(1:26 / 11.43Mb / просмотров видео: 242)

Lindermana advokāte: aktīvists aicināja veikt tikai likumīgas darbības

91
(atjaunots 17:20 11.05.2018)
Kā pastāstīja Vladimira Lindermana advokāte Jeļena Kvjatkovska pēc tiesas sēdes, ikviens var iepazīties ar aktīvista runu Vislatvijas vecāku sapulcē, par ko viņu aizturēja drošības policija, un pārliecināties, ka tajā nav pret Latviju vērsto izteikumu.

10. maija sēdē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa, kā drošības līdzekli nolēma piemērot Vladimiram Lindermanam apcietinājumu.

Kā pastāstīja Sputnik Latvija Vladimira Lindermana advokāte Jeļena Kvjatkovska pēc sēdes, Vladimiram Lindermanam ir piemērots aizdomās turamā statuss. Drošības policija uzskata, ka viņa runa Vislatvijas vecāku sapulcē satur "prettiesiskus izteikumus".

Jurists atzīmēja, ka runas videoieraksts nav bloķēts internetā, un ka ikviens var iepazīties ar tās saturu.

"Manuprāt, tajā nav nekas, kas būtu pretrunā at demokrātiskiem procesiem jebkurā demokrātiskā valstī. Tā ir personīgā viedokļa izteikšana likuma ietvaros", — uzsvēra Kvjatkovska.

Pēc viņas teiktā, šajā runā Lindermans aicināja veikt tikai likumīgas darbības, piemēram, rīkot demonstrācijas, streikus, pilsoniskās nepakļaušanās akcijas, bet ne jau gāzt valsts varu.

Iepriekš vēstīts, ka Drošības policija ierosinājusi kriminālprocesu akcijas "Vislatvijas vecāku sapulce" sakarā. Šajā kriminālprocesā aizdomās turēta "Latvijas Krievu savienības līdere" Tatjana Ždanoka. Viņa izsaukta liecības nodošanai 11. maijā.

Vislatvijas vecāku sapulce notika Rīgā 31. martā. Vecāki nolēma visiem spēkiem pretoties izglītības ministra Kārļa Šadurska skolu reformai, kura paredz mācības latviešu valodā vidusskolās. Sapulci organizēja Latvijas Krievu savienība un Krievu skolu aizsardzības štābs.

Drošības policija jau iepriekš pielietojusi spēku pret krievu izglītības aizstāvjiem Latvijā. Aprīļa beigās Latvijā tika aizturēts arī tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko. Nepilsoņu kongresa priekšsēdētāju, Krievu skolu aizsardzības štāba aktīvistu Drošības policija tur aizdomās par darbību pret valsts neatkarību.    

91

Jaunais iPhone tirgū izgāzies? Pasaule nestājas rindā pēc kārotās iekārtas

24
(atjaunots 12:06 26.10.2020)
Covid-19 pandēmija, šķiet, ir uzvarējusi vienu no cilvēku lielākajām mūsdienu atkarībām – atkarību no Apple jaunumiem. Rindas pēc jaunā iPhone 12 tikpat kā nav vērojamas.

Visai pasaulei smagajā Covid-19 pandēmijas periodā Apple iepriecinājusi fanus ar jauno iPhone 12 ar 5G tehnoloģiju.

Taču Apple flagmaņiem ierastās rindas veikalu prieksā pārdošanas starta dienā šoreiz nez kāpēc nebija vērojamas.

Kas noticis? Vai patiešām "ābolainie" vairs nemīl iPhone? Detaļas – mūsu video ierakstā.

24

Vladimirs Putins par Rietumu apsūdzībām: mani tas neuztrauc

39
(atjaunots 11:16 24.10.2020)
KF prezidents Vladimirs Putins īpaši uzsvēra, ka nepievērš uzmanību Rietumu agresīvajiem izlēcieniem pret viņu.

Uzstāšanās laikā diskusiju kluba "Valdai" sēdē KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ne pirmo reizi saskaras ar agresīviem izlēcieniem pret viņiem no Rietumu puses, tādēļ jau sen nepievērš tiem uzmanību. Krievijas līderis atzīmēja, ka uzbrukumi pret viņu sākās jau 2000. gadu sākumā, kad norisinājās karš pret terorismu un bandītismu Kaukāzā, un tieši tad viņš iemācījās izturēties pret tiem mierīgi.

Tāpat Putins izteicās par izmaiņu Konstitūcijā tematu un atzīmēja, ka visi grozījumi ir vērsti nevis uz to, lai dotu iespēju tikt pārvēlētam esošajam valsts vadītājam jaunos termiņos, bet lai nostiprinātu Krievijas suverenitāti ilgtermiņa perspektīvā.

39
Tagi:
Vladimirs Putins
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā