(0:35 / 4.78Mb / просмотров видео: 3565)

Beļģijas zoodārzā uzbūvēja dzīvniekus no Lego

19
(atjaunots 12:35 02.06.2017)
Mehelenas pilsētas zoodārzā uz ziemeļaustrumiem no Briseles "apmetušās uz dzīvi" 28 zvēru skulptūras, kuras ir izveidotas no bērnu konstruktora.
19

Apšaude skolā Kazaņā: bērni pūlējās glābties un ko stāsta vecāki

9
(atjaunots 22:49 11.05.2021)
Kadri no traģēdijas vietas Kazaņā, kur ļaundari atklāja apšaudi skolā. Uzbrukumā ir bojāgājušie un ievainotie.

11. maijā Kazaņā sākās apšaude vidusskolas ēkā. Gājuši bojā 9 cilvēki, 21 – ievainots. Šajā jautājumā ierosināta krimināllieta, turpinās izmeklēšana.

Provizoriskie dati liecina, ka apšaudi sarīkojis skolas bijušais absolvents. Viņš ir aizturēts. Kadri no notikuma vietas – video ierakstā.

9
Tagi:
terorakts, Krievija
Pēc temata
Kazaņā apšaudē skolā gājuši bojā 9 cilvēki

Maskavā norībēja Uzvaras dienai veltītais svētku salūts

10
(atjaunots 10:12 11.05.2021)
9. maija vakarā divpadsmit tūkstoši zalvju 16 galvaspilsētas rajonos iekrāsoja Maskavas debesis visdažādākajās krāsās.

Svētkos tika izmantotas 72 salūta iekārtas. Zalvju kupolu diametrs pārsniedza 300 metrus. Par salūtu atbildīgie bija Rietumu kara apgabala speciālā diviziona kareivji.

9. maija rītā Maskavā aizritēja militārā parāde par godu Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai. Tajā piedalījās vairāk nekā

12 tūkstoši karavīru un apmēram 200 tehnikas vienības, arī Krievijas armijas jaunākais bruņojums. Galvaspilsētas debesīs pacēlās 76 helikopteri un lidmašīnas.

Parādi pieņēma aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Tribīnē bija arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Parādes noslēgumā valsts vadītājs nolika vainagu pie Nezināmā karavīra kapa.

10
Tagi:
salūts, Uzvaras diena, Maskava
Ričarda Lugara vārdā nosauktā laboratorija Gruzijā, foto no arhīva

Krievijas DP tur aizdomās ASV par citu valstu iesaistīšanu bioloģisko ieroču radīšanā

0
(atjaunots 22:58 11.05.2021)
Krievijas Drošības padome norāda, ka ASV un to sabiedrotie būtiski aktivizējuši bioloģiskos pētījumus vairākās pasaules valstīs.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. ASV izstrādā daudzām valstīm individuālos bioloģisko pētījumu plānus, intervijā RIA Novosti paziņoja Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks Jurijs Averjanovs.

"Pēdējos gados ASV un to sabiedrotie NATO lielā mērā aktivizējuši bioloģiskos pētījumus daudzās pasaules valstīs. Katrai valstij ASV izstrādā individuālos darbu plānus, ņemot vērā nacionālo bioloģisko programmu vajadzības, pārsvarā – militārās nozīmes," teica Averjanovs.

Pie tam Jurijs Averjanovs atklāja, ka DP ir noraizējusies par ASV un NATO bioloģisko laboratoriju izvietošanu pie Krievijas robežām,

"Nāvīgi bīstami mikroorganismi (..) var būt it kā kļūdaini izlaisti apkārtējā vidē, novedot pie pierobežas valstu un Krievijas civiliedzīvotāju masveida inficēšanās," konstatēja Averjanovs.

Pēc viņa vārdiem, bioloģisko pētījumu darbība tiek īstenota, stingri uzspiežot programmas "Globālā partnerība masveida iznīcības bruņojuma neizplatīšanas jautājumā"¸ divpusējās programmas "Kopīgās bioloģiskās saistības" un "Kopīga draudu samazināšana".

Aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs intervijā avīzei "Kommersant" pastāstīja, ka pasaulē, it īpaši pie Krievijas un Ķīnas robežām kā sēnes pēc lietus aug aizvien jaunas bioloģiskās laboratorijas, ko kontrolē ASV. Viņš vērtēja, ka ir pamats uzskatīt – tur izstrādā bioloģiskos ieročus.

0
Tagi:
ieroči, ASV, Krievija
Pēc temata
Eksperimenti ar cūkām: Baltijā Pentagons pēta bioloģiskā kara stratēģiju
Vai ASV ražo bakterioloģiskos ieročus Gruzijā?
ASV apmācībās kļūdaini izmantots nāvējošs bioloģisks toksīns
Rietumos apstiprina ASV gatavošanos bakterioloģiskajam karam
"Esam atraduši iespēju apspēlēt Krieviju". Pie kā ķēries Pentagons