(0:56 / 7.50Mb / просмотров видео: 17313)

"Augstā ūdens" parādība: applūdusi lielākā daļa Venēcijas

184
(atjaunots 13:47 31.10.2018)
Nesen ūdens līmenis Venēcijas centrā sasniedza 156 centimetrus. Rekords – 194 centimetri, kas reģistrēts 1966. gadā, vēl nav pārspēts.

Svētdien Itālijas ziemeļu rajonu iedzīvotāji saskārās ar spēcīgām lietusgāzēm. Piecos valsts apgabalos – Ligūrijā, Lombardijā, Trentīno-Alto Adidžē, Veneto un Friuli-Venēcija Džūlijā tika pasludināts "sarkanais" meteoroloģiskās bīstamības līmenis.

Patlaban Venēcijas pašvaldībā bīstamības līmenis krities līdz "oranžajam" rādītājam, taču ūdens līmenis pilsētas centrā vēl nav krities līdz 110 centimetriem virs jūras līmeņa. Eksperti vērtē, ka ūdens līmenis sāks kristies tikai šovakar. Aizvakar ūdens līmenis Venēcijas centrā sasniedza 156 centimetrus. Pilsētas mērs Luidžu Brunjaro devis rīkojumu evakuēt sv. Marka laukumu – zemāko punktu pilsētā.

Plūdi ir vieni no stiprākajiem pēckara periodā. "Augstā ūdens" rekords Venēcijā reģistrēts 1966. gadā, kad tas sasniedza 194 centimetrus. Šajā laikā jau četras reizes ūdens līmenis pārsniedzis 150 centimetrus, pēdējo reizi – 2008. gada decembrī, kad, tāpat kā šoreiz, tas sasniedza 156 centimetrus.

Venēcieši jau pieraduši pie ikgadējā ūdens līmeņa celšanās Venēcijas lagūnā un plūdiem lielā daļā pilsētas. Dabas parādība parasti vērojama laikā no novembra sākuma līdz janvāra beigām. Tās cēlonis – vējš, kas sadzen lagūnā lielas ūdens masas.

184
Tagi:
plūdi, Venēcija, ūdens, Itālija
Pēc temata
Žurka gondolā: Venēcijā notikusi ikgadējā laivu parāde
"Mana Bresta pārvērtusies Venēcijā": pilsētu applūdinājis ūdens

"Ziemeļu straume 2": ASV piedraud Eiropas kompānijām ar jaunām sankcijām

9
(atjaunots 10:45 15.01.2021)
ASV piedraudēja Eiropas kompānijām ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ. Tuvākajās dienās Valsts departaments publicēs organizāciju sarakstu, kuras, pēc tā domām, piedalās gāzesvada būvniecībā.

ASV piedraudēja Eiropas kompānijām ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ. Tuvākajās dienās Valsts departaments publicēs organizāciju sarakstu, kuras, pēc tā domām, piedalās gāzesvada būvniecībā. Visiem uzņēmumiem draud jaunas amerikāņu sankcijas.

"Ziemeļu straume 2" piegādās gāzi no Krievijas uz Eiropu pa Baltijas jūras gultni. Gāzesvada jauda ir 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Tā nav pirmā reize, kad ASV ievieš sankcijas pret projekta dalībniekiem, lai izgāztu tā realizāciju. Krievijā un Eiropā uzskata, ka tādējādi amerikāņi vēlas uzspiest ES savu dārgāko sašķidrināto gāzi.

9

Sporta zāle, pirts un veselīgs uzturs: miernešu ikdiena Kalnu Karabahā

5
(atjaunots 09:07 15.01.2021)
Krievijas Aizsardzības ministrija parādīja, kā brīvo laiku pavada valsts miernešu kontingenta karavīri Kalnu Karabahā.

Krievijas karavīri Kalnu Karabahā uzbūvējuši trīs moduļu pilsētiņas – tajās dzīvo aptuveni 400 cilvēki, kuri rūpējas par drošību un kontrolē uguns pārtraukšanas režīmu neatzītajā republikā. Infrastruktūra ļauj karavīriem justies kā mājās. Visi objekti ir autonomi un pielāgoti jebkādiem klimatiskajiem apstākļiem. Moduļos iekārtota netraucēta elektrības un ūdens padeve, kā arī apkure.

Armijas pilsētiņu teritorijā ir sporta zāle, pirts, ēdamtelpa, atpūtas istaba un medicīnas punkts, bet dzīvojamās telpas komplektētas ar nepieciešamām mēbelēm un sadzīves tehniku. Tuvākajā laikā plānots uzbūvēt vēl piecus tamlīdzīgus objektus Kalnu Karabahas teritorijā – tajos apmetīsies vēl aptuveni 540 karavīri.

5
Džo Baidens

Eksperts sniedza prognozi par Baidena politiku pēcpadomju valstīs

0
(atjaunots 17:12 15.01.2021)
Eksperts uzskata, ka Krievijas attiecībās ar Rietumiem pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. ASV jaunā administrācija sāks aktīvāku darbu pēcpadomju valstīs, it īpaši Krievijas rietumu perifērijā, uzskata Krievijas Ārlietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs, vēsta RIA Novosti.

"(ASV nākamajam prezidentam) Džo Baidena acīs pēcpadomju valstīm, it īpaši Krievijas rietumu perifērijai ir lielāka nozīme, nekā pēc (ASV pašreizējā prezidenta) Donalda Trampa domām," eksperts konstatēja videokonferencē, kas bija veltīta gada rezultātiem pēcpadomju telpā.

Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Ruptly / Joe Biden Campaign / US Department of Defense / Kremlin.ru

"Es domāju, mēs ieraudzīsim aktīvākas amerikāņu darbības šajā teritorijā, būtiskāku mijiedarbību ar šo valstu valdībām, maigās diplomātijas, informācijas kara instrumentu enerģiskāku izmantošanu," uzskata politologs.

Tomēr, pēc Kortunova domām, ja arī tas notiks, nav saskatāmi resursi un politiskā griba pilnā mērā likt lietā iespējas Rietumu ietekmes pastiprināšanai.

"Tāpēc Krievijas un Rietumu attiecībās pēcpadomju teritorijā valdīs nevis spēku, bet gan vājuma līdzsvars," konstatēja eksperts.

Politologa vērojumi liecina, ka patlaban tiek galīgi nostiprināti Padomju Savienības sabrukuma rezultāti.

"Varētu teikt, ka nav saskatāmas vispār nekādas likumsakarības un Krievijas vispārēja pieeja šai teritorijai, tas ir, Krievijas politika kļūst elastīgāka, individualizēta un profesionālāka," norādīja analītiķis.

Viņa ieskatā, Krievija sāk iecietīgāk vērtēt ārvalstu ietekmes paplašināšanos bijušās PSRS teritorijā, ja vien runa ir ar Ķīnas klātbūtni, piemēam, Centrālāzijā, vai Turcijas ietekmi Dienvidkaukāzā.

Tāpat eksperts uzskata, ka virkne Krievijas partneru un sāncenšu pēcpadomju telpā, pārsvarā – no rietumvalstu vidus, pamazām zaudē interesi par to, un dažos gadījumos būtu gatavi pieņemt Krievijas līdera pozīcijas.

"Vienā brīdī var notikt tā, ka dažas pēcpadomju valstis izjutīs grūtības, kas saistītas nevis ar lielvalstu mēģinājumiem iejaukties viņu iekšējās lietās, bet gan, drīzāk, ar šo lielvalstu intereses krišanos par bijušās Padomju Savienības teritoriju," secināja politologs.

0
Tagi:
Džo Baidens, ASV
Pēc temata
Baidena komada ir kā vilku bars
"Var iznākt gluži pretēji". Politologs par padomu Baidenam Krievijas aspektā
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Beigas spēlītēm – krieviem izdevies uzlauzt amerikāņu apziņu