dienu laikā vien savāca vairāk nekā 10 tūkstošus parakstu, Latvijas Saeima noraidīja. Latvijas varasiestādes apšauba pat starptautiskos līgumus, kuriem, varētu likties, droši jāsargā monuments. Partiju "Saskaņa", kura vēl spēj aizstāvēties Rīgas domē un aizstāvēt Latvijas krievu vērtības, izspiež no galvaspilsētas.

Taču paliek simtiem tūkstošiem cilvēku, kuri katru gadu 9. maijā, Uzvaras dienā, nāk pie pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem, noliek ziedus pieminekļa pakājē, kurš atgādina par viņu senču varoņdarbu.

Taču atmiņas nevar nojaukt. Un pastāv pārliecība, ka arī šogad, neskatoties uz izmisīgiem nacionālistu uzbrukumiem visam krieviskajam, kas pastāv Latvijā līdzās viņiem, pieminekļa Atbrīvotājiem pakājē 9. maijā atkal būs ziedu jūra. Cilvēki sapulcēsies, lai aizstāvētu savu mantojumu. Jo pieminekļi ir drošībā, kamēr pie tiem atnāk tie, kas negrasās aizmirst.

77

Čehija atteikusies atdot Krievijai maršala Koņeva pieminekli

46
(atjaunots 16:56 21.05.2020)
Čehijas Aizsardzības ministrija oficiāli atteikusies nodot Krievijai pieminekli, kas veltīts padomju maršalam Ivanam Koņevam. Pazīstamā karavadoņa armija atbrīvoja Prāgu no nacistiem 1945.gadā.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu vērsās pie kolēģiem Čehijā ar lūgumu atdot monumentu, kad Prāgas pašvaldība to demontēja šī gada aprīlī. Tomēr Čehijas aizsardzības ministrs Ļubomirs Metnars norādīja, ka šis jautājums neatbilst viņa resora kompetencei.

46
Tagi:
piemineklis, Krievija, Čehija
Pēc temata
Prāgā vīrietis pieķēdēja sevi pie pieminekļa maršalam Koņevam
Krievijas vēstniecība atgādināja Čehijai, kas bija vlasovieši
Krievijas AM publicējusi dokumentus par Berlīnes atbrīvošanu
Par spīti krieviem un komunistiem. Prāgā var parādīties piemineklis vlasoviešiem

Kauna ceļš: mediķi Beļģijā uzgriezuši muguru premjerministrei

58
(atjaunots 09:55 19.05.2020)
Mediķi Briselē demonstrēja savu neapmierinātību ar vietējiem pasākumiem cīņā pret koronavīrusu – Covid-19 letalitātes līmenis valstī vairāk nekā divkārt pārsniedz rādītājus pasaulē.

Video ierakstā redzams, kā Senpjerī slimnīcas mediķi Brislelē sagaidīja Beļģijas premjerministri Sofiju Vilmesu. Viņi demonstratīvi uzgrieza muguru politiķes kortežam, kad tā ieradās ar vizīti veselības aprūpes iestādē. Tā slimnīcas darbinieki demonstrēja savu neapmierinātību ar nepietiekamo finansējumu veselības aprūpes jomā un to, kā valsts cīnās ar koronavīrusa izplatību.

Hopkinsa universitātes dati liecina, ka Beļģijā fiksēti 55 559 Covid-19 gadījumi, miruši 9080 cilvēki, 14 657 izveseļojušies. Letalitātes līmenis valstī sasniedz 16,3%, lai arī vidējais rādītājs pasaulē ir 6,6%. Valstī  dzīvo 11,5 miljoni cilvēku.

58
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

0
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

0
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu