(1:00 / 8.29Mb / просмотров видео: 11596)

"Tā bija īsta gaļasmašīna": Krievijas fani cietuši eskalatora avārijā Romā

45
(atjaunots 11:08 25.10.2018)
Saskaņā ar pēdējiem datiem, 16 cilvēki cietuši eskalatora avārijas rezultātā Romas metro stacijā "Repubblica".

Romas metro eskalators sabojājās aizvakar vakarā, kad uz tā atradās Krievijas futbola fani, vēsta "R-Sport". Līdzjutēji devās uz Čempionu līgas maču starp Maskavas "CSKA" un Itālijas "Roma". Eskalatora lentes kustība pēkšņi paātrinājās, cilvēki sāka krist viens otram virsū eskalatora beigās. Incidenta rezultātā 16 cilvēki guva traumas un tika nogādāti slimnīcā.

Vietējie mediji paziņoja, ka viens no krieviem pazaudējis kāju negadījuma rezultātā. Vēlāk Krievijas vēstniecībā noliedza šīs ziņas, precizējot, ka itāļu ārstiem izdevies saglabāt kāju – amputācija nebija nepieciešama.

Itālijas IeM vadītājs, vicepremjers Mateo Salvinī apsūdzēja avārijā "desmitiem piedzērušos CSKA līdzjutējus", paziņojot, ka viņi lēkājot uz eskalatora.

Francijas izlases līdzjutēji
© Sputnik / Александр Вильф

Pēc aculiecinieku teiktā, metro bija daudz cilvēku, taču viņi nebija piedzērušies, un uz eskalatora neviens nelēkāja.

"Patiesībā tur bija īsta gaļasmašīna, gluži kā ellē, tie, kas paspēja uzlēkt uz rokturiem, centās palīdzēt pārējiem," - pastāstīja viens no līdzjutējiem.

Pēc viņa sacītā, "metropolitēna darbinieki īpaši nesteidzās palīgā, pēc tam atbrauca ātrā palīdzība, arī ne īpaši ātri". Vīrietis piebilda, ka bijis pie skaidra prāta un tādēļ spēj spriest adekvāti.

Viņa vārdus apstiprina cits negadījuma dalībnieks.

"Protams, dziedāja aktīvi, taču kopumā neko sevišķu nedarīja. Ātro palīdzību, saka, gaidīja ap 40 minūtēm. Fotogrāfijas šausmīgas, taču publicēt tās nevaru," - pastāstīja sporta žurnālists Vladimirs Stognijenko, atsaucoties uz savu paziņu, kurš cietis negadījumā.

45
Tagi:
līdzjutēji, Itālija
Pēc temata
Futbola fani no Anglijas un Krievijas sakāvušies Marseļā
Futbola fani no Anglijas un Beļģijas brāļojās pēc mača Kaļiņingradā

norit savstarpējās Krievijas un Baltkrievijas pretterorisma mācības

7
(atjaunots 14:19 20.09.2020)
Baltkrievijā startēja pretterorisma mācības "Slāvu brālība": Krievijas un Baltkrievijas speciālo uzdevumu vienības apgūst pretterorisma operāciju scenārijus.

Baltkrievijā sākušās militārās mācības "Slāvu brālība 2020". Tajā piedalās Baltkrievijas un Krievijas speciālo uzdevumu vienības karavīri.

Pirmajā posmā cīnītāji apguva ķīlnieku atbrīvošanas operāciju no teroristu gūsta ēkā.

Video trīs bruņumašīnas "Ris" piebrauc pie ēkas, kuru nosacīti ieņēmuši teroristi, un speciālas operācijas gaitā atbrīvo ķīlniekus.

Tālāk cīnītāji apgūst pirmās palīdzības sniegšanas uzdevumus cietušajiem un to evakuāciju un cīņas lauka.

Plašāk skatieties šajā video.

7
Tagi:
Baltkrievija, Krievija, militārās mācības

Krievijas Su-35 efektīgi patrieca NATO iznīcinātāju no Tu-160 virs Baltijas jūras

38
(atjaunots 14:41 18.09.2020)
Su-35 piloti bija spiesti burtiski padzīt NATO lidmašīnas no raķešnesējiem Tu-160 virs Baltijas jūras.

Divi Krievijas stratēģiskie virsskaņas raķešnesēji-bumbvedēji Tu-160 izpildīja ieplānotu lidojumu virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem. Tālās aviācijas lidmašīnas pavadīja gaisā aptuveni astoņas stundas. Atsevišķos maršruta iecirkņos "Baltos gulbjus" pavadīja Krievijas GKS iznīcinātāji Su-35. To ekipāžas bija spiestas burtiski atgaiņāt drošā attālumā ārvalstu lidmašīnas.

Kompāniju Krievijas raķešnesējiem periodiski centās uzspiest Zviedrijas, Dānijas, Itālijas, Vācijas un Polijas Gaisa spēku iznīcinātāji. Pie tam Krievijas lidmašīnas pārvietojās saskaņā ar starptautiskajām normām. Paskatieties, kā Krievijas GKS iznīcinātājs virs Baltijas satika nelūgtos viesus.

38
Tagi:
iznīcinātājs, Krievijas Bruņotie spēki, NATO
Pēc temata
Iznīcinātājs Su-30SM padzinis NATO izlūkošanas lidmašīnu no Krievijas robežām
Krievijas iznīcinātāji pārtvēruši NATO lidmašīnas virs divām jūrām
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

0
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

0
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību