(0:50 / 6.55Mb / просмотров видео: 32545)

Sit odus: Krievijas Aizsardzības ministrija parādījusi jauno PRA raķeti

80
(atjaunots 10:52 16.02.2018)
Krievijas bruņotie spēki sekmīgi izmēģinājuši jauno modernizēto pretraķešu aizsardzības sistēmas raķeti poligonā Kazahstānā.

Avīzes "Komsomoļskaja pravda" militārais komentētājs Viktors Baraņecs radio Sputnik ēterā pastāstīja, ka Krievijas modernizētā pretraķešu aizsardzības sistēma darbojas pēc jauna principa.

"Iedomājieties: vasara, mājās uz griestiem sēž vesels bars odu. Jūs ņemat putekļu sūcēju, ieslēdzat, un odi pazūd putekļu sūcējā. Bet tagad iedomājieties, ka jūs nevis ievelkat tos, bet gan izdzenājat ar spēcīgu putekļu sūcēja strūklu. Tāpat rīkosies arī mūsu jaunās raķetes kaujas galviņa. Mēs uzpūtīsim tā, ka pazudīs viss spiets. Līdz Maskavai nenonāks neviena raķete," — ir pārliecinats Baraņecs.

Krievijas bruņotie spēki sekmīgi izmēģināja PRA raķeti Kazahstānā "Sari-Šagana" poligonā. PRA sistēmas jaunā pretraķete sekmīgi izpildīja uzdevumu un satrieca relatīvo mērķi ar nosprausto precizitāti, paziņoja Krievijas Gaisa kosmisko spēku īpašo uzdevumu pretgaisa un pretraķešu vienības komandiera vietnieks pulkvedis Andrejs Prihodjko.

Viņš pastāstīja, ka pretgaisa un pretraķešu aizsardzības spēkos patlaban rit modernizācija, un iekārtu taktiski tehniskās īpašības, kas attiecas uz lidojuma tālumu, precizitāti, ekspluatācijas termiņiem, būtiski pārsniedz līdzekļus, ar ko patlaban apgādāti valsts bruņotie spēki.

"Neapšaubāmi, šī pretraķete, tāpat kā visi pretraķešu aizsardzības sistēmas komponenti… izpildīs savu uzdevumu — nodrošinās noteiktā rajona aizsardzību," — paziņoja Prihodjko.

80

Vladimirs Putins par Rietumu apsūdzībām: mani tas neuztrauc

18
(atjaunots 11:16 24.10.2020)
KF prezidents Vladimirs Putins īpaši uzsvēra, ka nepievērš uzmanību Rietumu agresīvajiem izlēcieniem pret viņu.

Uzstāšanās laikā diskusiju kluba "Valdai" sēdē KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ne pirmo reizi saskaras ar agresīviem izlēcieniem pret viņiem no Rietumu puses, tādēļ jau sen nepievērš tiem uzmanību. Krievijas līderis atzīmēja, ka uzbrukumi pret viņu sākās jau 2000. gadu sākumā, kad norisinājās karš pret terorismu un bandītismu Kaukāzā, un tieši tad viņš iemācījās izturēties pret tiem mierīgi.

Tāpat Putins izteicās par izmaiņu Konstitūcijā tematu un atzīmēja, ka visi grozījumi ir vērsti nevis uz to, lai dotu iespēju tikt pārvēlētam esošajam valsts vadītājam jaunos termiņos, bet lai nostiprinātu Krievijas suverenitāti ilgtermiņa perspektīvā.

18
Tagi:
Vladimirs Putins

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

47
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

47
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

0
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

0
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā