(1:18 / 8.23Mb / просмотров видео: 150)

Putins apspriedē ar vēstniekiem par Ukrainu, Turciju un Brexit

20
(atjaunots 09:05 01.07.2016)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins apspriedē ar Krievijas vēstniekiem un pastāvīgajiem pārstāvjiem norādīja Krievijas ārpolitikas būtiskākos orientierus. Video ierakstā – Krievijas valsts vadītāja uzrunas fragmenti.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, uzstājoties apspriedē ar Krievijas vēstniekiem un pastāvīgajiem pārstāvjiem, pavēstīja, ka nav pieļaujama turpmāka krīzes ievilkšanās Ukrainā.

"Uzskatām par nepieļaujamu Ukrainas krīzes ievilkšanos garumā un uzstājīgo vēlmi kādu par to apsūdzēt, it īpaši Krieviju. Rezultātā vēl vairāk pasliktināsies jau pašlaik neveselīgā situācija Eiropas kontinentā," – uzsvēra Krievijas prezidents.

Valsts vadītājs pauda viedokli arī jautājumā par attiecību normalizēšanos ar Turciju.

"Kā zināt, vakar notika saruna ar šīs valsts prezidentu. Zināms arī tas, ka Ankara ir atvainojusies par notriekto Krievijas bumbvedēju. Ņemot vērā šos faktus, uzskatām, ka tuvākajā laikā jāveic pasākumi divpusējās sadarbības atjaunošanai," – informēja Putins.

Krievijas prezidents pievērsās arī situācijai, kas izveidojusies Eiropā pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

"Tā saucamais Brexit ir Lielbritānijas valstspiederīgo izvēle, un mēs šajā procesā nekādā veidā neesam iejaukušies un neiejaucamies. Taču, protams, mēs vērīgi sekosim tam, cik tālu attīstīsies Londonas un Briseles pārrunas, un kādas sekas tas nesīs visai Eiropai un mums. Saprotams, ka referenduma rezultātu traumējošās sekas būs jūtamas visai ilgi," – pavēstīja valsts vadītājs.

Savā uzrunā Putins pieminēja arī globālos procesus: cīņu ar terorismu, konflikta potenciāla izaugsmi un konkurences paplašināšanos cīņā par dabas resursiem.

20
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Krievijas mediķi un karavīri nolēmuši paši izmēģināt vakcīnu pret Covid-19

16
(atjaunots 17:13 06.06.2020)
Krievijas Aizsardzības ministrijā izstrādāta vakcīna, kas varētu apturēt koronavīrusa pandēmiju. 50 brīvprātīgie pieteikušies izmēģināt eksperimentālo preparātu.

Darbs pie vakcīnas pret koronavīrusu, kas rit Krievijas Aizsardzības ministrijas zinātniski pētnieciskajos institūtos, ir nonācis līdz klīniskajiem izmēģinājumiem ar cilvēkiem.

Piecdesmit brīvprātīgie pieteikušies, lai palīdzētu cilvēcei pārvarēt pandēmiju, un ir gatavi piedalīties izmēģinājumos. Viņu vidū ir gan sievietes, gan vīrieši, tostarp arī 10 mediķi.

Pirmā eksperimenta dalībnieku grupa jau ieradusies speciālā medicīnas iestādē, kas darbojas Krievijas Aizsardzības ministrijas 48. Centrālā zinātniski pētnieciskajā institūtā, kur notiks pētījums.

Sīkāka informācija – mūsu video.

16
Tagi:
koronavīruss, Krievija, vakcīna
Pēc temata
Dzenas pēc peļņas: kāpēc ES palaidusi garām iespēju sastapt pandēmiju ar gatavu vakcīnu
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
Krievijā sākuši izmēģināt vakcīnu pret koronavīrusu

Apšaudīja un spārdīja: policisti ASV uzbrukuši Sputnik producentam

32
(atjaunots 12:07 04.06.2020)
Policisti nav spējīgi parūpēties par žurnālistu drošību, kuri informē par protestiem ASV. Vēl vairāk, likumsargi, šķiet, uzskata par normālu vardarbīgu apiešanos ar mediju pārstāvjiem.

Pirmdien, 1. jūnijā policisti uzbruka Sputnik producentei Vašingtonā Nikolai Raselai, kas ziņoja par nekārtībām pie Baltā nama.

Rasela vairākkārt demonstrēja preses karti un informēja, ka viņa ir preses pārstāve, žurnāliste, tomēr kārtības sargi nepievērsa tam nekādu uzmanību un tīši apšaudīja sievieti ar gumijas lodēm. Pēc tam viens no likumsargiem nogrūda žurnālisti uz zemes un mīdīja ar kājām.

Rezultātā Rasela guvusi virkni traumu. Jāpiebilst, ka viņa nav vienīgā žurnāliste, kas nemieru laikā cietusi no policistu rokām.

Krievijas Ārlietu ministrija šādu policijas rīcību novērtēja kā "tīši cietsirdīgu" un pauda sašutumu par to, kā policisti ASV apietas ar žurnālistiem protestu laikā.

Krievijas diplomāti uzsvēra, ka tas ir nedraudzīgs solis no ASV varasiestāžu pises un starptautisko tiesisko saistību kliedzošs pārkāpums žurnālistu drošības un nekavētas darbības nodrošināšanas jomā.

Iepriekš policisti izmantoja arī asaru gāzi pret medijiem Mineapolē. Pa rokai kārtības sargiem gadījās arī RIA Novosti darbinieks Mihails Turgijevs.

Arī viņš, tāpat kā Rasela, vairākkārt uzrādīja policijai preses karti, taču likumsargi iešļāca asaru gāzi viņam tieši sejā.

32
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"