(1:00 / 8.29Mb / просмотров видео: 11608)

"Tā bija īsta gaļasmašīna": Krievijas fani cietuši eskalatora avārijā Romā

46
(atjaunots 11:08 25.10.2018)
Saskaņā ar pēdējiem datiem, 16 cilvēki cietuši eskalatora avārijas rezultātā Romas metro stacijā "Repubblica".

Romas metro eskalators sabojājās aizvakar vakarā, kad uz tā atradās Krievijas futbola fani, vēsta "R-Sport". Līdzjutēji devās uz Čempionu līgas maču starp Maskavas "CSKA" un Itālijas "Roma". Eskalatora lentes kustība pēkšņi paātrinājās, cilvēki sāka krist viens otram virsū eskalatora beigās. Incidenta rezultātā 16 cilvēki guva traumas un tika nogādāti slimnīcā.

Vietējie mediji paziņoja, ka viens no krieviem pazaudējis kāju negadījuma rezultātā. Vēlāk Krievijas vēstniecībā noliedza šīs ziņas, precizējot, ka itāļu ārstiem izdevies saglabāt kāju – amputācija nebija nepieciešama.

Itālijas IeM vadītājs, vicepremjers Mateo Salvinī apsūdzēja avārijā "desmitiem piedzērušos CSKA līdzjutējus", paziņojot, ka viņi lēkājot uz eskalatora.

Francijas izlases līdzjutēji
© Sputnik / Александр Вильф

Pēc aculiecinieku teiktā, metro bija daudz cilvēku, taču viņi nebija piedzērušies, un uz eskalatora neviens nelēkāja.

"Patiesībā tur bija īsta gaļasmašīna, gluži kā ellē, tie, kas paspēja uzlēkt uz rokturiem, centās palīdzēt pārējiem," - pastāstīja viens no līdzjutējiem.

Pēc viņa sacītā, "metropolitēna darbinieki īpaši nesteidzās palīgā, pēc tam atbrauca ātrā palīdzība, arī ne īpaši ātri". Vīrietis piebilda, ka bijis pie skaidra prāta un tādēļ spēj spriest adekvāti.

Viņa vārdus apstiprina cits negadījuma dalībnieks.

"Protams, dziedāja aktīvi, taču kopumā neko sevišķu nedarīja. Ātro palīdzību, saka, gaidīja ap 40 minūtēm. Fotogrāfijas šausmīgas, taču publicēt tās nevaru," - pastāstīja sporta žurnālists Vladimirs Stognijenko, atsaucoties uz savu paziņu, kurš cietis negadījumā.

46
Tagi:
līdzjutēji, Itālija
Pēc temata
Futbola fani no Anglijas un Krievijas sakāvušies Marseļā
Futbola fani no Anglijas un Beļģijas brāļojās pēc mača Kaļiņingradā

ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie tas novedīs

1
(atjaunots 16:11 25.11.2020)
Amerikas Savienotās Valstis slēdz debesis: Vašingtona oficiāli pametusi pirms gandrīz 30 gadiem parakstīto līgumu.

ASV oficiāli izstājās no Atvērto debesu līguma. Vienošanās tika parakstīta 1992. gadā ar mērķi nostiprināt drošību Eiropā pēc aukstā kara. Tā stājās spēkā 2002. gadā. Līgums ļauj dalībvalstīm atvērti savstarpēji ievākt informāciju par bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Maskavā paziņoja, ka izjūt nožēlu sakarā ar ASV izstāšanos no vienošanās, un uzsvēra, ka šis lēmums kaitē reģionālajai un starptautiskajai drošībai. Par savu nodomu izstāties no Atvērto debesu līguma amerikāņi paziņoja šī gada maijā, atsaucoties uz pārkāpumiem no Krievijas puses. Maskavā šīs apsūdzības noliedz, norādot, ka ASV pašas ne vienu reizi vien ir pārkāpušas līgumu. Plašāk skatieties Sputnik video.

1

Darbu pietiek gadiem uz priekšu: Krievijas sapieri Kalnu Karabahā

8
(atjaunots 13:03 25.11.2020)
Daudz nesprāgušu mīnu un lādiņu slēpj sevī briesmas gan Kalnu Karabahas iedzīvotājiem, gan reģionā ievestajiem Krievijas miernešiem.

Militārie inženieri un sapieri pievienojās Krievijas miernešu kontingentam Kalnu Karabahā. Speciālisti pārbauda sprādzienbīstamu priekšmetu klātbūtni vietās, kur notika karadarbības, kā arī nodarbojas ar humanitāro atmīnēšanu – pēc Kalnu Karabahas Republikas administrācijas pieteikumiem.

Pēc militāro inženieru sacītā, Karabaha teritorijas primārā atmīnēšana var aizņemt vairākus mēnešus, savukārt, lai atbrīvotu bijušo konflikta zonu no mīnām un nesprāgušiem lādiņiem pilnībā, būs nepieciešami gadi. Plašāk skatieties Sputnik video.

8