Viņš mūs pamet: Putins pajokoja par dolāra likteni Krievijā

89
(atjaunots 08:07 30.11.2018)
Vladimirs Putins uzsvēra, ka Krievija nevēlas pieņemt šādu lēmumu, taču ir spiesta atteikties no dolāra izmantošanas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ikgadējā investīciju foruma "Krievija sauc!" sēdē komentēja situāciju, ko radījis Krievijas ekonomikas darbs dolāru norēķinu sistēmā.

"Neesam nosprauduši mērķi aiziet no dolāra – dolārs pamet mūs," – teica Putins.

Krievijas līdera vārdus klātesošie uztvēra ar smiekliem.

"Tie, kas pieņem tādus lēmumus, paši sev šauj nevis kājā, bet gan mazliet augstāk, jo tamlīdzīga nestabilitāte dolāru norēķinos rada daudzu pasaules ekonomiku vēlmi rast alternatīvas rezerves valūtas un radīt no dolāra neatkarīgas norēķinu sistēmas," – paskaidroja Krievijas valsts vadītājs.

Iepriekš Putins sarunā par Krievijas valūtas statusa palielināšanas nozīmi norādīja, ka nav iespējams piešķirt nacionālajai valūtai rezerves valūtas statusu.

"Tāpēc (..) Krievijas Federācijas uzdevums ir padarīt rubli par pievilcīgāku, ērtāku un drošāku norēķinu līdzekli mūsu kompānijām, mūsu kaimiņiem, visiem, kas to vēlētos izmantot savos norēķinos," atzīmēja Putins.

89

Dzenas pēc peļņas: kāpēc ES palaidusi garām iespēju sastapt pandēmiju ar gatavu vakcīnu

9
(atjaunots 11:36 27.05.2020)
Cilvēcei bija iespēja sagatavoties pandēmijai jau pirms diviem gadiem: britu izdevums pārmet farmaceitiskajām kompānijām nevēlēšanos izstrādāt iedarbīgu vakcīnu pret koronavīrusu grupas patogēniem.

2017.gadā pasaules vadošo farmaceitisko kompāniju padome noraidīja Eiropas Komisijas ierosinājumu izstrādāt universālu ātras darbības vakcīnu pret koronavīrusu grupas patogēniem, stāsta britu izdevums The Guardian. Farmaceitisko kompāniju pārstāvji paziņoja, ka problēma nav aktuāla un tādu preparātu izgatavošana nav izdevīga.

Tagad eksperti lauza galvas par to, cik pamatotas bija runas par naudu, un apšauba nospraustās prioritātes – cilvēce taču ir palaidusi garām iespēju jau savlaicīgi sagatavoties koronavīrusa pandēmijai. Sīkāka informācija – Sputnik video.

9

ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas

22
(atjaunots 10:17 26.05.2020)
ASV izgāšanās Venecuēlā: pirmais no pieciem tankkuģiem ar degvielu no Irānas ieradies Dienvidamerikas valstīs, neskatoties uz Vašingtonas sankciju draudiem.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sirsnīgi pateicās visu valsts iedzīvotāju vārdā Irānas valdībai, kas izpilsīja solījumu un piegādāja Dienvidamerikas valstij tankkuģus ar degvielu. Vašingtona centās izjaukt naftas produktu piegādes Venecuēlā no Irānas. Šī iemesla dēļ izcēlās starptautisks skandāls.

ASV mediji ziņoja, ka prezidenta Donalda Trampa administrācija izvērtē iespējas ieviest jaunas sankcijas pret Irānu ar mērķi bloķēt izejvielu eksportu. Paskatieties Sputnik video, kā Vašingtona kārtējo reizi mēģināja iejaukties divu suverēnu valstu iekšējās lietās.

22
Rokas, foto no arhīva

Vai Latvijā legalizēs partnerattiecības? Saeima apspriežas

0
(atjaunots 11:19 28.05.2020)
Saeimā sākušās diskusijas par iespēju legalizēt partnerattiecības. LGBT sabiedrība ir sajūsmā.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. LGBT organizācija "Mozaīka" jau paudusi atzinību Saeimas deputātiem – viņi ķērušies pie jautājuma par iespēju legalizēt partnerattiecības valstī, vēsta Mixnews.lv.

Pagaidām problēma tika izskatīta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

Tomēr Kaspars Zālītis, organizācijas "Mozaīka" valdes loceklis, savā lapā Twitter konstatēja, ka priekšā vēl ir daudz darba, lai arī jautājums pacelts nacionālā līmenī.

Pie tam zināms, ka petīcija par viendzimuma partnerattiecību legalizāciju Latvijā portālā Manabalss.lv jau aprīlī saņēma nepieciešamos desmit tūkstošus balstu un bija jāiesniedz izskatīšanai Saeimā.

Petīcijas autors norādīja, ka "civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās". Pie tam tiesību piešķiršana viendzimuma pāriem nekādi neierobežo heteroseksuālos pārus.

Arī kontā Dzīvesbiedri  Twitter bija publicēta atsevišķa pateicība Saeimai. To pārpublicējis arī Kaspars Zālītis.

Publikācijā teikts, ka diskusiju sākums par partnerattiecībām ir liels solis visiem, "lai mēs visi apzinātos un saprastu, ka Latvijā pastāv dažādi ģimenes modeļi un ikvienai ģimenei ir jānodrošina aizsardzība".

Tepat kā piemērs ir bijušās veselības ministres Andas Čakšas stāsts.

Vēršoties pie sava dzīvesbiedra, politiķe rakstīja, ka laikā, kad viņi iepazinušies, abiem bijuši savi bērni, taču ar laiku viņus sāka uzskatīt par kopējiem, jo visi bija viena ģimene.

"Visu mainīja pirmā vizīte pie ārsta. Tu nebiji Latvijā. Tavam bērnam vajadzēja palīdzību, bet es izrādījos svešs cilvēks. Likums norādīja, ka man nav daļas gar Taviem bērniem. Tavi bērni ir Tavi, mani ir mani, nav tādu mēs," atcerējās Čakša,

Ja laulība nav reģistrēta oficiāli, cilvēki nevar arī saņemt nekādu informāciju viens par otra veselības stāvokli, ja viens no partneriem nokļuvis slimnīcā.

Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās.

0
Tagi:
Latvija, saeima, LGBT
Pēc temata
Jaunā petīcija par viendzimuma partnerību reģistrāciju Latvijā krāj balsu skaitu
Tramps noraidījis Latvijas lūgumu atbalstīt LGBT
Referendums par viendzimuma pāru statusu: cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta šo ideju
Valdošā koalīcija neatbalsta iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības
Slikta ziņa: homoseksualitātes gēns nepastāv